افزونه های وردپرس

کش وردپرس با افزونه wp super cache

همانطور که در آموزش ۱۶ راهکار برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی توضیح دادیم، یکی از راه های افزایش سرعت وردپرس فعالسازی کش وردپرس می باشد.

کش کردن به روش هایی گفته می شود که باعث ذخیره کردن محتوای تکراری موجود در یک وب سایت در سیستم کاربر می شود.

با استفاده از کش هرگاه وب سایت شما توسط کاربری بارگذاری شود، محتوای سایت به صورت کش ذخیره شده و عناصر و بخش های ثابت آن در صورت مراجعه مجدد کاربر دوباره بارگذاری نمی شوند.

راه های مختلفی از جمله ایجاد تغییرات در فایل .htaccess و یا نصب افزونه های مختلف برای فعالسازی کش وردپرس وجود دارد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرسی را برای افزایش سرعت بارگزاری و فعالسازی کش معرفی می کنیم.

فعالسازی کش در وب سایت وردپرسی

افزونه ای که در این آموزش برای فعالسازی کش در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان wp super cache در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۲ میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۳ را از کاربران خود به دست بیاورد. برای فعالسازی کش وردپرس به کمک این افزونه با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را در وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه wp super cache

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیر منویی تحت عنوان wp super cache در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود. با کلیک روی این زیرمنو به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت منو موبایل در وردپرس با افزونه WP Mobile Menu
تنظیمات افزونه کش در وردپرس
تنظیمات افزونه کش وردپرس

در این صفحه ابتدا برای فعال کردن کش وردپرس گزینه کش کردن روشن (پیشنهادی) را فعال کرده و سپس روی دکمه بروزرسانی وضعیت کلیک کنید.

پس از فعال شدن کش می توانید با کلیک روی دکمه تست کش عملکرد افزونه روی سایت خود را چک کنید و یا با کلیک روی دکمه حذف کش می توانید کش سایتتان را پاک کنید.

اکنون برای تنظیمات بیشتر افزونه به تب پیشرفته مراجعه نمایید.

تنظیمات پیشرفته کش در وردپرس
تب پیشرفته

روش تحویل کش: در این بخش گزینه دوم را انتخاب نمایید چرا که در روش ساده کش توسط فایل های php ارائه می شود، پس بهتر است روش خلاصه را انتخاب نمایید.

متفرقه و پیشرفته: در این دو بخش با گزینه هایی که در دسترس دارید می توانید امکان کش صفحات را برای افراد مختلف با دیوایس های مختلف شخصی سازی نمایید.

برای مثال در این بخش می توانید امکان کش صفحات را برای کاربران شناخته شده ای که زمان زیادی را در وب سایت شما می گذرانند، غیرفعال کنید.

مکان کش: در این گزینه می توانید محل ذخیره فایل های کش را در هاست خود تعیین نمایید.

با کلیک روی دکمه بروزرسانی وضعیت می توانید تغییرات در این بخش را ذخیره کنید.

تنظیمات پیشرفته افزونه کش وردپرس
تنظیمات پیشرفته بخش دوم

زمان ابطال & کالکشن زباله: در این بخش می توانید مدت زمان نگهداری از فایل های کش در هاست خود را تعیین نمایید.

نام پرونده های پذیرفته شده & آدرس های اینترنتی نپذیرفته شده: در این بخش نیز می توانید صفحات، نوشته ها و پرونده هایی که تمایل ندارید در کش وردپرس قرار بگیرند را انتخاب نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس با افزونه Coming Soon Page
تنظیمات کش وردپرس
تنظیمات CDN

در نهایت پس از ذخیره تغییرات به تب CDN بروید. در این تب چنانچه می خواهید برای افزایش سرعت وب سایت خود از CDN استفاده کنید می توانید این قابلیت را فعال کنید.

تنظیمات محتوا در کش وردپرس
تب محتویات

در تب محتویات می توانید کش وردپرس خود را خالی کنید، یعنی هاست خود را از اطلاعات کش شده پاک کرده و اطلاعات جدید را بارگذاری کنید.

تنظیمات پیش بارگذاری
تب پیش بارگذاری

در تب پیش بارگذاری می توانید تعیین نمایید که کش وردپرس در فایل های سایت، هر چند دقیقه یکبار به روز رسانی شوند و مجددا اطلاعات از داده های سایت خوانده شود.

تنظیمات افزونه ها در فعالسازی کش
تب افزونه ها

در تب پلاگین ها، افزونه هایی که در وب سایت شما فعال هستند و قبلیت هایی دارند که هنگام غعال بودن در کش وردپرس تاثیر می گذارند را مشاهده می نمایید. می توانید این قابلیت ها را از این قسمت فعال یا غیرفعال کنید.

اکنون که کش وردپرس خود را فعال کرده اید، داده های تکراری وب سایت شما در مرورگر کاربران ذخیره شده و سایتتان با سرعت بیشتری برای آن ها لود خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن