آموزش های وردپرس

تداخل افزونه ها در وردپرس و روش حل مشکل ناسازگاری افزونه ها

هزاران افزونه برای مقاصد مختلف در دنیای بزرگ وردپرس توسط توسعه دهندگان طراحی و منتشر شده اند. گاهی هنگام نصب یک افزونه با مشکل تداخل افزونه ها در وردپرس و یا ناسازگاری افزونه با قالب مواجه می شویم.

با نصب و فعالسازی افزونه های مختلف در وردپرس می توانید امکانات مختلفی که مد نظرتان است را به وب سایت اضافه نمایید. اما گاهی همین نصب افزونه ها موجب بروز مشکلات و خطاهای مختلفی می شود.

به عنوان مثال چندی پیش یکی از دوستان که با قالب انفولد کار می کرد اظهار کرد از زمان آپدیت وردپرس به نسخه ۵ دیگر ویرایشگر اختصاصی انفولد کار نکرده و جوابگو نیست. با بررسی های بیشتر مشخص شد که در واقع این قالب با ورژن جدید افزونه فارسی سازی که نصب کرده بودند تداخل داشت.

هنگام بروز تداخل افزونه ها در وردپرس ممکن است یکی از حالت های زیر برای شما رخ دهد:

  • عدم نمایش صحیح المان اضافه شده در سایت با استفاده از افزونه نصب شده
  • نمایش کدهای خطا در سایت در صورت فعال بودن دیباگ وردپرس
  • مواجه شدن با صفحه سفید مرگ وردپرس
  • و…

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دلیل منبع باز بودن و برنامه نویسی هر افزونه توسط برنامه نویسان مختلف با سبک و سیاق خودشان، بروز چنین مشکلاتی کاملا طبیعی است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به نحوه بررسی تداخل افزونه ها در وردپرس و رفع آن ها می پردازیم.

تداخل افزونه ها در وردپرس

قبل از اینکه به بررسی علل تداخل افزونه ها در وردپرس بپردازیم، بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که قبل از نصب افزونه های مختلف حتما از صحت کارکرد آنها مطمئن شویم.

این مطلب را از دست ندهید :
تغییر فرمت های مجاز برای آپلود در وردپرس

نصب افزونه های گوناگون و بلااستفاده در سایت علاوه براینکه سرعت سایت را کاهش می دهد، ممکن است باعث بروز خطا نیز بشود. پس قبل از انتخاب و نصب افزونه حتما از کارکرد صحیح افزونه با نسخه جدید وردپرس و سازگاری آن با سایر افزونه های خود مطمئن شوید.

برای افزونه های موجود در مخزن وردپرس این کار را می توانید با بررسی تعداد نصب های فعال و نظرات و امتیازات کاربران انجام دهید.

برای تست و بررسی عملکرد یک افزونه، به هیچ عنوان از وب سایت اصلی خود استفاده نکنید. قبل از نصب و فعالسازی افزونه ها حتما از سیستم خود فایل پشتیبان تهیه نمایید.

اکنون که با نحوه انتخاب صحیح افزونه ها آشنا شدید، بهتر است در مورد نحوه رفع خطاهای ناشی از تداخل افزونه ها در وردپرس نیز آشنا شوید.

روش حل مشکل ناسازگاری افزونه ها

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، تداخل افزونه ها در وردپرس به چند حالت خود را نشان می دهند. ممکن است محتوایی که قرار است نمایش داده شود ناقص باشد، ممکن است عملکرد سایت به طور کلی مختل شود و یا در بدترین حالت با صفحه سفید در وردپرس مواجه شوید.

در تمامی این حالت ها باید افزونه های نصب شده را بررسی کرده تا بفهمیم مشکل از کدام افزونه بود و به دنبال جایگزینی برای آن باشیم.

در اولین قدم بهتر است حالت دیباگ وردپرس را فعال نمایید تا خطاهای ناشی از افزونه های مختلف را مشاهده کرده و به سرعت بتوانید مشکل تداخل افزونه ها در وردپرس را حل و فصل کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
صفحه بندی نظرات و دیدگاه ها در وبسایت وردپرسی

اگر به هر دلیلی با استفاده از فعال کردن حالت دیباگ وردپرس موفق به رفع مشکل تداخل افزونه ها در وردپرس نشدید، میتوانید افزونه را بر اساس خطایی که در حالت فعال بودن دیباگ وردپرس به شما نمایش داده شده، غیرفعال کنید و از یک فرد متخصص برای رفع مشکل کمک بگیرید و با از افزونه جایگزینی استفاده کنید.

اگر به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید، برای غیرفعال کردن افزونه در هاست خود و در مسیر نصب وردپرس به آدرس  wp-content/plugins/ بروید. در این مسیر پوشه افزونه ای که باعث ایجاد مشکل شده است را به نام دیگری تغییر دهید تا افزونه غیرفعال شود.

شاید در ظاهر علت بروز مشکلاتی که در سایت وردپرسی به وجود می آیند، حتی تداخل افزونه ها در وردپرس، از افزونه باشد اما گاها دلیل این مشکلات چیز دیگری است. اولین قدم برای رفع مشکلات شناسایی دلیل خطا است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن