آموزش های ووکامرس

ووکامرس یا پرستاشاپ؟ کدام را انتخاب کنم؟

امروزه با گسترش دنیای اینترنت هر فرد به طور متوسط حداقل یکبار در هفته خرید اینترنتی انجام میدهد، احتمالا شما هم می خواهید تجارت خود را گسترش دهید اما بین انتخاب ووکامرس یا پرستاشاپ دودل هستید.

با راه اندازی وب سایت تجاری خود و معرفی خدمات و محصولاتتان در دنیای اینترنت می توانید مشتریان خود را تا چندین برابر افزایش داده و فروش و سود خود را نیز افزایش دهید.

با گسترش دنیای اینترنت و استفاده بیشتر مردم از تجارت الکرونیکی، پلتفرم های مختلفی نیز برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی به وجود آمده اند و به همین دلیل انتخاب پلتفرم مناسب کار دشواری است.

پیش از این در آموزشی دیگر به مقایسه دو پلتفرم مجنتو و ووکامرس پرداختم. در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم دو پلتفرم محبوب دیگر را با هم مقایسه کرده و با هم به این نتیجه برسیم که ووکامرس یا پرستاشاپ را انتخاب کنیم.

ووکامرس یا پرستاشاپ؟ هر کدام چه کاری می کنند؟

قبل از اینکه به مقایسه این دو پلتفرم محبوب فروشگاهی بپردازم، بهتر است کمی راجعه هر کدام صحبت کنیم تا متوجه شویم مبنای این دو پلتفرم چیست و چگونه کار می کنند.

ووکامرس یک افزونه برای سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس است. با نصب و فعال سازی این افزونه می توانید وب سایت خود را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل کنید.

با نصب ووکامرس تمام ابزارهای لازم برای یک فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش از جمله محصولات، روش های حمل و نقل و پرداخت مختلف، ابزارهای تبلیغات، مدیریت سفارشات و … در اختیار شما قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد محصول متغیر در ووکامرس

از آنجایی که این افزونه بر بستر وردپرس که یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند در زمینه وبلاگ است راه اندازی می شود، می توانید در کنار فروش آنلاین خود به بازاریابی محتوایی نیز بپردازید.

اما برای اینکه بدانیم ووکامرس یا پرستاشاپ کدامشان بهتر است و آن ها را با هم مقایسه کنیم، در مورد پرستاشاپ نیز باید بدانیم.

ووکارس چیست؟ پرستاشاپ چیست؟
ووکامرس و پرستاشا هر کدام به چه کار می آیند؟

پرستاشاپ یک سیستم نرم افزاری متن باز برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی است. با کمک پرستاشاپ می توانید هر نوع محصولی را ایجاد و به فروش برسانید.

اگر شما به ابازارهای اضافی برای مدیریت سفارشات، پرداخت و … داشته باشید، می توانید افزونه ای که این امکانات را برای شما فراهم می کند از طریق مارکت پلیس این پلتفرم دریافت کنید.

همچنین این پلتفرم برخی ابزارهای سئو را نیز دربردارد که به شما برای افزایش رتبه سئوی سایتتان کمک خواهد کرد.

ووکامرس یا پرستاشاپ؟ کدام را انتخاب کنم؟

اکنون که به معرفی جزئی این دو پلتفرم پرداختیم، می توانیم بین ووکامرس و پرستاشاپ مقایسه ای بکنیم و دریابیم که کدام یک برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ما مناسب تر است.

ووکامرس یا پرستاشاپ از نظر طراحی:

در این مورد ووکامرس نسبت به پرستاشاپ مزیت بیشتری دارد. همانطور که قبلا اشاره کردم، ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز بر بستر وردپرس است، قالب ها و طراحی های زیادی چه به صورت رایگان و چه به صورت تجاری برای سیستم وردپرس وجود دارد.

مقایسه برای کیفیت و تعداد قالب ها
قالب های ووکامرس و پرستاشاپ

پرستاشاپ نیز قالب ها و طراحی های مختلفی دارد، اما هزینه استفاده از آن ها در مقایسه با وردپرس بسیار بیشتر است.

این مطلب را از دست ندهید :
بهترین افزونه های چند فروشندگی در ووکامرس

پس چنانچه می خواهید از طراحی های مختلف برای انواع محصولات خود استفاده کنید، ووکامرس انتخاب مناسب تری خواهد بود.

ووکامرس یا پرستاشاپ از نظر هزینه ها:

با اینکه شروع با سیستم پرستاشاپ رایگان است، اما به سرعت شما را درگیر هزینه های اضافی و مادالعمر می کند. اضافه کردن هر عملکرد اضافی به وب سایتتان در پرستاشاپ هزینه بر خواهد بود.

علاوه بر این چنانچه شما تخصص کافی نداشته باشdد، به زودی نیاز به یک متخصص پرستاشاپ برای پشتیبانی از فروشگاهتان خواهید داشت. چرا که استفاده کردن از این سیستم به سادگی ووکامرس نخواهد بود.

ووکامرس برای راه اندازی نیازی به صرفه هزینه ندارد و رایگان است. اما در دراز مدت نیازی به هزینه برای دریافت امکانات اضافی ندارد، چرا که همانطور که قبلا گفتم هزاران افزونه و تم رایگان در مخزن وردپرس برای ارتقا وب سایت شما وجود دارند.

علاوه بر این از آنجایی که کار کردن با ووکامرس بسیار راحت است، برای کارهای خود نیازی به استخدام یک متخصص نخواهید داشت.

پس با انتخاب ووکامرس می توانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

ووکامرس یا پرستاشاپ از نظر پشتیبانی:

پرستاشاپ برای استفاده با سایر ماژول ها و قابلیت های اضافی طراحی نشده است و با اینکه یک سیستم متن باز است، اما نمی توانید از سازندگان افزونه های مختلف انتظار پشتیبانی داشته باشد.

پشتیبانی بیشتر نسبت به پرستاشاپ در ووکامرس
پشتیبانی در سیستم ووکامرس

اما ووکامرس پشتیبانی بهتری ارائه می دهد، تمام افزودنی های این افزونه دارای مستندات بزرگی هستند و علاوه بر این شما می توانید مشکلات خود را در انجمن های متشکل از میلیون ها نفر متخصص مطرح کرده و پاسخ خود را بیابید.

این مطلب را از دست ندهید :
انواع محصولات ووکامرس

پس اگر به دنبال پشتیبانی خود از محصولات هستید، پرستاشاپ برای شما مناسب نیست.

ووکامرس یا پرستاشاپ از نظر افزودنی ها:

هر دو این سیستم ها افزودنی های زیادی برای ارتقا خود دارند. اما از آنجایی که ووکامرس بر بستر وردپرس قرار دارد، تعداد افزونه های آن بیشتر از پرستاشاپ است و علاوه بر این در سیستم پرستاشاپ بسیاری از افزونه ها با یکدیگر تداخل دارند.

در مورد افزودنی ها موضوعی دیگری که بین ووکامرس یا پرستاشاپ سبب انتخاب ووکامرس می شود، هزینه خرید افزونه ها است که در ووکامرس همانطور که قبلا هم اشاره شدف بیشتر افزودنی ها رایگان هستند.

ووکامرس یا پرستاشاپ از نظر ویژگی ها:

با کمک هر دو این سیستم ها می توانید یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کرده و انواع محصولات فیزیکی و دانلودی را به فروش برسانید.

با گذشت زمان چنانچه بخواهید قابلیت های سیستم خود را افزایش دهید و ویژگی هایی مانند چت آنلاین، پشتیبانی و … را به فروشگاهتان اضافه کند، با کمک افزونه های وردپرس و ووکامرس به راحتی می توانید به مقصود خود برسید.

در پرستاشاپ نیز امکان ارتقا ویژگی های فروشگاه وجود دارد، اما همانطور که پیش از این نیز گفتم بحث هزینه بیشتر پیش خواهد آمد.

نتیجه گیری و انتخاب بین دو سیستم ووکامرس و پرستاشاپ

انتخاب یک پلتفرم مناسب برای راه اندازی تجارت الکترونیک بسیار مهم است چرا که پس از راه اندازی فروشگاه، انتقال بین دو پلتفرم به کابوسی وحشتناک تبدیل خواهد شد.

بین این دو سیستم یعنی ووکامرس یا پرستاشاپ همانطور که گفتم هر دو دارای هزینه اولیه یکسان هستند، اما با گذست زمان هزینه های پرستاشاپ بسیار بیشتر از ووکامرس خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید :
هماهنگ کردن قالب با ووکامرس

هزینه طراحی و قالب ها نیز در پرستاشاپ بیشتر است و افزونه های مختلف آن نیز با هم هماهنگی نداشته و هزینه بر نیز هستند.

اما در ووکامرس شما می توانید از افزونه ها و قالب های رایگانی استفاده کنید که اغلب با هم هیچ تداخلی ندارند و علاوه بر این برای ارتقا وب سایت خود نیازی به یک متخصص نیز نخواهید داشت.

با توجه به تمام ویژگی هایی که در این آموزش آورده شد، شما کدام یک را برای فروشگاه آنلاین خود انتخاب می کنید؟ ووکامرس یا پرستاشاپ؟

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

    1. سلام وقت بخیر
      فقط ویژگی های هر دو مقایسه شدند و امیدوارم با این مقایسه بتونید انتخاب بهتری داشته باشید.

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن