افزونه های وردپرس

ایجاد پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس با افزونه WP Security Question

زمانی که شما تنها کاربر ثبت نام شده در وبسایت وردپرسی خود هستید، یعنی سایت تنها یک مدیر دارد و امکان ثبت نام و ورود کاربران دیگر نیز در سایت غیر فعال است، برای محافظت از ناحیه مدیریت وردپرس، انتخاب های گسترده ای دارید که با توجه به سلیقه و نیازهای خود میتوانید هریک را که برای شما مناسب تر است انتخاب کرده و برای بالا بردن امنیت وبسایت خود، از آن ها استفاده کنید. اما زمانی که وبسایت شما چندین کاربر دارد، برای امن کردن بخش ورود، ثبت نام و بازنشانی رمز عبور، لازم است راه حلی را در نظر بگیرید که استفاده از آن برای سایر کاربران سایت شما دشوار نباشد و توسط همه قابل استفاده باشد. یکی از بهترین شیوه ها برای امن کردن ورود به ناحیه کاربری وردپرس، ثبت نام و بازنشانی رمز، استفاده از پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس را معرفی می کنیم که با استفاده از آن قادر هستید برای حساب کاربری اعضا در وردپرس سوال امنیتی تعیین کنید تا هر زمان که قصد ورود به سایت را داشتند آنرا پاسخ دهند و بعد از وارد کردن جواب قادر به ورود به وردپرس باشند.

پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس

افزونه پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس که در این آموزش معرفی می کنم با عنوان WP Security Question در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تاکنون توانسته با بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال امتیاز ۵ را کسب کند. با استفاده از افزونه WP Security Question قادر خواهید بود سوالات امنیتی مدنظر خود را وارد کرده تا کاربران برای سوال دلخواه در اکانت خود جوابی تعیین کنند و هر زمان که قصد ورود به سایت را داشتند تا پاسخ تعیین شده را وارد نکرده باشند قادر به ورود در سایت نخواهند بود. برای استفاده از امکانات این افزونه کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
خبرنامه پیامکی در وردپرس با افزونه WP SMS

دانلود افزونه WP Security Question

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WP Security Question در پیشخوان وردپرس اضافه میشود، با کلیک کردن روی این منو به بخش تنظیمات افزونه می روید.

 پرسش و پاسخ امنیتی
تنظیمات افزونه پرسش و پاسخ امنیتی

همانطور که در تصویر میبینید از بخش Setup Questions سوالات دلخواه خود را که قصد دارید کاربران از این سوالات برای عضویت، ورود و فراموشی رمز عبور در وردپرس برای یکی از آنها پاسخ انتخاب کنند را وارد کنید.برای حذف هر سوال نیز می توانید از دکمه Remove و برای افزودن سوال از دکمه Add More استفاده کنید.

بعد از اینکه سوالات خودرا مشخص کردید از بخش‌های Login Screen ، Register Screen و Forgot Password Screen تعیین کنید که در کدامیک از فرم‌های وردپرس به ترتیب برای عضویت در وردپرس، ورود در وردپرس و فراموشی رمز در وردپرس از کاربران درخواست شود تا پاسخ امنیتی که تعیین کرده اند را وارد کنند. سپس تنظیمات را ذخیره کرده و به منوی کاربران>> شناسنامه شما و یا از نوار ابزار بالای صفحه که در سمت چپ قرار دارد روی دکمه ویرایش شناسنامه من کلیک کنید.

پرسش و پاسخ امنیتی
تعیین پرسش و پاسخ امنیتی

همانطور که در تصویر میبینید بخشی با عنوان My Security Questions در صفحه ویرایش پروفایل کاربران در وردپرس اضافه شده است که با استفاده از این صفحه هر کاربر میتواند سوال امنیتی دلخواه خود را از میان سوالات امنیتی که در افزونه وارد کرده اید انتخاب کرده و سپس پاسخ امنیتی دلخواه خود را نیز برای آن سوال وارد کند؛ تا در هنگام عضویت، ورود و درخواست ریست رمز در وردپرس جوابی که برای سوال مورد نظر خودش انتخاب کرده است از وی درخواست گردد. به همین ترتیب کاربران وبسایت هم میتوانند با مراجعه به صفحه ویرایش پروفایل خود سوال امنیتی دلخواه را انتخاب کرده و پاسخ امنیتی خود را وارد کنند تا هر زمان که قصد ورود در وردپرس را داشتند این پاسخ امنیتی از آنها درخواست شود.

این مطلب را از دست ندهید :
مخفی کردن اعلانات وردپرس با افزونه Disable admin notices individually
پرسشو پاسخ امنیتی
ورورد با پرسش امنیتی به وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن