افزونه های ووکامرس

تنوع در انتخاب محصولات با افزونه WooCommerce Variation Swatches

در فروشگاه ووکامرسی خود با ایجاد تنوع در انتخاب محصولات به نظر مشتریان خود بها داده و باعث جذب هر چه بیشتر خریداران ثابت خود شوید.

همانطور که پیش از این در آموزش ایجاد محصول متغیر در ووکامرس توضیح دادیم، می توانید با ایجاد ویژگی های بیشتر برای هر محصول، به مشتریان خود حق انتخاب بیشتری داده و حس رضایت و ارزشمندی را به آنان القا کنید.

پیش از این راجع به نحوه افزودن محصول متغیر توضیح دادیم اما در این آموزش از وردپرس نارنجی، ظاهر گرافیکی محصولات متغیر را به کمک افزونه Variation Swatches جذابتر خواهیم کرد.

تنوع در انتخاب محصولات

افزونه ای که ظاهری جذاب را به محصولات متغیر ما می افزاید، با عنوان WooCommerce Variation Swatches در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه رایگان و تجاری می باشد تا کنون با بیش از ۴۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای استفاده از این افزونه و ایجاد تنوع در انتخاب محصولات ، با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در فروشگاه ووکامرس خود کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Variation Swatches

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Swatches Settings در پیشخوان وردپرس شما ظاهر خواهد شد که با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه ایجاد تنوع در محصولات
تنظیمات اولیه افزونه

Simple

Enable Tooltip: با فعال کردن این گزینه راهنمای استفاده از افزونه در ویژگی های متغیر هر محصول فعال خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش تب های محصولات در ووکامرس با افزونه Woo Tabbed Category Product Listing

Enable Stylesheet: شیوه نامه پیش‌فرض افزونه را در این بخش می توانید فعال نمایید.

Shape style: نوع نمایش ویژگی های متغیر در محصولات متغیر را برای آن دسته از محصولاتی که برای آنها اقدام به ایجاد تنوع در انتخاب محصولات کرده اید، از این بخش انتخاب نمایید.

تنظیمات پیشرفته در هنگان ایجاد تنوع در محصول ووکامرسی
تنظیمات پیشرفته افزونه

Advanced

Clear on Reselect: با انتخاب این گزینه ویژگی‌ های انتخاب شده در هنگام تنوع در انتخاب محصولات ، برای انتخاب مجدد غیرفعال خواهند بود.

Ajax variation threshold: آستانه تغییرات ایجکسی هنگام انتخاب هر ویژگی در محصول متغیر  می توانید بین عدد ۱ تا ۳۰ قرار بگیرد.

Attribute behavior: نوع نمایش ویژگی های متغیر در ایجاد تنوع در انتخاب محصولات ووکامرسی را در این بخش می توانید سفارشی سازی کنید.

Attribute image size: اندازه عکسی که برای ویژگی های متغیر انتخاب می کنید را از این بخش سفارشی سازی نمایید. می توانید به صورت جداگانه مقادیر طول، عرض و اندازه فونت ان را سفارشی سازی نمایید و یا از بین مقادیر موجود در لیست کشویی یکی را انتخاب کنید.

بقیه موارد موجود در افزونه مربوط به نسخه تجاری افزونه می باشند که از توضیح دادن آنها صرف نظر می کنیم. در نسخه تجاری افزونه می توانید رنگ ویژگی های متغیر، پس زمینه آنها، آرشیو کردن محصولات متنوع و … را نیز در دسترس داشته باشید.

پس از اینکه تمامی فیلدهای مورد نیاز تنظیمات افزونه را به دلخواه پر کردید، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید تا تغییرات شما ذخیره گردند.

اکنون مانند آنچه در آموزش ایجاد محصول متغیر در ووکامرس توضیح دادیم، محصولی را برای ایجاد تنوع در انتخاب محصولات برای مشتریان خود ایجاد کرده و ویژگی های منحصر بفردی را برای آن به صورت متغیر تعریف نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
مقایسه محصولات در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Compare

در نهایت پس از ذخیره و انتشار محصول، ظاهر فیزیکی آن چیزی شبیه تصویر زیر خواهد بود.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن