کدهای وردپرس

ایجاد شماره تماس قابل کلیک برای تماس مستقیم در وردپرس

این روزها با روی کار آمدن تلفن های هوشمند، اغلب افراد وب سایت ها را با موبایل خود مشاهده می کنند. شما با استفاده از این موقعیت و ایجاد شماره تماس قابل کلیک می توانید امکان برقراری تماس مستقیم را برای کاربران موبایلی فراهم کنید.

منظور از تماس مستقیم این است که کاربران با لمس کردن و یا کلیک کردن روی شماره تماس شما، به صورت مستقیم وارد صفحه کلید موبایل خود شده و بتوانند به سرعت با شما ارتباط برقرار کنند.

پیش نمایش دکمه تماس مستقیم
تماس مستقیم با موبایل

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه ایجاد شماره تماس قابل کلیک برای تماس مستقیم در وردپرس را آموزش خواهم داد.

ایجاد شماره تماس قابل کلیک برای تماس مستقیم در وردپرس

اگر شماره تلفن در فرمت قابل تشخیص نوشته شود، گوشی های هوشمند میتوانند بطور خودکار آن را تشخیص داده و تبدیل به لینک کنند، با این حال کاربران با گوشی های  قدیمی تر ممکن است آنرا نبینند.

برای ایجاد ایجاد شماره تماس قابل کلیک برای تماس مستقیم در وردپرس، کافی است یک لینک از شماره تماس خود مانند قطعه کد زیر در محل داخواهتان قرار دهید.

<a href="tel:09032992695">09032992695</a>

<a href="tel:09032992695">تماس با وردپرس نارنجی</a>

دو قطعه کد بالا، دو مدل از نمایش شماره تماس با خالت لینک دار می باشد که در صورت لمس این لینک ها در تلفن های هوشمند، به طور مستقیم کاربران به صفحه تماس منتقل خواهند شد.

اما مشکل ایجاد این گونه شماره تماس قابل کلیک این است که در تمامی دستگاه ها قابل مشاهده خواهد بود. اگر فردی که روی دسکتاپ است روی آن کلیک کند، با خطا مواجه می شود.

<a href="callto:09032992695">09032992695</a>

در مثال بالا بجای لینک tell از callto: protocol استفاده شده است. این پروتکل توسط اسکایپ با skype: protocol استفاده می شود. با استفاده از این مزیت کاربران با گوشی های هوشمند می توانند با کلیک روی شماره تماس قابل کلیک از خدمات تلفن استفاده کنند و کاربران روی دستگاه های دیگر میتوانند از طریق Skype تماس بگیرند.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد صفحه 404 سفارشی در وردپرس بدون استفاده از افزونه

همچنین برای ایجاد شماره تماس قابل کلیک برای تماس مستقیم در وردپرس، می توانید لینکی با نام کاربری اسکایپ را ایجاد کنید و پشتیبانی چت زنده یا تماس صوتی را ارائه دهید.

<a href="skype:wpnarenjisupport">اسکایپ وردپرس نارنجی</a>

وجود اطلاعات تماس در وب سایت یکی از ضروریاتی در وب سایتی می باشد و در دسترس بودن این اطلاعات می تواند شانس شما را برای ارتباط با مشتریان بالقوه افزایش دهد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن