افزونه های وردپرس

ایمپورت وردپرس با افزونه WordPress Importer

یکی از امکانات بسیار عالی در وردپرس، قابلیت ایمپورت وردپرس است که امکان ورود اطلاعات از یک سایت دیگر را به سایت جدید فراهم می کند.

قابلیت ایمپورت برای موارد زیادی کاربرد دارد، از جمله ایجاد محتوای پیش فرض و نمایش دموهای مختلف، پشتیبان گیری از تمام اطلاعات سایت، انتقال اطلاعات از یک وب سایت به سایت دیگر، داشتن یک سایت نجزا با تمام اطلاعات سایت قبلی برای مواقع ضروری و …

برای درون ریزی در وردپرس پیش از این افزونه های مختلفی را معرفی کرده بودم، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی یکی از افزونه های محبوب ایمپورت وردپرس را معرفی خواهم کرد.

ایمپورت وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای درون ریزی در وردپرس با کمک فایل xml معرفی می کنم، با عنوان WordPress Importer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۴ میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز ۳ ستاره را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایمپورت وردپرس باید از قبل یک فایل خروجی با فرمت xml را تهیه کرده باشید، پس ابتدا به پیشخوان وب سایت خود وارد شده و به منوی ابزارها >> برون بری بروید.

برون بری اطلاعات
برون بری فایل xml

در این بخش تمام مواردی که تمایل دارید از آن ها فایل خروجی تهیه شود (می توانید هر محتوایی را برای دریافت تمام اطلاعات علامت بزنید) را علامت گذاری کرده و برای دریافت فایل خروجی روی دکمه بارگیری پرونده برون بری کلیک کنید.

پس از کلیک روی دکمه بارگیری پرونده برون بری یک فایل با فرمت xml به عنوان فایل خروجی دانلود شده در کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد، که در واقع این فایل نوعی بک آپ نیز محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
ایمیل مارکتینگ در وردپرس با افزونه AvangPress

اکنون برای ایمپورت وردپرس ابتدا افزونه WordPress Importer را با کلیک روی دکمه زیر از مخزن وردپرس دانلود کرده و با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه WordPress Importer

پس از نصب و فعال سازی افزونه، برای درون ریزی اطلاعاتی که پیش از این از وب سایت دیگر دریافت کردید، به منوی ابزارها >> درون ریزی بروید.

اجرای درون ریزی با افزونه wordpress importer
اجرای درون ریزی

در این صفحه برای ایمپورت وردپرس روی لینک اجرای درون ریز کلیک کنید تا به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت شوید.

انتخاب فایل درون ریزی
انتخاب فایل برای درون ریزی

در این صفحه برای درون ریزی اطلاعاتی که پیش از این دانلود کردید، روی دکمه Choose File کلیک کرده و فایل با فرمت xml که پیش از این دانلود کردید را انتخاب نمایید. در نهایت برای ایمپورت وردپرس، روی دکمه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک نمایید.

انتخاب کاربر برای ورود اطلاعات
انتخاب کاربر

اکنون برای ایمپورت کامل اطلاعات در وردپرس، باید اطلاعات درون ریزی را به خودتان، یک کاربر جدید و یا کاربرهایی که از قبل وجود دارند اختصاص دهید.

همچنین با فعال سازی دانلود و درون ریزی فایل های پیوست، چنانچه فایل برون بری شده حاوی تصویر یا ویدیو باشد، این اطلاعات نیز هنگام ایمپورت وردپرس درون ریزی خواهند شد.

ایمپورت وردپرس با موفقیت انجام شد
درون ریزی با موفقیت انجام شد

چنانچه پس از فشردن دکمه تایید با صفحه ای مانند تصویر بالا روبرو شوید، کار درون ریزی اطلاعات با موفقت انجام شده است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن