اخبار وردپرس
موضوعات داغ

۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس در راه است!

فردا یعنی ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ شاهد برگزاری ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس خواهیم بود، برای یک ماراتن جهانی ۲۴ ساعته برای محلی سازی پلت فرم وردپرس آماده باشید.

این رویداد به صورت آنلاین و در مکان های جغرافیایی مختلف در سرتاسر جهان اتفاق می افتد، بنابراین شما هم می توانید بدون توجه به محل زندگی تان در آن شرکت کنید.

 ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس

تیم وردپرس برای اولین بار ترجمه و ارائه ویژگی های این سیستم مدیریت محتوای متن باز را به زبان های مختلف امکان پذیر ساخت.

در کشور عزیزمان نیز این رویداد جهانی توسط جامعه وردپرس فارسی برگزار شده و شما نیز می توانید با کلیک کردن روی دکمه زیر در ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس و این ماراتن جهانی شرکت کنید.

شرکت در روز جهانی ترجمه وردپرس

همانطور که می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب است و امروزه بیش از ۳۳٪ از  وب سایت ها از این سیستم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود استفاده کرده اند.

بنابراین افراد مختلف از سراسر جهان با زبان های مختلف از این سیستم استفاده می کنند و این یعنی وردپرس نیاز شدیدی به ترجمه به زبان های مختلف دارد.

از اولین ساعات ۱۱ می ۲۰۱۹، تا ساعت ۲۳:۵۹، ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این رویداد تجمیع کردن هزاران نفر از داوطلبانی است که به ترجمه و محلی سازی وردپرس کمک می کنند.

این رویداد همچنین فرصتی برای تشویق بیشتر افراد مختلف برای مشارکت در ترجمه وردپرس و کمک به افزایش در دسترس بودن پوسته ها و پلاگین ها به زبان های مختلف است.

“در زمان آخرین رویداد جهانی ترجمه وردپرس در سال ۲۰۱۷، وردپرس به ۱۷۸ زبان مختلف ترجمه شد، ما اکنون به ۲۰۰ زبان نیز دست یافته ایم!”

WPtranslationday.org

در ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس چه اتفاقی رخ می دهد؟

در بخش های مختلف جهان جلساتی برای ترجمه وردپرس برگزار می شود و گفت و گوهایی به صورت آنلاین نیز بین افراد جامعه وردپرس برقرار خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید :
گزارش برگزاری اولین میتاپ وردپرس اصفهان

تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر از سراسر جهان در ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس شرکت کرده اند و تا لحظه برگزاری باز هم به این افراد افزوده خواهد شد.

هر کسی بدون توجه به میزان تجربه کاری، می تواند در این رویداد شرکت کرده و به محلی ساز یو ترجمه وردپرس کمک کند. پس شما هم اگر دوست دارید در این رویداد شرکت کرده و یاد بگیرید چگونه از جلسات آنلاین استفاده کنید.

از ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس چه انتظاری دارید؟

آموزش آنلاین زنده: آموزش متمرکز بر ترجمه و محلی سازی به زبان های مختلف، که به زبان های مختلف پخش می شوند.

جلسات محلی سازی: ارائه دستورالعمل عمومی و مشخصه ها برای مناطق و زبان های خاص با زبان های مختلف پخش خواهند شد.

جلسات داخلی: آموزش در مورد بهینه سازی کد برای تسهیل فرایندهای محلی سازی، که این جلسات به زبان انگلیسی پخش می شوند.

رویدادهای محلی: مشارکت کنندگان در سراسر جهان برای شبکه سازی و جمع شدن، بحث و تبادل نظر در مورد ترجمه  دور هم جمع می شوند.

حوادث از راه دور: از آنجایی که تیم های مترجم نمی توانند به صورت فیزیکی دور هم جمع شوند، از راه دور با هم ارتباط برقرار می کنند. آنها برای آموزش، مشاوره و حمایت از مشارکت کنندگان جدید در دسترس خواهند بود و همچنین در ماراتن ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس شرکت خواهند کرد.

این که آیا شما قبلا به ترجمه وردپرس کمک کرده اید یا نه اصلا مهم نیست، می توانید در ۴ مین روز جهانی ترجمه وردپرس شرکت کرده و به استفاده هر چه بهتر این سیستم مدیریت محتوا کمک کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
اولین نسخه بتای وردپرس 5.3 منتشر شد

اقتباس از : مخزن وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن