اخبار وردپرس
موضوعات داغ

وردپرس ۵.۲.۳ زودتر از نسخه ۵.۳ منتشر شد!

طبق پیش بینی های قبلی قرار بود به جای نسخه ۵.۲.۳ نسخه بعدی وردپرس، ۵.۳ باشد؛ اما امروز شاهد انتشار نسخه وردپرس ۵.۲.۳ بودیم.

این نسخه از وردپرس در ۲۹ ویژگی پیشرفت داشته است و علاوه بر این تعدادی از مشکلات امنیتی را رفع کرده است. این مشکلات امنیتی در نسخه های وردپرس ۵.۲.۲ تاثیر می گذارند.

وردپرس ۵.۲.۳ این باگ های امنیتی را رفع می کند، پس بهتر است هر چه سریع تر وردپرس خود را آپدیت کنید. اما اگر هنوز وردپرس خود را به نسخه ۵.۲ به روزرسانی نکرده اید، نسخه های ۵.۰ و بالاتر این اشکلات را ندارند.

وردپرس ۵.۲.۳ به روزرسانی امنیت در وردپرس

در این نسخه همانطور که پیش از این نیزگفتم، تعدادی باگ امنیتی رفع شده است که در ادامه توضیح می دهم.

برطرف کردن آسیب پذیری XSS: در این نسخه دو تا از آسیب پذیری های cross-site (XSS) برطرف شده است. یکی هنگام پیش نمایش پست های وردپرس رخ می داد و دیگری هنگام ذخیره دیدگاه ها.

برطرف کردن باگ cross-site هنگام آپلود فایل های چند رسانه ای: در وردپرس ۵.۲.۳ دیگر خبری از بروز cross-site هنگام آپلود فایل های چند رسانه ای نیست.

متوقف کردن Anshul Jain: در وردپرس ۵.۲.۳ Anshul Jain برای جلوگیری از افشای برنامه نویسی هنگام آپلود فایل های چند رسانه ای، متوقف شده است.

علاوه بر تغییرات فوق، jQuery در نسخه های قدیمی وردپرس به روز خواهد شد. این تغییر در وردپرس ۵.۲.۱ اضافه شده است و اکنون به نسخه های قدیمی تر نیز راهیافته است.

وردپرس ۵.۲.۳ از جمله چرخه های تعمیر و نگهداری وردپرس است که نسخه بعدی از این چرخه وردپرس ۵.۳ خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید :
وردپرس 5.3.1 برای بهبود امنیت منتشر شد!

اگر به روزرسانی خودکار وردپرس را غیرفعال نکرده باشید، به طور خودکار وردپرس شما به نسخه جدید به روز شده است. اما در غیر این صورت می توانید به یکی از روش های زیر نسخه جدید وردپرس را دریافت کنید.

از طریق داشبورد خود به منوی پیشخوان >> به روزرسانی ها رفته و سایت خود را به وردپرس ۵.۲.۳ آپدیت کنید.

شما همچنین می توانید وردپرس ۵.۲.۳ را از مخزن وردپرس دریافت کرده و سپس با به روزرسانی دستی وردپرس از ویژگی های این نسخه نیز بهره مند شوید.

اقتباس از : مخزن وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن