آموزش های وردپرس

آموزش ساخت گالری ویدیویی در وردپرس

داشتن ویدئو در هر وب سایتی می تواند به سرعت تعداد مخاطبان و کاربران شما را افزایش دهد. با ساخت گالری ویدیویی در وردپرس می توانید ویدیوهای ساخته شده برای وب سایتتان را در یکجا به شیوه عالی به نمایش بگذارید.

قبلا در مورد ساخت گالری تصاویر در وردپرس صحبت کرده بودم و همانطور که برای ساخت گالری تصاویر می توانید از امکانات هسته وردپرس استفاده کنید و افزونه ای نصب کنید، برای ساخت گالری ویدیویی در وردپرس نیز می توانید از امکانات هسته وردپرس و یا افزونه های وردپرسی استفاده نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه افزودن گالری ویدئویی را برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس آموزش خواهم داد.

آموزش ساخت گالری ویدیویی در وردپرس

برای ساخت گالری ویدیویی در وردپرس بسته به اینکه از ویرایشگر گوتنبرگ و یا ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، در هر دو حالت می توانید گالری ویدیویی خود را ایجاد و مدیریت نمایید.

برای این منظور به پیشخوان وب سایت وردپرسی خود وارد شده و سپس به ویرایش برگه ای که تمایل دارید گالری خود را در آن نمایش دهید وارد شوید.

افزودن ویدیو در ویرایشگر کلاسیک
افزودن ویدیو به گالری ویدیویی

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، برای ساخت گالری ویدیویی در وردپرس روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه کلیک کنید.

ساخت گالری ویدیویی
ایجاد گالری

در پنجره باز شده به بخش ساختن فهرست پخش ویدیویی رفته و ویدیوهای خود را آپلود و سپس انتخاب نمایید و در نهایت روی دکمه ساخت یک فهرست ویدیویی تازه کلیک کنید.

افزودن گالری
افزودن گالری به صفحه

در این مرحله می توانید تنظیمات مربوط به گالری ویدیویی خود را سفارشی سازی کرده و در نهایت گالری خود را در برگه قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
Hotlinking در وردپرس چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟
پیش نمایش گالری
پیش نمایش گالری ویدیویی

اکنون پس از ساخت گالری ویدیویی در وردپرس مانند تصویر بالا گالری شما نمایش داده خواهد شد. اما اگر از ویرایشگر گوتنبرگ استفاده می نمایید، برای ساخت گالری ویدیویی در وردپرس باید از بلوک ویریشگر کلاسیک استفاده نمایید.

افزودن بلوک کلاسیک
افزودن بلوک کلاسیک برای ساخت گالری ویدیویی

پس از اضافه کردن بلوک، می توانید مانند آنچه پیش از این توضیح دادم پس از ساخت گالری ویدیویی در وردپرس خود آن را در صفحه انتخاب شده نمایش دهید.

افزودن گالری در گوتنبرگ
افزودن گالری ویدیویی

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن