آموزش های وردپرس

آموزش انتخاب برگه صفحه اصلی در وردپرس

یکی مواردی که پس از نصب وردپرس لازم است انجام دهید، انتخاب برگه صفحه اصلی در وردپرس است.

چنانچه قصد دارید اولین صفحه وبسایت شما نمایی متفاوت و طراحی خاصی داشته باشد، (مثلا نوشته های یک دسته خاص را نمایش دهد و یا اینکه توضیحاتی پیرامون سایتتان را در آن قرار دهید) باید یک برگه دلخواه را با طراحی خودتان ایجاد کرده و آن را به عنوان صفحه اصلی در وردپرس انتخاب نمایید.

پس از نصب قالبهای مختلف نیز برای اینکه طراحی سایتتان را مشابه طراحی دموهای قالب دربیاورید، باید برگه ای را به عنوان برگه اصلی سایت انتخاب نمایید و در آن طراحی مورد نظر خودتان را ایجاد کنید.

همانطور که میدانید پس از نصب وردپرس در صفحه اولیه سایت با آخرین نوشته های خود روبرو خواهید شد. برای ایجاد طراحی منحصر بفرد خودتان باید اقدام به انتخاب برگه صفحه اصلی در وردپرس کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، نحوه انتخاب برگه دلخواه را به عنوان برگه صفحه اصلی سایت وردپرس آموزش خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش انتخاب برگه صفحه اصلی در وردپرس

پیش از اینکه ادامه آموزش را دنبال کنید، باید یک برگه را در وبسایت خود به عنوان برگه صفحه اصلی یا خانه در وردپرس ایجاد نمایید. پس مانند آنچه در آموزش نحوه مدیریت برگه ها در ودرپرس گفته شد، برگه ای را متناسب با قالب و نیاز خود ایجاد و طراحی کنید.

چنانچه از نصب آسان قالب پیش رفته باشید، برگه متناسب با دموی قالب شما برای صفحه اصلی سایت ایجاد شده است و در منوی برگه ها >> همه برگه ها می توانید آن را مشاهده و یا ویرایش نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نحوه غیرفعال کردن XML-RPC در وردپرس

در نهایت برای انتخاب برگه صفحه اصلی در وردپرس، به منوی تنظیمات >> خواندن در پیشخوان وبسایت خود مراجعه نمایید  تا با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه شوید.

انتخاب برگه خانه در وردپرس
انتخاب صفحه اصلی سایت

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، ابتدا گزینه یک برگه یکتا را انتخاب کرده و سپس از قسمت برگه ی نخست برگه ای را که قبلا برای استفاده به عنوان صفحه اصلی ایجاد کرده اید، از بین لیست موجود انتخاب نمایید تا به عنوان برگه نخست در وردپرس مورد استفاده قرار بگیرد.

برای نمایش نوشته ها در وردپرس به صورت وبلاگی نیز می توانید از بخش برگه ی نوشته ها یک برگه دیگر را برای وبلاگ خود انتخاب کنید. در این برگه حالت وبلاگی ایجاد کرده و آخرین نوشته های سایتتان را نمایش دهید.

نکته: تا زمانی که یک برگه را در سایت وردپرسی خود به عنوان صفحه اصلی نداشته باشید، گزینه صفحه نخست در وردپرس برای شما نمایش داده نخواهد شد. بنابراین قبل از انجام هر کاری ابتدا برگه صفحه اصلی خودتان را بسازید و محتویاتی که قصد دارید در آن نمایش داده شود را به آن اضافه نمایید.

مشکلی که پس ازانتخاب برگه صفحه اصلی در وردپرس برای شما رخ می دهد این است که عنوان این صفحه در عنوان صفحه اصلی سایتتان نمایش داده خواهد شد. چنانچه از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید، در بخش مربوط به این افزونه در برگه خانه سایت، عنوان و متای مربوط به سایتتان را وارد کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن