نمایش آمار سایت در وردپرس با WP Statistics

مسلما برای اکثرمان پیش آمده است که بخواهیم بدانیم تعداد بازدید یک نوشته، دسته، تگ و… در وبسایت وردپرسی ما  و به طور کلی آمار سایت در وردپرس چقدر است. با اینکار کاربرانمان را آنالیز می کنیم و متوجه می شویم چه صفحاتی را بیشتر دوست دارند، یا چه دسته‌ها، تگ‌ها و… بیشتر مورد بازدید قرار می‌گیرد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی افزونه ای خواهیم پرداخت که آمار سایت در وردپرس را برای شما به نمایش می گذارد و به شما در جهت رصد کردن کاربرانتان، دریافت نقاط قوت خود در وبسایت و همچین کار کردن روی نقاط ضعفتان کمک خواهد کرد.

با نصب این افزونه یک ابزارک نیزبه ابزارک‌های سایت شما اضافه خواهد شد که می‌توانید آمار بازدید در وردپرس را در سایت به کاربرانتان نمایش دهید.
اما قبل از ادامه آموزش بهتر است به این موضوع بپردازیم که چرا از گوگل آنالیز برای مشاهده آمار سایت در وردپرس خود استفاده نکنیم؟
مسلما گوگل آنالیز همیشه بهترین سیستم  رصد کاربران و همچنین آنالیز سئو وردپرس بوده است و حتی افزونه وردپرس هم برای آن وجود دارد. افزونه ای که به شما معرفی میکنیم بسیار حرفه‌ای بوده و دارای امکانات بالایی است. در کل می‌توان گفت اگر نحوه‌ی استفاده از گوگل آنالیز را نمی‌دانید یامی‌خواهید یک ابزار بسیار ساده‌تر داشته باشید شدیدا استفاده از افزونه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نمایش آمار سایت در وردپرس

افزونه ای برای مشاهده آمار سایت در وردپرس به ما کمک می کند با نام WP Statistics در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا کنون با 400.000 نصب فعال امتیاز 4.3 را از آن خود کرده است که با استفاده از آن می توانید آمار وبسایت خود را به نمایش دربیاورید. برای استفاده از امکانات این افزونه کافی است با کلیک کردن روی دکمه زیر آن را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی افزونه در وبسایت وردپرسی خود بکنید.

نکته: قبل از راه اندازی افزونه دقت کنید که زمان و تاریخ وردپرس شما دقیق و به زمان محلی تهران باشد.

دانلود افزونه WP Statistics

بعد از نصب و فعال کردن این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام آمار در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد.

منوی آمار وردپرس

قبل از هر کاری به زیر منوی تنظیمات رفت تا تنظیمات افزونه را با هم بررسی کنیم. با مراجعه به صفحه تنظیمات افزونه آمار سایت در وردپرس 10 تب را مشاهده می‌کنید که با استفاده از هر یک از این تب‌ها میتوانید تنظیمات همان بخش را برای افزونه آمارگیر وردپرس تنظیم و سفارشی سازی کنید.

تنظیمات عمومی افزونه آمار وردپرس

تنظیمات افزونه بخش عمومی
 • کاربران حاضر: این بخش مربوط به نمایش کاربران آنلاین در سایت یا نمایش آمار زنده در سایت است که با فعال کردن آن میتوانید تعداد افراد آنلاین در سایت را در افزونه ببینید.
 • بازدیدها و بازدیدکنندگان: این دو بخش تعداد آمار کلی و تعداد یوزرها را نمایش خواهد داد. در صورت فعال کردن بازدیدها کل بازدیدهایی که هر کاربر از هر صفحه می کند نمایش داده میشود و با فعال کردن بازدیدکنندگان هم تعداد کاربران هر روز نمایش داده خواهد شد.
 • برگه ها و نوشته ها: با استفاده از این قسمت میتوانید مشخص کنید که آمار محاسبه شده در سایت شامل چه صفحاتی باشند. در صورت فعال کردن هر گزینه آمار آن بخش در نظر گرفته نشده و محاسبه نخواهد شد.
 • نمایش آمار در منوبار : با فعال کردن این بخش در قسمت متفرقه میتوانید دکمه نمایش آمار را در منو پیشخوان وردپرس نمایش داده یا غیرفعال کنید.
 • موتورهای جستجو: با استفاده از این بخش میتوانید تنظیمات هر موتور جستجو را شخصی سازی کنید.
 • نمودار: با فعال کردن گزینه جمع کل هم میتوانید نمودار را برای آمار سایت در وردپرس فعال کنید که در پیشخوان وردپرس نمایش داده شود.

تنظیمات حریم خصوصی

تنظیمات افزونه بخش حریم خصوصی

این بخش مربوط به حریم خصوصی کاربران است که میتوانید گزینه‌های مربوط به ذخیره داده‌ها و… را سفارشی سازی کنید. با فعال کردن گزینه  Anonymize IP Addresses امکان قبول قوانین GDPR که مربوط به مقررات مدیریت داده‌ها در اتحادیه اروپا هست فعال شده و در ویرایشگر میتوانید متن دلخواه را برای قبول شرایط و قوانین وارد کنید. هش‌کردن آدرس آی‌پی هم امکان جلوگیری از آی پی مشکوک در سایت را فعال خواهد کرد. با فعال کردن گزینه ذخیره تمامی مرورگر های کاربر حالت اشکال زدایی فعال خواهد شد.

تنظیمات اطلاعیه‌ها

تنظیمات افزونه بخش اطلاعیه ها

این قسمت از افزونه آمار وبسایت در وردپرس امکان دریافت منظم اطلاعیه و تعداد آمار بازدید از سایت را در قالب یک ایمیل به شما خواهد داد. با فعال کردن این بخش میتوانید یک ایمیل در افزونه وارد کنید و سپس بر اساس بازه زمانی دلخواه مشخص کنید که در چه بازه زمانی آمار بازدید سایت برای شما ارسال شود.

نظیمات پیشخوان

تنظیمات افزونه بخش پیشخوان

با استفاده از این قسمت میتوانید امکان نمایش دادن ابزارک آمار وردپرس را در بخش‌های مختلف سایت فعال یا غیرفعال کنید. با انتخاب هر یک از گزینه‌های موجود در این بخش ابزارک نمایش آمار سایت در وردپرس در آن بخش مخفی خواهد شد.

تنظیمات سطح دسترسی

تنظیمات افزونه بخش سطح دسترسی

با استفاده از این قسمت میتوانید حداقل سطح دسترسی برای مشاهده آمار وردپرس و مدیریت آمار وردپرس را انتخاب کنید تا کاربرانی که دارای این میزان دسترسی در وردپرس هستند قادر به مشاهده و مدیریت آمار در وردپرس باشند.

تنظیمات استثنائات

تنظیمات افزونه بخش استاثنائات

با استفاده از این قسمت میتوانید استثنائاتی که برای محاسبه کردن آمار در وردپرس وجود دارد را مدیریت و شخصی سازی کنید. بیشترین مسئله‌ای که در این بخش اهمیت دارد نقش‌های کاربرانی است که در سایت لاگین کردند. بنابراین برای این منظور در این صفحه میتوانید نقش‌های کاربری مثل مدیرکل، نویسنده، ویرایشگر و… که کار مدیریت روی سایت را دارند انتخاب کنید که بازدید این کاربران در آمار وردپرس محاسبه نشود. برای محاسبه آمار چنین کاربرانی میتوانید گزینه رکوردهای استثناء را فعال کنید تا در یک جدول و تیبل جدا محاسبه و نمایش داده شوند.

تنظیمات تعمیر و نگه‌داری

تنظیمات افزونه بخش تعمیر و نگه داری

این بخش از تنظیمات افزونه آمار در وردپرس امکان حذف آمارهای تکراری یا پاک کردن آمار وردپرس در بازه زمانی خاصی را به شما خواهد داد. با فعال کردن پاکسازی اطلاعات روزانه قدیمی میتوانید تعداد روز دلخواه را وارد کنید تا بعد از گذشت این تعداد روزکلیه آمارها از افزونه آمار سایت در وردپرس حذف شوند. به عنوان مثال در تصویر بالا تعداد روز روی 365 روز تنظیم شده که بعد از گذشت یکسال کلیه آمار در سایت حذف خواهند شد. با فعال کردن پاک کردن روزانه شمارش بازدیدکنندگان با کلیک بالا هم میتوانید کاربرانی که بازدید روزانه زیادی را دارند را از آمار حذف کنید. به عنوان نمونه مشخص کنید کاربرانی که بیش از 50 بازدید از صفحات سایت در هر روز را دارند آمار مربوط به این کاربران از افزونه آمار وردپرس حذف شود.

تنظیمات حذف افزونه آمار وردپرس

در صورتی که تصمیم گرفتید از افزونه آمار سایت در وردپرس استفاده نکنید حتما گزینه‌های این بخش را قبل از حذف یا غیرفعال کردن افزونه فعال کنید. از آنجایی که کلیه داده‌ها و آمار در افزونه آمار وردپرس در هاست و دیتابیس وردپرس پردازش میشود بنابراین بخشی از جداول وردپرس مربوط به این افزونه است. بنابراین سعی کنید حتما گزینه پاک کردن داده‌ها و تنظیمات را برای زمانی که قصد پاک کردن افزونه و استفاده کردن از این افزونه را ندارید فعال کنید تا داده‌ها و جداول از پایگاه داده وردپرس حذف شوند.

نمایش آمار بازدید

بعد از اینکه که تنظیمات را ذخیره کردید به منوی مرور کلی در افزونه آمار سایت  در وردپرس مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر میبینید که آمار کاملی از سایت به همراه جزییات بازدید همراه با نمودار نمایش داده خواهد شد.

آمار بازدیدهای وبسایت وردپرسی

همانطور که در تصویر میبینید آمار بازدید سایت در وردپرس به صورت روزانه به همراه نمودار نمایش داده شده است که در ان اطلاعاتی مثل موارد زیر قایل مشاهده و پیگیری است.

 • نمایش امار بازدید 20 روز گذشته در نمودار
 • نمایش بهترین کاربران بازدید کننده به همراه آی‌پی، مرورگر، سیستم عامل استفاده شده و تعداد بازدید وی از سایت در هر روز
 • نمایش تعداد کاربران ورودی از هر موتور جستجو به صورت نمودار متعلق به 20 روز گذشته
 • نمایش آخرین کلمات جستجو شده در موتورهای جستجو
 • نمایش آخرین بازدیدکنندگان در وردپرس به همراه اطلاعات صفحه در حال مشاهده، مرورگر، مکان کاربر روی نقشه و…
 • نمایش برترین ارجاع دهندگان به سایت
 • نمایش 10 برگه برتر و پربازدید در وردپرس
 • نمایش مروگر کاربران در قالب نمودار دایره‌ای
 • نمایش خلاصه بازدید در هر روز به صورت مرتب شده
 • و…


با مراجعه به منوی آمار بازدید هم میتوانید آمار سایت را در بازه‌های زمانی مختلف بر اساس نمودار مشاهده کرده و با ابزاری که برای فیلتر تاریخ وجود دارد میتوانید آمار بازدید سایت را در بازه زمانی دلخواه خود ببینید.

آمار بازدید

با مراجعه به منوی آنلاین هم میتوانید کاربران حاضر در سایت را به همراه جزییات کاملی مثل مرورگر، مکان کاربر، صفحه‌ای که کاربر در اون قرار داره و… را مشاهده کنید.

نمایش کاربران آنلاین

به همین ترتیب میتوانید با مراجعه به سایر منوها مثل ارجاع دهنده‌ها، کلمات جستجو شده، برترین کلمات جستجو شده، موتورهای جستجو، برگه‌ها، بازدیدکنندگان، دسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها، نویسنده‌ها، مرورگرها و برترین بازدیدکنندگان را به همراه جزییات کامل مشاهده کنید.

نمایش آمار بازدید در سایت

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم افزونه آمار وردپرس برای نمایش امار در سایت هم کاربرد داشته و صرفا محدود به نمایش آمار وردپرس در پیشخوان وردپرس نیست. با استفاده از ابزارک این افزونه میتوانید اقدام به نمایش آمار بازدید در سایت بکنید. برای این کار مشابه تصویر زیر به منوی نمایش>> ابزارک‌ها مراجعه کرده و سپس روی ابزارک آمار که با نصب این افزونه به سایت اضافه شده کلیک کرده و آن را به بخش دلخواه قالب خود اضافه کنید.

ابزارک آمار بازدید از سایت

همانطور که در تصویر میبینید گزینه‌هایی که قصد دارید در آمار وردپرس نمایش داده شوند را انتخاب کرده و روی دکمه ذخیره ابزارک کلیک کنید. در نهایت بعد از قرار گرفتن ابزارک وردپرس در قالب سایت مشابه تصویر زیر آخرین آمار سایت نمایش داده خواهد شد.