افزونه های ووکامرس

ووکامرس چیست؟

چرا باید از ووکامرس برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم؟

همانطور که پیش از این نیز در تعریف وردپرس توضیح دادیم، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است که در ابتدا برای ایجاد وبلاگ ها ساخته شد و با روند رو به رشد خود برای ایجاد انواع وب سایتها از جمله فروشگاهی، شرکتی، شخصی و .. مورداستفاده قرار گرفت.

ووکامرس افزونه‌ای است که توسط سیستم وردپرس ایجاد شده و قابلیت ساخت فروشگاه‌های اینترنتی در وردپرس را ایجاد می کند.

ووکامرس چیست؟

WooCommerce افزونه‌ای رایگان برای طراحی فروشگاه اینترنتی در وردپرس است؛ هرچند در مقایسه با سیستم‌های فروشگاهی مشابه امکانات کمتری دارد، با این حال به دلیل پشتیبانی گسترده از افزونه‌ها و همچنین ترکیب با سیستمی مانند وردپرس میلیون‌ها سایت اینترنتی آن را برای اضافه کردن امکانات فروشگاهی به سایت خود برگزیده‌اند.

ووکامرس از نظر تعداد، اکنون با بیش از ۳۵ درصد، بالاتر از سایر فروشگاه‌سازهای اینترنتی در تجارت الکترونیک به کار رفته است.

کاربردهای ووکامرس

با کمک این افزونه می‌توانید محصولات فیزیکی و دیجیتالی خود را بفروشید و به طور کامل مدیریت کنید. شما ۱۰۰ درصد امکان کنترل تمام اطلاعات فروشگاه، پشتیبانی در حالت نسخه موبایل و… را خواهید داشت.

فروشگاه اینترنتی طراحی شده با افزونه WooCommerce به دلیل ترکیب شدن با وردپرس، طبیعتا تمامی امکانات وردپرس را نیز در خود دارد. پیاده‌سازی سایت‌هایی که علاوه بر فروشگاه تمرکز زیادی روی محتوا داشته باشند، با استفاده از WooCommerce به خوبی قابل طراحی و برنامه‌نویسی است.

چرا باید از ووکامرس برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم؟

افزونه ایجاد فروشگاه در وردپرس از سال ۲۰۱۱ میلادی توسط یک تیم قدرتمند و حرفه‌ای ایجاد شد و روز به روز در حال توسعه و رشد است. همانند سیستم مدیریت محتوای وردپرس، این افزونه نیز کاملا رایگان و متن باز است.
مهم‌تر از همه اینکه هر فرد مبتدی و حرفه‌ای می‌تواند یک فروشگاه اینترنتی مطلوب و جذاب را در سطح عالی ایجاد کند و به هیچ گونه کدنویسی احتیاح نخواهد داشت.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش تب های محصولات در ووکامرس با افزونه Woo Tabbed Category Product Listing

طراحی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس یکی مناسب‌ترین گزینه‌ها در بیشتر موارد به شمار می‌رود. به دلیل اینکه افزونه بر روی وردپرس پیاده‌سازی شده است، در اختیار داشتن امکانات ووکامرس و وردپرس در کنار هم، مزیتی غیرقابل چشم‌پوشی به شمار می‌رود.

به جز موارد معدود که نیازهای پروژه در قالب ووکامرس نمی‌گنجند. طراحی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس، بهینه، کارآمد، مقرون به صرفه و پشتیبانی کننده از تجارت و کسب و کار آنلاین شما به حساب می‌آید.

ووکامرس و سئو

ووکامرس با ارث بری از امکانات وردپرس سئویی در سطح بسیار بالایی دارد. بسیاری از افزونه‌های سئو که برای وردپرس توسعه پیدا کرده‌اند، امکانات خاصی نیز برای ووکامرس در خود جای داده‌اند. بنابراین ووکامرس برای سایت‌های فروشگاهی که سئو را در اولویت خود قرار داده‌اند نیز گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

آیا همیشه وووکامرس گزینه مناسب ساخت فروشگاه است؟

هنگامی که حجم فروشگاه، محصولات و خرید و فروش‌های انجام شده در یک فروشگاه اینترنتی زیاد باشد، لزوم استفاده از سیستمی تخصصی‌تر که تمرکز بیشتری روی امکانات فروشگاه داشته باشد، احساس می‌شود. برای ایجاد فروشگاه‌هایی با ابعاد کوچک و متوسط ووکامرس گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

همچنین برخی اوقات امکانات سفارشی و خاص مورد نیاز در فروشگاه ممکن است سبب شوند، ووکامرس گزینه‌ی خوب برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به حساب نیاید.

سخن پایانی

اکنون که با ویژگی های افزونه فروشگاه ساز وردپرس آشنا شدید، می توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی نمایید. البته قبل از هر چیز بهتر است با سیستم های تخصصی تر فروشگاهی آشنا شده و مهم تر از همه نیاز اصلی خود را بشناسید و سپس نسبت به انتخاب سیستم مطلوب خود و راه اندازی کسب و کار خود اقدام نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن