افزونه های وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس با افزونه WP Database Backup

در هنگام نصب و به روزرسانی بسیاری افزونه های وردپرسی نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس ودرپرس دارید.

می توانید از طریق پایگاه داده خود اقدام به بک آپ گیری از دیتابیس کنید، اما بسیاری از افراد تمایلی به ورود به بخش پایگاه داده خود ندارند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به کمک آن می توانید از پایگاه داده خود فایل پشتیبان تهیه نمایید.

تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس

افزونه های زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس ایجاد شده اند، اما افزونه ای که ما در این بخش معرفی می کنیم با عنوان WP Database Backup در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تاکنون با بیش از ۶۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای ایجاد بک آپ از دیتابیس خودتان، با کلیک روی دکمه زیر افزونه WP Database Backup را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه WP Database Backup

پس از نصب و راه اندازی افزونه زیر منویی با عنوان WP-DB Backup در بخش ابزارهای پیشخولن وردپرس شما ایجاد می شود که با کلیک روی آن به مرحله تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس وارد می شوید.

تهیه بک آپ از دیتابیس
بک اپ دیتابیس

در این صفحه همانطور که مشاهده می کنید می توانید لیستی از فایلهای بک آپی که قبلا تهیه کرده اید را مشاهده نمایید و اقدام به بازیابی یا restore کردن آنها و یا حذف یا delete کردن هر کدام کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
جلوگیری از ثبت نام اسپم در وردپرس

برای ایجاد نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس روی دکمه Create New Database Backup کلیک نمایید.

بک اپ خودکار از دیتابیس وردپرس
فعالسازی بک آپ خودکار

Scheduler

در این تب می توانید امکان تهیه خودکار بک آپ پایگاه داده را با زمان بندی دلخواه خود فعال نمایید. برای این منظور تیک گزینه Enable Auto Backups را زده و ازقسمت Auto Database Backup Frequency زمانبندی دلخواه خود راتعیین کنید.

تنظیمات بک آپ از دیتابیس
تنظیمات افزونه

Settings

در این تب می توانید تنظمیات مربوط به تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس را شخصی سازی کنید.

برای مثال از بخش Maximum Local Backups حداکثرتعدادبکاپهایی که تمایل داریدبه صورت ذخیره شده برای شمادرافزونه نگهداری شودرا انتخاب نمایید.

در قسمت Exclude Table From Database Backup میتوانیدجدولهای خاصی را از تهیه فایل پشتیبان خود مستثنی کنید.

محل ذخیره فایلهای پشتیبان
محل ذخیره بک آپ وردپرس

Destination

در این تب همانطور که از نامش مشخص است، می توانید برای نسخه های بک آپ های خود محل های دیگری مانند دراپ باکس را انتخاب کنید.

اطلاعات سیستم وردپرس
اطلاعات سیستم

System Information

در این تب نیز می توانید اطلاعات سیستم خود، از جمله اطلاعات دیتابیس، اطلاعات جداول و تنظیمات وردپرس را مشاهده نمایید.

با اینکه تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس به کمک افزونه کار راحت تری است و زمان کمتری نیز از شما می گیرد، اما ترجیحا به صورت دستی از پایگاه داده خود بک آپ تهیه نمایید. چرا که بک اپ گیری به مرور حجم وبسایت شما را تا حد زیادی اشغال می کند و سرعت آن را نیز کاهش خواهد داد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن