در بخش پایین صفحات محصولات ووکامرس دو تب نظرات و توضیحات محصول قرار دارند، شما می توانید اقدام به مدیریت تب های ووکامرس کرده و آن ها به دلخواه سفارشی سازی کنید.

در ووکامرس به طور پیش فرض این امکان وجود ندارد که بتوانید تب های صفحه محصولات را تغییر داده و یا تب جدید با مشخصات دلخواه در آن ایجاد نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی افزونه ای کاربردی در ووکامرس میپردازیم که به کمک آن می توانید اقدام به مدیریت و سفارشی سازی تب های ووکامرس کنید.

مدیریت تب های ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای سفارشی سازی تب های ووکامرس معرفی می کنیم، با عنوان YITH WooCommerce Tab Manager در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 5.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 3.6 را از کاربران خود بدست بیاورد. با کمک افزونه Tab Manager می توانید اطلاعات جانبی و اضافی خود را به صورت تب های مختلفی در پایین محصولات اضافه کنید و برای مشتریان قرار دهید.

برای استفاده از امکانات این افزونه، با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Tab Manager

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان YITH در پیشخوان وبسایت شما ایجاد می شود که با کلیک روی زیرمنوی  Tab Manager می توانید به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

تنظیمات افزونه YITH WooCommerce Tab Manager
تنظیمات و فعالسازی مدیریت تبهای ووکامرس

در این صفحه با فعال کردن گزینه Enable plugin افزونه مدیریت تب های ووکامرس را فعال نمایید.

به جز منوی YITH که در پیشخوان شما اضفه شده است، منوی دیگری با عنوان Tab Manager نیز پس از نصب افزونه به پیشخوان وردپرس اضافه شده است. برای ایجاد تب های اضافی در ووکامرس به منوی Tab Manager >> Add New Tab بروید.

افزودن تب جدید در ووکامرس
افزودن تب جدید به تب های ووکامرس

در این بخش مانند صفحه ی ویرایشگر ساده باید عنوان تب را مشخص کرده و سپس محتوا را وارد کنید. با کمک Tab Priority می توانید به تب های خود اولویت نمایش بدهید که در چه جایگاهی قرار گیرند.

پس از اینکه تب اختصاصی خود را ویرایش کردید می توانید روی ذخیره پیش نویس کلیک کرده و یا برای نمایش آن در صفحه محصولات ووکامرس، روی انتشار کلیک نمایید.

تب اضافی در ووکامرس
پیش نمایش افزونه تب های اضافی در ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، تب اختصاصی ساخته شده در کنار سایر تب ها در صفحه محصول ووکامرسی نمایش داده شد.

برای مدیریت تب های ووکامرس می توانید به منوی Tab Manager >> All Tabs مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *