افزونه های ووکامرس

امتیازدهی به مشتریان ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Points and Rewards

یکی از روش های جذب بیشتر مشتریان و ترغیب آن ها به خرید بیشتر، ایجاد امکان پاداش به ازای خرید است. برای این منظور می توانید امکان امتیازدهی به مشتریان ووکامرس را در فروشگاه خود فراهم کنید.

با ایجاد پاداش به ازای خرید در ووکامرس، این امکان را فراهم می آورید که کاربران شما با هر خرید بتوانند از شما جوایزی دریافت کنند. یکی از مثال های خوب این فرآیند شارژ کیف پول به ازای خرید است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه ایجاد امتیاز دهی به مشتریان در ووکامرس را به کمک افزونه ای کاربردی بررسی می کنم.

امتیازدهی به مشتریان ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد پاداش به ازای خرید در ووکامرس معرفی می کنم، با عنوان YITH WooCommerce Points and Rewards در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۳.۳ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد امکان امتیاز دهی به مشتریان ووکامرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Points and Rewards

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان YITH در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی زیرمنوی Points and Rewards به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

مجموع امتیازت مشتری ها
مشاده امتیازات مشتری ها

همانطور که مشاهده می کنید این افزونه در تنظیمات خود دارای چهار تب مختلف است که در ادامه کاربرد هر کدام را توضیح می دهم.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس با افزونه Order Delivery Date

تب Customer Points

در این تب می توانید کاربران خود و تعداد امتیازهای آنان را مشاهده نمایید و در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با کلیک روی Update Points به کاربران خود امتیاز اضافه کنید و یا از امتیاز آنان بکاهید.

تنظیمات YITH WooCommerce Points and Rewards
بخش تنظیمات افزونه

تب Setting

این تب مخصوص فعال سازی افزونه برای امتیاز دهی به مشتریان ووکامرس است.

گزینه Enable Points and Rewards را فعال کرده و در صورتی که می خواهید تمام امتیازها از اول شمرده شوند، روی دکمه Reset Points کلیک کنید.

امتیاز مشتری ها
تنظیمات امتیازات مشتری ها

تب Point Settings

این تب مخصوص تنظیمات امتیازات مشتریان در ووکامرس می باشد.

Assign points for every product purchased: در این گزینه می توانید برای امتیازدهی به مشتریان ووکامرس تعیین کنید که هر یک امتیاز معادل چه مبلغی خرید است. برای مثال در تصویر فوق هر ۱۰ تومان خرید معادل یک امتیاز به شمار می رود.

Remove points when coupons are used: با فعال کردن این گزینه، چنانچه کاربران از کد تخفیف استفاده کنند، استفاده از امتیازات برای خرید حذف خواهد شد.

Enable points redemption: با فعال کردن این گزینه، می توانید به ازای امتیازات مشتری،  به او امکان خرید بدهید.

Reward Conversion Rate: در این گزینه می توانید برای امتیاز دهی به مشتریان ووکامرس تعیین کنید که هر واحد از مبلغ، معادل چه میازن امتیاز است. برای مثال هر ۱۰۰ امتیاز معادل ۱ تومان در نظر گرفته شده است.

نحوه نمایش پیام افزایش امتیاز به مشتری
تنظیمات پیغام

تب Messages

در این تب می توانید برای جذب مشتری، پیغام های مختلفی را به صورت سفارشی شد هنگام پرداخت و یا هنگام خرید به وی نمایش دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد روش پرداخت سریع برای محصولات دانلودی در ووکامرس با افزونه WooCommerce Checkout For Digital Goods

Show Message on Cart page: در این بخش می توانید پیغامی که پس از امتیازدهی به مشتریان در ووکامرس و در سبد خرید مشتری برای جلب نظر وی و ترغیب او به خرید بیشتر نمایش داده می شود را شخصی سازی کنید.

Show Reward Message in Cart/Checkout: در این بخش نیز پیغام دلخواه خود را برای ترغیب مشتری به استفاده از امتیازاتش در خرید، اضافه کنید.

نکته : در این پیام ها عبارت {Points} نمایش دهنده تعداد امتیاز کاربر می باشد.

امتیازات مشتری در صفحه حساب کاربر
مجموع امتیازات مشتری در صفحه حساب مشتری

پس از ایجاد امکان امتیازدهی به مشتریان در ووکامرس، کاربران می توانند مجموع امتیازهای خود را در صفحه حساب کاربری خود مشاهده کنند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن