افزونه های وردپرس

مدیریت دانلود در وردپرس با افزونه WordPress Download Manager

اضافه کردن بخش دانلود در وب سایت ها امکان خوبی است که می توانید با کمک آن ویژگی دانلود فایل های مختلف را برای کاربران در وردپرس فراهم کنید. اما مدیریت دانلود در وردپرس وقتی سایت شما رشد می کند، کار دشواری خواهد بود.

با کمک مدیریت دانلود ها می توانید تعداد دفعات دانلود فایل ها، کاربرانی که فایل را دانلود کرده اند و … را مشاهده و مدیریت کنید.

قبلا در مورد ایجاد باکس دانلود در وردپرس صحبت کرده بودم که تعداد دانلود فایل ها را نیز نمایش می داد، اما مدیریت دانلود در وردپرس امکانات حرفه ای تری را برای مدیریت لینک های دانلودی شما فراهم می کند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی خواهم کرد که به شما در مدیریت دانلودهای وردپرس کمک می کند.

مدیریت دانلود در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای مدیریت کردن فایل های دانلودی در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان WordPress Download Manager در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

با نصب این افزونه می توانید به راحتی لینک های دانلود حرفه ای ساخته و آن ها را مدیریت کنید.

افزونه WordPress Download Manager که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 100.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.1 را از کاربران خود دریافت نماید.

برای مدیریت دانلودهای خود در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید

این مطلب را از دست ندهید :
وبلاگ نویسی زنده در وردپرس با افزونه Liveblog

دانلود افزونه WordPress Download Manager

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Downloads در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه فایل های دانلودی ایجاد شده برای مدیریت دانلود در وردپرس هدایت خواهید شد.

فایل های دانلودی
فایل های دانلودی ایجاد شده

در این صفحه با کلیک روی دکمه Add New می توانید دکمه دانلود جدیدی را ایجاد نمایید.

افزودن فایل دانلودی جدید
افزودن فایل جدید برای دانلود

ابتدا برای فایل دانلودی خود یک عنوان مناسب و سپس توضیحات دلخواه را وارد نمایید و در ادامه از بخش Attach File می توانید فایل مورد نظر را آپلود کنید، از بین فایل های موجود در هاست خود انتخاب نمایید و یا آدرس آن را در تب URL وارد کنید.

همچنین می توانید دسته بندی و برچسب های مورد نظر را به فایل دانلودی خود اضافه نمایید.

بخش مهم در مدیریت دانلود در وردپرس، بخش تنظیمات است که خود دارای سه تب مختلف می باشد.

Package Settings: در این تب می توانید محدودیت دانلود، محدودیت دسترسی برای کاربران با نقش های مختلف و همچنین قالب دلخواه خود را برای مدیریت دانلود در وردپرس خود انتخاب نمایید.

تنظیمات فایل دانلودی
تنظیمات ایجاد فایل دانلودی

Lock Options: در این تب می توانید قابلیت پذیرفتن قوانین و شرایط دانلود، ایجاد رمز، اجبار به ورود رمز قبل از دانلود و قابلیت استفاده از کپچای گوگل را فراهم نمایید.

بخش آیکون ها
افزودن آیکون به لینک فایل دانلودی

Icons: در این تب نیز می توانید آیکون دلخواه خود را برای نمایش در کنار لینک دانلود فایل انتخاب نمایید.

همچنین با کلیک روی لینک Activate Digital Store Options، می توانید برای مدیریت دانلود در وردپرس امکان فروش فایل را نیز فراهم کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
بهبود سرعت و کارایی وردپرس با افزونه W3 Total Cache
مدیریت دانلود در وردپرس برای فایل های فروشی
مدیریت فایل های فروشی

با زدن روی این لینک تب دیگری با عنوان Pricing & Discounts به تنظیمات فایل دانلودی اضافه می شود که می توانید هزینه دانلود، ایجاد لایسنس و محدودیت دسترسی را در این تب ایجاد و اضافه کنید.

در نهایت با کلیک روی دکمه انتشار، دکمه دانلودی شما ایجاد شده و با استفاده از شورت کد آن می توانید دکمه دانلود خود را در بخش های دلخواه نمایش دهید.

پیش نمایش افزونه WordPress Download Manager
نمایش دکمه دانلود فایل

همانطور که مشاهده می کنید با کمک شورت کد افزونه، می توانید لینک دانلود فایل را همراه با توضیحات و آیکون دلخواه نمایش دهید.

هنگام مدیریت دانلود در وردپرس همانطور که گفتم می توانید برای فایل دانلودی خود برچسب و دسته بندی نیز ایجاد و اضافه کنید.

در زیرمنوی برچسب ها و categories مانند آنچه در مدیریت نوشته ها توضیح دادم، می توانید برای لینک های دانلودی خود دسته بندی و برچسب ایجاد کنید.

پوسته های افزونه
پوسته های افزونه WordPress Download Manager

در زیرمنوی Templates نیز می توانید قالب های مختلف برای نمایش لینک دانلود را مشاهده، ویرایش و مدیریت نمایید.

افزودنی های WordPress Download Manager
افزودنی های در دسترس برای WordPress Download Manager

در زیرمنوی Add-Ons می توانید افزودنی های این افزونه را مشاهده کرده و در صورت نیاز نصب نمایید.

تاریخچه دانلودها
تاریخچه دانلود فایل ها در وردپرس

در زیرمنوی History می توانید تاریخچه دانلودها، کاربرانی که فایل را دانلود کرده اند و فایلی که دانلود شده است را برای مدیریت دانلود در وردپرس مشاهده نمایید.

تنظیمات اصلی WordPress Download Manager
تنظیمات افزونه

در زیر منوی Setting نیز به تنظیمات افزونه دسترسی خواهید داشت که خود دارای پنج تب مختلف می باشد.

تب Basic

در این تب می توانید پیغام مربوط به ورود برای دانلود فایل، مسیر آپلود فایل ها، سرعت دانلود فایل، قابلیت دانلود مجدد و … را سفارشی سازی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش آخرین به روزرسانی ها در وردپرس با افزونه List Last Changes
تنظیمات کدهای افزونه WordPress Download Manager
تنظیمات کدها

تب User Interface

همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید، در این تب می توانید کدهای جاوااسکریپت، CSS و … را غیرفعال کنید، رنگبندی ها را تغییر داده و حاشیه دکمه های دانلود را به دلخواه سفارشی سازی کنید.

تنظیمات خرید و پرداخت
تنظیمات افزونه WordPress Download Manager

تب Premium Package

در این تب می توانید تنظیماتی مانند صفحات خرید فایل های دانلودی، روش های پرداخت و مالیات را برای مدیریت دانلود در وردپرس سفارشی سازی کنید.

اطلاع از به روزرسانی ها
قابلیت اطلاع از به روزرسانی ها

تب updates

در این تب در صورتی که عضو وب سایت سازنده افزونه به آدرس wpdownloadmanager.com باشید و از افزودنی های تجاری آن استفاده کنید، اطلاعیه ها و آپدیت ها را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات حریم خصوصی
بخش تنظیمات حریم خصوصی

تب Privacy

در نهایت در این تب نیز می توانید اطلاعات مربوط به حریم خصوصی از جمله حذف اطلاعات و آی پی کاربری که عملیات دانلود انجام داده است را شخصی سازی کنید.

اگر همانطور که در بخش افزودن فایل دانلودی توضیح دادم، امکان خرید فایل را نیز فراهم  کرده باشید، چهار زیرمنوی دیگر با عنوان های orders ،License Manager ،Coupon Codes و Payouts را مشاهده خواهید کرد که برای مدیریت دانلود در وردپرس برای فایل های فروشی به شما کمک خواهند کرد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش وردپرس در اصفهانثبت نام رایگان (کد تخفیف : WpNarenji)
+
بستن