آموزش های وردپرس

قوانین لوگو وردپرس و قوانین علامت تجاری وردپرس

چنانچه قصد دارید از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید، بهتر است با قوانین لوگو وردپرس و قوانین علامت تجاری آن آشنا باشید.

وردپرس یک سیتم مدیریت محتوای متن باز است که هر روزه در حال رشد و گسترش می باشد. اکنون تنها دو ماه از انتشار آخرین نسخه وردپرس می گذرد.

از آنحایی که سیستم مدریت محتوای وردپرس ثبت جهانی شده است، چنانچه یکی از قوانین این شرکت( چه قوانین مربوط به لوگو وردپرس و چه قوانین علامت تجاری وردپرس) را دور بزنید، از طرف این شرکت جریمه خواهید شد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، تصمیم داریم به معرفی مهم ترین قوانین وردپرس که شامل قوانین لوگو وردپرس و قوانین مربوط به علائم تجاری آن است صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

قوانین لوگو وردپرس

چنانچه قصد راه اندازی وبسایتی دارید که در آن از لوگوی وردپرس قرار است استفاده شود و یا اینکه قصد طراحی خاصی دارید و می خواهید از لوگوی این سیستم مدیریت محتوا در آن استفاده کنید، قوانین زیر را فرا موش نکنید:

1- لوگوی وردپرس

آرم یا لوگوی وردپرس از یک حرف بزرگ W در یک دایره خاکستری رنگ و گاهی اوقات سفید همراه با یک حلقه خاکستری در اطراف آن تشکیل شده است که ارتفاع حرف W در آن بلند و ظریف است.

وبلاگ نویسان و صاحبان سایت ها گاهی اوقات از فرم نادرست آرم وردپرس به شکل تصویر زیر استفاده می کنند.

استفاده درست از لوگوی وردپرس
تصویر درست لوگوی وردپرس

اطمینان حاصل کنید که با توجه به قوانین لوگو وردپرس از آرم درست آن در پروژه های خود استفاده کرده اید. می توانید چند نمونه از آرام های صحیح وردپرس را درآدرس https://wordpress.org/about/logos/  مشاهده نمایید. چند نمونه از این آرم ها را دانلود کرده و در پروژه های خود استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
جلوگیری از وقوع صفحه سفید در وردپرس 5.1

2- رنگ لوگوی وردپرس

توصیه می کنیم هنگامی که از آرم وردپرس در آثار هنری خود استفاده می کنید، از پالت رنگ رسمی وردپرس که مطابق با قوانین لوگو وردپرس است، استفاده نمایید. در تصویر زیر کدهای هگز این رنگ ها را مشاهده خواهید کرد.

رنگ های مورد تایید برای لوگوی وردپرس
رنگ های مورد قبول در طراحی لوگوی وردپرس

قوانین علامت تجاری وردپرس

در هر زمینه ای که می خواهید از وردپرس استفاده نمایید، باید با قوانین علائم تجاری آن آشنا بوده تا از طرف این شرکت جریمه نشوید. در ادامه دو قانون مهم از قوانین علامت تجاری وردپرس را شرح می دهیم.

1- وردپرس با حرف بزرگ P

راه درست برای نوشتن وردپرس نوشتن آن با حرف بزرگ P می باشد. نوشتن با حروف بزرگ بسیار جدی است. در واقع وردپرس یک فیلتر یکپارچه به نام capital_P_dangit() دارد که بطور خودکار غلط املایی را در وردپرس تصحیح می کند. در هر جایی که از کلمه وردپرس استفاده می کنید مطمئن شوید که اسپل آن را درست نوشته اید.

2- نام دامنه بدون وردپرس

وردپرس یک منبع نرم افزاری تحت مجوز GPL است که توسط مت مولونگ بعنوان یک سازمان غیرانتفائی تاسیس شده است. هدف و پایه واساس این سازمان، پشتیبانی از نرم افزار برای محافظت بیشتر از وردپرس می باشد.

طبق قوانین علامت تجاری وردپرس مانند هر علامت تجاری ثبت شده دیگری استفاده از حقوق منحصر به فرد، برای وردپرس محفوظ می باشد. این بدین معنی است که شما نمی توانید از نام وردپرس بعنوان بخشی از نام تجاری یا وب سایت خود استفاده کنید. این ویژگی شامل نام دامنه نیز می شود.

برای مثال دامنه wordpressnarenji.ir نمی تواند ثبت شود اما دامنه wpnarenji.ir اجازه ثبت دارد. همچنین می توانید از نام وردپرس در یک زیر دامنه مانند wordpress.wpnarenji.ir استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
معرفی ویرایشگر گوتنبرگ

اکنون که با قوانین لوگو وردپرس و قوانین علامت تجاری وردپرس آشنا شدید، می توانید با رعایت آنها وبسایتی ایده آل با وردپرس طراحی نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس نارنجی در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده است.به این وب سایت رای دهید
+
بستن