افزونه های ووکامرس

قیمت گذاری در ووکامرس بر اساس نقش کاربری با افزونه WC Role Based Price

در فروشگاه ووکامرسی شما نقش های کاربری مختلفی وجود دارد، از نویسنده گرفته تا عضو مهمان. یکی از راه های ترغیب به خرید و جذب مشتری قیمت گذاری در ووکامرس بر اساس نقش های کاربری مختلف است.

اینکه همه کاربران را به یک دید ببینیم و به کاربران با نقش های مختلف منابع متفاوتی ندهیم، کمی غیرمنطقی است. بهترین راه در فروشگاه اینترنتی برای تفکیک نقش های مختلف، قیمت گذاری بر اساس نقش کاربری می باشد.

امکان قیمت گذاری در ووکامرس بر اساس نقش های کاربری متفاوت به طور پیش فرض وجود ندارد. در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به کمک آن می توانید اقدام به قیمت گذاری های مختلف بر اساس نقش های کاربری کنید.

قیمت گذاری در ووکامرس بر اساس نقش کاربری

افزونه ای که در این آموزش برای قیمت گذاری بر اساس نقش کاربری معرفی می کنیم، با عنوان WC Role Based Price در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۷.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای ایجاد قیمت گذاری های مختلف به کمک تفکیک نقش های کاربری، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس، اقدام به نصب و فعالسازی آن در فروشگاه خود کنید.

دانلود افزونه WC Role Based Price

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیر منویی با عنوان Role Based Price Settings در بخش ووکامرس پیشخوان وبسایت شما ایجاد می شود که با کلیک روی آن به تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
پرداخت چند مرحله ای در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Multi-step Checkout
تنظیمات افزونه WC Role Based Price
تنظیمات افزونه قیمت گذاری بر اساس نقش کاربری

Allowed User Roles: از این بخش نقش های کاربری که قصد دارید به کمک افزونه قیمت گذاری در ووکامرس برای آنها قیمت ویژه تعیین نمایید را انتخاب کنید.

Allowed Product Pricing: نوع قیمت هایی را که تمایل دارید در محصولات برای قیمت گذاری ووکامرس مجوز داشته باشند، از این قسمت انتخاب نمایید. در حالت معمول هر دو نوع یعنی قیمت عادی و قیمت فروش را با نگه داشتن کلید ctrl انتخاب نمایید.

Regular Price Label و Selling Price Label: برچسب قیمت عادی و قیمت فروش را از این قسمتها وارد نمایید.

در نهایت برای ذخیره تغییرات خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

اکنون به ویرایش محصولی که تمایل دارید قیمت گذاری بر اساس نقش کاربری را برای آن فعال کنید رفته و با اسکرول به پایین به بخش WC Role Based Price Editor بروید.

فعال سازی قیمت گذاری در ووکامرس
فعالسازی قیمت گذاری بر اساس نقش کاربری برای محصول

در این بخش همانطور که می بینید، ابتدا باید قابلیت افزونه را برای محصول مورد نظر فعال کنیم. در این بخش برای هر نقشی که پیش از این در تنظیمات افزونه قیمت گذاری در ووکامرس مشخص کرده اید، میتوانید قیمت فروش تعیین نمایید.

قیمت خاص برای نقش کاربری خاص
افزودن قیمت ویژه برای نقش کاربری خاص

پس از تعیین قیمت برای هر نقش، چراغ کنار آن نقش از قرمز به سبز تغییر رنگ می دهد.

قیمت گذاری بر اساس نقش های کاربری
قیمت گذاری متفاوت برای نقش های کاربری

همانطور که در تصویر می بینید، پس از ذخیره و به روزرسانی محصول، چنانچه هر کابر با نقش مربوط به خود وارد صفحه محصول شود، محصول را با قیمت حراج خورده را مشاهده خواهد کرد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن