اخبار وردپرس
موضوعات داغ

اولین نسخه آزمایشی وردپرس بتا ۵.۲ هم اکنون در دسترس است

این نسخه هنوز در حال توسعه و برنامه نویسی است و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود که از نسخه وردپرس بتا ۵.۲ در وب سایت خود استفاده نمایید.

تیم توسعه وردپرس نسخه آزمایشی از وردپرس را ارائه داده اند، اما این نسخه برای وب سایت ها فعال نیست و نمی توانید به طور معمول با آپدیت وردپرس از آن استفاده کنید.

طبق تاکید تیم وردپرس، بهتر است از این نسخه در وب سایت های فعال خود استفاده نکنید و برای دریافت ویژگی های این نسخه می توانید به صورت تستی آن را بررسی کنید.

بررسی نسخه وردپرس بتا ۵.۲

برای تست و بررسی این نسخه از وردپرس می توانید از افزونه WordPress Beta Tester استفاده کرده و یا آن را دانلود کرده و بر روی لوکال هاست خود نصب و تست نمایید.

دانلود افزونه WordPress Beta Tester

دانلود نسخه وردپرس بتا ۵.۲

طبق پیش بینی ها نسخه اصلی وردپرس ۵.۲ در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه منتشر خواهد شد و در دسترس عموم برای استفاده قرار خواهد گرفت.

در واقع نسخه وردپرس بتا ۵.۲ برای بررسی و تست های اولیه ارائه شده است تا باگ های احتمالی آن رفع شده و در نهایت نسخه نهایی را بتوان منتشر کرد.

تغییرات نسخه وردپرس بتا ۵.۲

ویرایشگر گوتنبرگ بهبود قابل توجهی از زمان ارائه نسخه ۵.۱ داشته است و ۳۵٪ از زمان بارگذاری پست ها کاهش یافته است و می توان با سرعت بیشتری در این ویرایشگر تایپ کرد و تغییرات مختلف را اعمال نمود.

بلوک های گوتنبرگ در نسخه وردپرس بتا ۵.۲ از تمامی مرورگرها پشتیبانی کرده و از این بابت هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.

این مطلب را از دست ندهید :
65 هزار سایت در خطر با آسیب پذیری امنیتی افزونه Profile Builder

ظاهر کلاسیک برای ویرایشگر گوتنبرگ سبب ارتباط بهتر و بیشتر با این ویرایشگر شده است و به طور کلی استفاده از این ویرایشگر سریع تر و راحت تر شده است.

بلوک های جدیدی که در این نسخه به گوتنبرگ اضافه شده اند عبارتند از:

  • بلوک RSS
  • بلوک جایگزاری آمازون
  • بلوک مربوط به جستجو
  • بلوک مربوط به تقویم
  • بلوک مربوط به برچسب ها

تیم توسعه وردپرس در حال برطرف کردن مشکلات احتمالی موجود در این نسخه هستند و با ارائه نسخه های بعدی مشکلات احتمالی رفع خواهند شد.

منبع : مخزن وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن