آموزش های وردپرس

معرفی ابزارک ها در وردپرس

هر قالب از بخش های مختلفی مانند شخصی سازی، تنظیمات، ویرایشگر که شامل کدهای قالب است و ابزارک ها تشکیل می شود. ابزارک یا Widgets قابلیتی است که امکان افزودن بخشهای مختلف در سایدبار یا ستون کناری پوسته را بدون نیاز به کدنویسی توسط مدیر سایت امکان پذیر میکند. به عنوان مثال با استفاده از ابزارک ها در وردپرس می توانیم بخشهایی برای نمایش مطالب پربازدید، مطالب تصادفی وردپرس یا نمایش دسته بندی و … را در ستونهای کناری پوسته خود ایجاد کنیم. اگر قالب وردپرس از ابزارک پشتیبانی کند از طریق مدیریت می توان تنها با کشیدن و رها کردن ابزارک دلخواه در محل های تعیین شده بخشهای مختلفی را به پوسته اضافه کرد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به معرفی بخش ابزارک ها در وردپرس و نحوه کار کردن با آنها می پردازیم.

معرفی ابزارک ها در وردپرس

پس از نصب و فعالسازی وردپرس به طور خودکار پوسته دوهزار و هفده یا twenty seventeen در وبسایت شما نصب و فعال شده و بخش ابزارکهای آن نیز برای شما فعال می شود. برای دسترسی به ابزارکهای قالب کافی است در پیشخوان وردپرس در منوی نمایش به زیرمنوی ابزارکها بروید.

بخش ابزارک ها در وردپرس
بخش ابزارک ها

با ورود به این بخش، ستون هایی رو مشاهده می کنید. در ستون سمت راست ابزارک هایی که در قالب شما وجود دارند نمایش داده می شوند، که باید فعال شوند تا به نمایش دربیایند و در دو ستون سمت چپ با توجه به امکانات قالب سایت گزینه هایی وجود دارند که شما با انتقال ابزارک ها به این قسمتها میتوانید ابزارک را در آن قسمت فعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش ساخت فید rss در وردپرس

در قسمت پایین صفحه نیز  بخشی با عنوان ابزارک های غیر فعال وجود دارد. با توجه به نیاز وبسایت خود می توانید ابزارک هایی که میخواهید حذف گردند را  با کشیدن و رها کردن به این قسمت منتقل کنید.

همانطور که پیش از این گفتم برای فعالسازی ابزارکها باید آنها را به ستون سمت چپ منتقل کنیم . برای اینکاری دو راه وجود دارد. راه اول با کلیک کردن روی ابزارک مورد نظر و انتخاب محل قرار گیری و سپس زدن دکمه افزودن ابزارک است.

افزودن ابزارک html
افزودن ابزارک html

روش دوم با درگ و دراپ کردن ابزارک به ناحیه دلخواه میسر می شود.

درگ و دراپ کردن ابزارک
کشیدن و رها کردن ابزارک

با اینکار ابزارک ها در وردپرس به ناحیه دلخواه شما منتقل می شوند و پس از آن با ایجاد تغییرات در ابزارک مورد نظر و سپس زدن دکمه ذخیره، اطلاعات مورد قبول شما در ابزارک دلخواه و بخش دلخواه نمایش داده خواهد شد.

افزودن ابزارک در وردپرس
افزودن ابزارک در وردپرس

در صورتی که بخواهید ابزارکی را از ناحیه ای در وردپرس حذف کنید، کافی است در آن ناحیه (مثلا پابرگ) روی ابزارک مورد نظر کلیک کرده و سپس دکمه پاک کردن را فشار دهید.

سفارشی سازی ابزارک ها در وردپرس
سفارشی سازی

یکی دیگر از روش های مدیریت ابزارک ها در وردپرس از طریق سفارشی سازی است. درصورتی که در پیشخوان خود به منوی نمایش >> سفارشی سازی بروید، خواهید دید که در صفحه اصلی سایدباری با عنوان سفارشی سازی ایجاد می شود. در صورتی که بخواهید هر بخش از صفحه خود مثل ابزارک ها را ویرایش کنید، کافی است روی مداد آبی رنگ کلیک کرده و یا با فشردن دکمه shift از کیبورد خود روی ناحیه ابزارک کلیک کنید تا به بخش ویرایش آن ابزارک از سفارشی سازی منتقل شوید. فراموش نکنید که بعد از اعمال تغییرات روی دکمه انتشار کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شوند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن