اخبار وردپرس
موضوعات داغ

وردپرس ۵.۰.۲ با هدف افزایش امنیت منتشر شد!

پس از انتشار وردپرس ۵  و پس از آن نسخه ۵.۰.۱ ، دومین نسخه آن یعنی وردپرس ۵.۰.۲ با هدف تعمیر برخی باگ‌ها و رفع مشکلات امنیتی منتشر شد. در این نسخه ۷۳ باگ امنیتی موجود برطرف شده و مجددا تمرکز تیم توسعه وردپرس بر روی بلوک‌های ویرایشگر بوده است.

وردپرس ۵.۰.۲

در هر بروزرسانی وردپرس عموما تغییراتی به وجود می‌آیند که الزاما مربوط به ظاهر نیستند، بلکه در هر نسخه باگ‌ها و مشکلاتی را که توسط تیم توسعه پیدا شده است یا افراد و کاربران گزارش می‌دهند، رفع می‌کنند. پس باید بروزرسانی های کوچک را نیز جدی بگیریم و از کنار آنها عبور نکنیم.

برخی از تغییرات موجود در نسخه ۵.۰.۲:

  • ۴۵ مشکل مربوط به بلوک‌های ویرایشگر در این نسخه رفع شده است که ۱۴ مورد آن مربوط به کارایی و ۳۱ مورد آن باگ امنیتی بوده است.
  • ۱۷ باگ امنیتی بلوک‌ها که در تمامی موضوعات مشهود بوده نیز رفع شده است.
  • ۱۸ مشکل مربوط به بارگذاری اسکریپت‌های موجود در وردپرس در این نسخه حل شده است.

بروزرسانی وردپرس به نسخه ۵٫۰٫۲

 

 

برای بروزرسانی وردپرس به نسخه ۵٫۰٫۲ می‌توانید از پیشخوان وردپرس خود آن را بصورت خودکار بروز رسانی کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس، نسخه جدید را دریافت کرده و مراحل بروز رسانی دستی وردپرس را انجام دهید

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن