آموزش های وردپرس

جلوگیری از وقوع صفحه سفید در وردپرس ۵.۱

اگر از کاربران قدیمی وردپرس هستید، حتما حداقل یکبار با خطای صفحه سفید در وردپرس روبرو شده اید. خبر خوب این است که از نسخه ۵.۱ وردپرس دیگر با وقوع صفحه سفید مواجه نخواهیم شد.

صفحه سفید در وردپرس یا صفحه مرگ وردپرس معمولا به دلیل خطاهای برنامه نویسی php یا محدودیت‌های اعمال شده بر روی حافظه رخ میدهد. اگر این خطا فقط در سمت کاربری رخ بدهد و پیشخوان وردپرس کاملا سالم باشد، شانس بهتری برای رفع خطای صفحه سفید در وردپرس خواهید داشت. در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی، به بررسی علل وقوع این خطا و چگونگی برطرف شدن آن در نسخه جدید وردپرس می پردازیم.

صفحه سفید در وردپرس ۵.۱

صفحه سفید در وردپرس به دلایلی مختلفی رخ خواهد داد و همانطور که از نام این خطا بر می آید شما با صفحه سفیدی مواجه می شوید و در خوشبینانه ترین حالت این صفحه سفید فقط در سمت کاربری و سایت رخ داده و در بدترین حالت هم در پیشخوان وردپرس و هم فرانت اند آن شاهد وقوع صفحه سفید در وردپرس خواهید بود.

دلایل زیادی ممکن است در ایجاد صفحه سفید وردپرس نقش داشته باشند، از جمله نصب یک افزونه و یا قالب جدید، کمبود فضای هاست، به روزرسانی افزونه، قالب و یا حتی هسته وردپرس و حتی مشکلات مربوط به فضای میزبانی شما.

در نسخه های قبلی وردپرس، چنانچه با خطای صفحه سفید در وردپرس مواجه می شدیم، باید اقدام به رفع آن کرده و ابتدا دلیل آنرا یافته و سپس از مراحل مشخصی اقدام به رفع آن می کردیم.

این مطلب را از دست ندهید :
رمز دار کردن نوشته ها در وردپرس

در نسخه ۵.۱ به بعد چناچه با خطای صفحه سفید روبرو شده و مشکل نیز از وردپرس باشد، به طور خودکار مشکل شناسایی و برطرف خواهد شد.

چنانچه دلیل ایجاد مرگ وردپرس به هاست شما مربوط باشد باید این مشکل را از طریق هاست رفع نمایید. اما همانطور که گفتیم چنانچه این خطا مربوط به وردپرس باشد و از نصب یک افزونه غیراستاندارد و یا آپدیت افزونه یا یک قالب در وردپرس رخ داده باشد، هسته وردپرس اقدام به شناسایی  و رفع آن خواهد کرد.

شناسایی و رفع خطای مرگ وردپرس در نسخه ۵.۱

از این پس اگر سایت شما به خطایی برخورد کند که منجر به بروز صفحه سفید در وردپرس یا همان مرگ سایت شما شود، وردپرس متوجه این خطا شده و از اجرای کد مورد نظر جلوگیری میکند تا امکان ورود به ناحیه ی مدیریت و بررسی و رفع مشکل برای شما فراهم باشد.

برای مثال برای تست این ویژگی تغییر مختصری در کدهای افزونه Akismet ایجاد کردیم تا افزونه دچار خطا شود و وبسایت را با مرگ وردپرس مواجه کند. سپس هنگام ورود به سایت با خطای زیر مواجه شدیم.

صفحه سفید در وردپرس 5.0.1
پیغام خطای صفحه سفید وردپرس

همانطور که در تصویر بالا می بینید، وردپرس اعلام میکند که سایت با مشکلات فنی روبرو شده است و مدیر سایت می تواند با ورود به ناحیه مدیریت این خطا را برطرف نماید.

پس از ورود به پیشخوان وردپرس و رفتن به بخش افزونه های نصب شده مشاهده شد که افزونه Akismet که خود ما آن را دارای خطا کردیم متوقف شده است و چنانچه بخواهیم آن را دوباره فعال کنیم با خطای زیر روبرو می شویم.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش قرار دادن ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از ابزار آپارات
افزونه علت بروز خطا بوده است
شما نمی توانید افزونه را فعال کنید

بنابراین این نسخه از وردپرس میتواند به خوبی Fatal Error یا خطاهای مهلک احتمالی مانند صفحه مرگ وردپرس را تشخیص داده و با متوقف کردن کد معیوب، همواره امکان دسترسی شما به ناحیه مدیریت را فراهم کند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن