افزونه های ووکامرس

خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس با افزونه WooCommerce Export Orders and More

مانند بک آپ گرفتن از وب سایت وردپرسی، بهتر است برای از دست ندادن اطلاعات فروشگاه ووکامرسی خود اقدام به خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس کنید.

پیش از این در مورد نحوه اکسپورت سفارشات در فروشگاه ووکامرسی توضیح دادیم. اما آیا واقعا خروجی گرفتن از اطلاعات فروشگاه مهم است؟

باید بگوییم که بله خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس می تواند بسیار مهم باشد و برای مقاصدی از جمله انتقال اطلاعات به یک فروشگاه دیگر می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما مهم ترین دلیل استفاده از آن از دست ندادن اطلاعات سفارشات است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه دیگری را به جز آنچه در گذشته برای خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس معرفی کرده بودیم، معرفی خواهیم کرد.

خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش از وردپرس نارنجی برای اکسپورت گرفتن از اطلاعات سفارشات در فروشگاه ووکامرسی معرفی می کنیم، با عنوان WooCommerce Export Orders and More در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۴.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۳ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای اینکه امکان خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس را فراهم کنید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Export Orders and More

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Order Export + در بخش ووکامرس پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس وارد می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
قیمت گذاری در ووکامرس بر اساس نقش کاربری با افزونه WC Role Based Price
خروجی گرفتن از ووکامرس
خروجی گرفتن از سفارشات و محصولات

در این صفحه ابتدا باید مشخص کنید که از کدام یک سفارشات و یا محصولات تمایل دارید خروجی بگیرید، سایر موارد تنها در نسخه تجاری افزونه در دسترس خواهد بود.

پس از اینکه مشخص کردید می خواهید از محصولات یا سفارشات خود خروجی بگیرید، در بخش بعدی مواردی که تمایل دارید در فایل خروجی شما وجود داشته باشند را انتخاب کنید.

در این بخش می توانید برچسب ویژگی های مختلف محصولات یا سفارشات خود را برای خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس و قرارگیری در فایل خروجی سفارشی سازی کنید.

در نهایت پس از انتخاب همه موارد دلخواه با کلیک روی دکمه Export می توانید از سفارشات یا محصولات خود یک فایل با فرمت CSV به عنوان خروجی تهیه نمایید.

در ادامه معرفی افزونه بهتر است به بخش تنظیمات افزونه یعنی تب Setting مراجعه کنیم.

تنظیمات WooCommerce Export Orders and More
تنظیمات افزونه

در این تب همانطور که مشاهده می کنید، می توانید موارد مربوط به فایل خروجی خود را شخصی سازی کنید.

Export filename: در این گزینه می توانید یک نام دلخواه برای خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس انتخاب کرده تا فایل خروجی به این نام دانلود شود.

Character Encoding: چنانچه زبان وب سایت شما فراسی است، کدینگ خروجی خود را در این گزینه روی UTF-8 قرار دهید.

Date Format: فرمت نمایش تاریخ سفارشات و محصولات را در این گزینه مشخص نمایید.

Field Delimiter: در این گزینه نیز جداکنند فیلدهای خروجی برای خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس وارد نمایید.

در نهایت برای ذخیره تغییرات روی دکمه save changes کلیک کنید.

مشاهده متای محصولات
تب meta

در تب Meta نیز با وارد کردن آی دی یا شناسه محصول یا سفارش خود، می توانید اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد چند فروشندگی در ووکامرس با افزونه WC Vendors

شاید خروجی گرفتن از سفارشات ووکامرس برای شما جذابیتی نداشته باشد، اما بهتر است بدانید که با این کار می توانید جلوی از دست رفتن اطلاعات فروشگاه خود را در موارد اضطراری بگیرید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن