از سه سال پیش و انتشار نسخه 4.5 وردپرس، در Dashicon ها هیچ تغییری رخ نداده است، اما خبر جذاب این است که Dashicons در وردپرس 5.2 تغییر خواهند کرد.

به طور خودکار با ارائه نسخه جدید وردپرس، Dashicon ها نیز تغییر پیدا می کنند. در پیشخوان شما هیچ اعلانی مبنی بر تغییر و یا به روزرسانی آیکون ها دریافت نمی کند، اما با تغییر فایل های svg و CSS به طور خودکار آیکون ها تغییر خواهند یافت.

ارائه فونت WOFF 2.0

Dashicons در وردپرس 5.2 با ارائه نسخه جدید فونت ها یعنی WOFF 2.0 به جای WOFF 1.0 آپدیت می شوند. این فونت ها با تمام مرورگرها به جز اینترنت اکسپلولر سازگار بوده و در تمامی مرورگرها نمایش داده می شوند.

البته فایل WOFF 1.0 همچنان در هسته وردپرس هسته باقی خواهد ماند تا در صورت عدم هماهنگی افزونه ها یا قالب ها نسخه قدیمی به طور خودکار بارگذاری شود.

فرمت WOFF 1.0 به عنوان یک فونت جاسازی شده، مستقیما در فایل dashicons.css قرار دارد. این فرمت در نسخه 2.0 آپدیت شده تا آیکون های جدید در وردپرس را در خود داشته باشد. اگر به دلیل عدم سازگاری با Internet Explorer نیاز دارید از فرمت WOFF 1.0 استفاده کنید، از فایل dashicons.css که در هسته وردپرس قرار دارد استفاده نمایید.

آیکون های جدید

Dashicons در وردپرس 5.2 دارای 13 آیکون کاملا جدید خواهد بود. با این حال، 18 آیکونی که قبلا در فایل های فونت گنجانده شده بودند نیز در حال حاضر در دسترس هستند. این آیکون ها با علامت ستاره در تصویر زیر مشخص شده اند.

wordpress 5.2 Dashicons
آیکون های جدید در وردپرس 5.2

علاوه بر تمام توضیحات بالا، اتفاق بسیار جذابی که در این بین و با آپدیت Dashicons در وردپرس 5.2 رخ خواهد داد، همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید، اضافه شدن آیکون Businesswoman به آیکون های پیش فرض موجود در وردپرس است.

این آیکون های جدید برای استفاده در پروژه های مختلف که نیازمند پست تایپ های اختصاصی و یا هر جایی که به آیکون نیازمند باشید، استفاده خواهند شد.

ترجمه و اقتباس از : مخزن وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *