افزونه های وردپرس

ستاره دار کردن مطالب وردپرس با افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating

با ستاره دار کردن مطالب وردپرس می توانید از کاربران خود امتیاز دریافت کرده و در بین نتایج گوگل نسبت به سایر رقبای خود در رده بالاتری قرار می گیرید.

پیش از این در مورد سیستم امتیاز دهی به مطالب وردپرس صحبت کردیم، همچنین می توانید با ستاره دار کردن مطالب باکسی در کنار پست های خود ایجاد کنید تا کاربران میزان رضایت خود از نوشته را از طریق آن اعلام کنند.

گوگل نیز در الگوریتم های خود مطالب ستاره دار و با امتیاز بیشتر را در رده بالاتری نسبت به مطالب بدون ستاره قرار می دهد. پس ستاره دار کردن مطالب وردپرس برای سئوی سایت شما نیز خوب است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی افزونه ای می پردازیم که قابلیت باکس ستاره را به مطالب شما برای رای گیری از کاربران، اضافه خواهد کرد.

 ستاره دار کردن مطالب وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ستاره دار کردن مطالب وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Yasr – Yet Another Stars Rating در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۷ را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای ایجاد باکس ستاره برای مطالب خود ابتدا با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و سپس با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آنرا در وبسایت خود نصب کنید.

دانلود افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating

پس از نصب وفعالسازی افزونه منویی با عنوان Yet Another Stars Rating در پیشخوان وبسایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس با افزونه WP PostViews
تنظیمات عمومی افزونه Yet Another Stars Rating
تنظیمات عمومی افزونه ستاره دار کردن مطالب

گزینه های درج خودکار: با فعال کردن این گزینه، می توانید نحوه امتیاز دهی به مطالب و مبنای آن را بنا به دلخواه خود انتخاب نمایید. پس ابتدا این گزینه فعال و سپس سایر تنظیمات را شخصی سازی کنید.

به چه صورت قرار بدم؟: در این گزینه می توانید انتخاب کنید که فقط نویسنده مطلب بتواند به نوشته ستاره بدهد و یا کاربران فقط امکان ثبت امتیاز دارندد. حالت هر دو نیز برای زمانی است که هم نویسنده مطلب و هم کاربران قادر به ستاره دار کردن مطالب در وردپرس باشند.

کجا بزارمش؟: از این گزینه مکان مورد نظر برای نمایش باکس امتیاز ستاره ای را در بالا و یا انتهای نوشته انتخاب کنید.

اندازه: در این گزینه نیز می توانید اندازه دلخواه برای آیکون ثبت امتیاز برای نوشته های وردپرس را در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

در صفحات قرار ندم؟: اگر می خواهید امکان ستاره دار کردن مطالب در وردپرس برای برگه های نیز فراهم باشد، می توانید این گزینه را روی خیر قرار دهید.

فقط از پست های سفارشی استفاده کن؟: در صورتی که از پست تایپ های سفارشی در نوشته های خود استفاده کرده باشید،(مانند ویدئو، تصویر و…) این گزینه نمایان می شود. با انتخاب بله امکان ستاره دار کردن مطالب در وردپرس فقط برای نوشته های سفارشی ایجاد می شود.

رای کلی را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟: با فعال کردن این گزینه در صفحات آرشیو امتیاز و ستاره مطالب نمایش داده خواهد شد.

رای کاربران را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟: با فعال کردن این گزینه نیز امکان ستاره دار کردن مطالب وردپرس برای کاربران در صفحات آرشیو(صفحات دته بندی ها، برچسب ها و…) فراهم می شود.
می خواهید نوشته ای سفارسی برای قبل و بعد ستاره ها بنویسید؟: با فعال کردن این گزینه میتوانید متن دلخواهی برای نمایش در کنار باکس امتیاز مطالب وردپرس وارد کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت پاپ آپ در وردپرس با افزونه Popup Maker

آیا میخواهید آماری از تعداد و شمارش امتیاز دهندگان نمایش داده شود؟: با فعال کردن این گزینه، تعداد رای های داده شده به یک نوشته در کنار باکس ستاره دار کردن مطالب وردپرس نمایش داده خواهد شد.

چه کسانی مجاز به رای دادند هستند؟: با استفاده از این گزینه میتوانید تعیین کنید که همه بازدیدکنندگان(چه ثبت نام شده و چه کاربر عادی) قادر به ثبت امتیاز برای نوشته ها باشند. یا نه اینکه صرفا کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده و وارد حساب کاربری خودشون در وردپرس شده باشند امکان ثبت امتیاز را خواهند داشت.

Do you want to save ip address؟: با فعال کردن این گزینه هر کاربر با یک آی پی تنها یکبار قادر به ثبت امتیاز برای نوشته خواهد بود.

Rich snippet options: با استفاده از این گزینه میتوانید این امکان را فراهم نمایید که امتیاز دهی به مطالب به صورت ستاره ای باشد یا فقط امکان نقد و بررسی برای مطالب فراهم شود.

از بخش Select default item type for all post or pages نوع نوشته های سایت خود را بر اساس اینکه وبلاگ، محصول، مکان و یا شرکت هستید مشخص نمایید و در نهایت از کادر مشخص شده نام و لوگوی خود را وارد کرده تا اگر ثبت امتیاز برای مطالب را صرفا محدود به نویسندگان کردید، در نتایج جستجوی گوگل مقابل نتایج و امتیازات نام و لوگوی شما نمایش داده شود.

نقد و بررسی در رای دادن به مطالب
نقد و بررسی چندگانه در مطالب

چنانچه تمایل دارید از قابلیت نقد و بررسی برای نوشته های خود استفاده نمایید، در تب نقد و بررسی چندگانه المان های دلخواه برای رای گیری را وارد کرده و چنانچه تمایل دارید متوسط تعداد امتیازها را نمایش دهید، گزینه Show average؟را فعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت دایرکتوری کسب و کار در وردپرس با افزونه Connections Business Directory
استایل دهی به ستاره های مطالب
استایل دهی به ستارگان در ستاره دار کردن مطالب

در تب Aspect & Styles می توانید نحوه نمایش ستاره ها را در ستاره دار کردن مطالب در وردپرس با آیکون دلخواه خود تعویض کنید و همچنین به آن استایل دلخواه خود را اضافه نمایید. لازم به ذکر است امکان استفاده از آیکون سفارشی تنها در نسخه تجاری افزونه امکان پذیر است.

اکنون چنانچه به صفحه یکی از نوشته های خود مراجعه نمایید، خواهید دید که امکان ستاره دار کردن مطالب در وردپرس به نوشته های شما با توجه به تنظیمات اضافه شده است.

پیش نمایش استفاده از افزونه ستاره دار کردن مطالب وردپرس
نمایش رای گیری با ستاره در مطالب وردپرس

بعد از اینکه امتیازات برای نوشته های شما ثبت شود، در نتایج جستجوی گوگل نیز امتیازات نمایش داده خواهند شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن