اخبار وردپرس
موضوعات داغ

اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳ منتشر شد

برای ارئه نسخه نهایی وردپرس ۵.۳، اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳ اکنون منتشر شده و در دسترس عموم قرار دارد تا افراد بتوانند با ویژگی های آن آشنا شده و به رفع عیوب احتمالی کمک کنند.

این نسخه هنوز در حال توسعه و برنامه نویسی می باشد و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود که از آن روی یک وب سایت فعال استفاده کنید.

برای ارئه نسخه نهایی، تیم توسعه دهنده وردپرس از تمام وردپرس کاران می خواهد که در صورت تمایل اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳ را بر روی لوکال خود و یا وب سایت تستی مورد آزمون و خطا قرار داده و در صورت وجود مشکل، آن را گزارش دهند.

بررسی اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳

برای تست و بررسی این نسخه از وردپرس می توانید از افزونه WordPress Beta Tester استفاده کرده و یا آن را دانلود کرده و بر روی لوکال هاست خود نصب و تست نمایید.

دانلود افزونه WordPress Beta Tester

دانلود اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳

طبق پیش بینی ها قرار است نسخه اصلی وردپرس ۵.۳ در ۲۱ آبان ماه منتشر شود و تا آن زمان دو نسخه بتای دیگر نیز منتشر خواهد شد و برای عیب یابی دردسترس عموم قرار خواهد گرفت.

تغییرات در نسخه جدید وردپرس

به نظر شما در نسخه جدید وردپرس قرار است چه تغییراتی رخ دهد که تیم توسعه تصمیم به ارائه اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳ و دو نسخه بتای دیگر گرفته اند؟

در ادامه تعدادی از این تغییرات را به صورت جزئی توضیح خواهم داد.

یکی شدن تمام ویژگی های گوتنبرگ

در نسخه ۵.۳، قرار است ۱۲ ویژگی از افزونه گوتنبرگ با هم ادغام شوند و این به معنی لیست طولانی از تغییرات هیجان انگیز است.

این مطلب را از دست ندهید :
وردپرس 5.1.1 ؛ افزایش امنیت و بهبود نگهداری

تلاش مداوم بر بهبود عملکرد

تیمی که روی توسعه بلوک های گوتنبرگ از زمان ارائه نسخه وردپرس ۵.۲ کار می کرد، توانست مدت زمان بارگیری یک پست ۳۶.۰۰۰ کلمه ای با ۱.۰۰۰ بلوک را به ۱.۵ ثانیه کاهش دهد.

پوسته پیش فرض جدید در راه است!

در وردپرس ۵.۳ از قالب جدید ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد. این قالب طبق گفته تیم توسعه دهنده وردپرس آخرین قالب پیش فرض در طی پروژه ها خواهد بود.

بهبود رابط کاربری پیشخوان وردپرس

تیم های طراحی با هم کار کردند تا بخشی از ویژگی های گوتنبرگ را به طور کلی به رابط wp-admin منتقل کنند.

این تیم ها در طی چرخه نسخه های بتای  ۵.۳، در مورد این تغییرات تحقیق می کنند.

این ویژگی های بهبود یافته بسیاری از موارد دسترسی را برطرف می کنند، تضادهای رنگی را در قسمت های زمینه و دکمه ها را بهبود می بخشند، به هماهنگی بین واسط های ویرایشگر کمک می کنند، طرح رنگ وردپرس را مدرن تر  و مدیریت زوم را بهتر کرده و بسیاری قابلیت های دیگر را اضافه خواهد کرد.

در نسخه نهایی وردپرس ۵.۳، ۴۰۰ تیکت فیکس خواهند شد. اگر شما هم دوست دارید به استفاده هر چه بهتر از این سیستم مدیریت محتوا کمک کنید، لطفا اولین نسخه بتای وردپرس ۵.۳ را تست کرده و در صورت مطلع شدن از هر گونه باگ احتمالی آن را به توسعه دهدگان اطلاع دهید.

منبع : مخزن وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن