افزونه های وردپرس

تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس با استفاده از افزونه Username Changer

در اولین مرحله از نصب وردپرس، باید یک نام کاربری برای ورود به پیشخوان خود تعیین نماییم که اغلب ممکن است نام کاربری مناسب را به دلیل فوت وقت استفاده نکنیم و پس از مدتی بخواهیم نام کاربری ادمین خود را تغییر دهیم. به طور پیش فرض امکان تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس و هیچ نقش دیگری پس از ایجاد وجود ندارد، اما بد بودن نام کاربری مدیریت می تواند خود باعث ایجاد معضل شود.

پیش از این نحوه تغییر نام کاربری و پسورد را از طریق دیتابیس آموزش دادیم، اما وارد شدن به پایگاه داده و ایجاد تغییرات در آن بخصوص برای افراد تازه وارد ریسک بزرگی محسوب می شود.

بنابراین در این مقاله از وردپرس نارنجی، نحوه تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس را بدون ایجاد تغییرات در پایگاه داده و به کمک افزونه آموزش می دهیم. اگر از طرفداران استفاده از افزونه ها نیستد، می توانید تغییرات را در پایگاه داده خود اعمال نمایید.

تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس

افزونه های زیادی برای تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس بوجود آمده اند، که هر کدام می توانند به خوبی از عهده تغییر نام کاربری بربیایند. اما در این آموزش افزونه Username Changer را معرفی می کنیم که قابلیتهای بیشتری نیز دارد.

افزونه Username Changer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود دریافت کرده است. افزونه Username Changer حدود یکسالی است که به روزرسانی نشده است اما با نسخه وردپرس ۵.۰.۲ تست شده و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید :
محدودیت در ورود به وردپرس با افزونه Limit Login Attempts Reloaded 

برای تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس کافی است با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Username Changer

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیرمنویی با عنوان Username Changer در بخش تنظیمات پیشخوان شما ظاهر خواهد شد که با کلیک روی آن به تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

تنظیمات افزونه تغییر نام کاربری
تنظیمات عمومی افزونه

Allowed Roles: از این بخش ابتدا تعیین کنید که چه نقش‌های کاربری در وردپرس می توانند نام کاربری خود را تغییر دهند. ممکن است شما صرفا بخواهید نام کاربری مدیران سایت یا نویسنده‌های خود را برای امنیت بیشتر تغییر دهید و دیگر نقش‌های کاربری اجازه چنین کاری را نداشته باشند، بنابراین با استفاده از این بخش میتوانید تعیین کنید که تنها نقش‌های کاربری خاصی قادر به تغییرنام کاربری در وردپرس باشند.

Minimum Length: با استفاده از این قسمت میتوانید حداقل تعداد کاراکتر برای تغییر username در وردپرس را انتخاب کنید تا در صورتی که تعداد کاراکترها کمتر از این بود کاربران قادر به تغییر username در وردپرس نباشند.

Enable Email Notifications: با فعال کردن این گزینه هرگاه نام کاربری یکی از اعضا تغییر کرد یک ایمیل اطلاع رسانی برای کاربر مورد نظر ارسال می شود.

Email Subjec: بعد از اینکه تیک گزینه Enable Email Notifications را برای اطلاع از تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس فعال کردید، در این بخش میتوانید عنوان دلخواهتان را برای ارسال ایمیل وارد کنید. همچنین امکان استفاده از تگ‌هایی که در کادر زرد رنگ برای نمایش اطلاعات سایت و کاربر وجود دارد فراهم خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید :
انتشار خودکار مطالب در لینکدین با افزونه WP LinkedIn Auto Publish

Email Message: در این بخش هم میتوانید با استفاده از تگ‌های موجود در کادر زرد رنگ متن دلخواه خود را برای اطلاعیه تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس سفارشی سازی کنید.

تنظیمات واژه ها در افزونه تغییر نام کاربری
تنظیمات واژه ها

در بخش String Settings نیز می توانید متن دکمه های مختلف و پیغام های هنگام تغییر نام کاربری را سفارشی سازی کنید.

در نهایت تنظیمات را با فشردن دکمه ذخیره تغییرات ذخیره کرده و برای تغییر نام کاربری خود به مسیر کاربران>> شناسنامه شما بروید و یا از فیلد سمت چپ روی ویرایش شناسنامه من کلیک نمایید.

تغییر نام کاربری در وردپرس
تفییر نام کاربری

همانطور که در تصویر می بینید دکمه‌ای با نام تغییر نام کاربری که ترجمه  Change Username در بخش String Settings  است، در صفحه ویرایش پروفایل وردپرس اضافه شده است. اگر روی این دکمه کلیک کنید امکان انتخاب نام کاربری دلخواه در سایت فعال می شود.

ذخیره نام کاربری جدید
ذخیره نام کاربری

نام کاربری دلخواه خود را وارد کرده و روی دکمه ذخیره نام کاربری که ترجمه  Save Usename است کلیک کنید. بعد از این مرحله نام کاربری شما تغییر داده شده و تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس با موفقیت انجام میگیرد که در نهایت اگر از پیشخوان وردپرس خارج شوید، میتوانید با نام کاربری جدید و رمز عبور خود مجددا وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن