افزونه های وردپرس

بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه WP-Optimize

تمام اطلاعات وب سایت وردپرسی شما در پایگاه داده آن ذخیره می شود، از این رو دیتابیس وردپرس یکی از مهم ترین بخش های یک وب سایت وردپرسی می باشد و با بهینه سازی دیتابیس وردپرس می توانید سرعت سایت را هم بهبود ببخشید.

به طور کلی هر اطلاعاتی که در وب سایتتان ثبت می شود، نظیر نصب قالب یا افزونه، افزودن برگه یا نوشته و … در دیتابیس نیز ثبت می شود.

گاهی این اطلاعات تکراری هستند و نیازی به وجود آن ها نخواهد بود و با افزایش بیهوده حجم پایگاه داده سرعت وب سایت را کاهش می دهند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای مفید و کاربردی را برای بهینه سازی دیتابیس وردپرس معرفی می کنم که به کمک آن می توانید به بهبودسایتتان نیز کمک کنید.

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای اوپتیمایز دیتابیس وردپرس معرفی می کنم، با عنوان WP-Optimize در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای بهینه سازی دیتابیس وردپرس خود، ابتدا با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WP-Optimize

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان WP-Optimize در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه بهینه سازی پایگاه داده منتقل می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش آب و هوا در وردپرس با افزونه Awesome Weather Widget
بیهنه سازی پایگاه داده
بینه سازی دیتابیس

نکته: قبل از بهینه سازی هر بخش، حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

در این صفحه می توانید بخش های مختلف دیتابیس خود را بهینه سازی کنید و همچنین در تب جداول قابلیت مشاهده تمام جداول موجود در پایگاه داده شما وجود دارد.

جداول پایگاه داده
بهینه سازی جداول پایگاه داده

چنانچه جدولی متعلق به افزونه ای باشد که قبلا از آن استفاده می کرده اید و اکنون برای شما کاربردی ندارد، برای بهینه سازی دیتابیس وردپرس می توانید از این قسمت آن ها را حذف کنید.

در زیرمنوی تصاویر نیز می توانید تصاویر موجود در وب سایتتان را بهینه نمایید تا سرعت سایت افزایش یابد.

بهینه سازی تصاویر وردپرس
بهینه سازی تصاویر با WP-Optimize

مهم ترین بخش این افزونه شاید بخش تنظیمات آن باشد. در این زیرمنوی می توانید افزونه WP-Optimize را به دلخواه خود پیکربندی کنید.

تنظیمات WP-Optimize
تنظیمات افزونه

وضعیت: در این بخش توضیحات کوتاهی در مورد تنظیمات WP-Optimize را می توانید مشاهده کنید.

تنظیمات عمومی: در این بخش می توانید اجازه بهینه سازی دیتابیس وردپرس را به طور خودکار به افزونه داده و در بخش نگهداری داده تعیین می کنید که داده ها تا چه مدت نگهداری شوند و پس از آن داده های تکراری از پایگاه داده حذف شوند.

همچنین با فعال سازی گزینه فعال سازی پیوند نوار مدیریت، از طریق نوار بالایی پیشخوان نیز می توانید به افزونه WP-Optimize دسترسی داشته باشید.

تنظیمات زمانبندی پاکسازی: در این بخش نیز می توانید برای بهینه سازی پایگاه داده، یک برنامه زمانی مشخص تعیین کنید تا افزونه طبق آن عمل کند.

تنظیمات ورود: در این بخش می توانید تعیین کنید که گزارشات بهینه سازی به ایمیل شما ارسال شود و یا در محل تعیین شده ذخیره گردد تا بتوانید این گزارشات را مشاهده نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
تقویم رویدادها در وردپرس با افزونه The Events Calendar

اعمال دیدگاه ها: در این قسمت قادر خواهید بود تا پینگ بک و ترک بک های ارسالی به سایت خود را فعال و بهینه سازی نمایید.

پینگ بک و ترک بک زمانی در سایت شما ارسال می شوند که یک وب سایت دیگر نوشته شما را کپی کرده است و یا اینکه لینکی به نوشته های شما در سایت خود داده باشد.

اکنون با بهینه سازی دیتابیس وردپرس خود، علاوه بر اینکه سرعت سایتتان افزایش می یابد، اطلاعات موجود در پایگاه داده نیز مرتب خواهند شد و اطلاعات اضافی حذف می شوند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن