کاهش زمان مورد نیاز جهت بارگیری سایت، از موارد مهمی است که تقریبا هر وبسایتی در جستجوی آن است. یکی از شیوه هایی که میتواند در کاهش زمان بارگذاری وبسایت موثر باشد، استفاده از Lazy Load یا بارگذاری تاخیری تصاویر در سایت است. بارگذاری تاخیری تصاویر در وردپرس یا همان Lazy Load  که به صورت تحت لفظی به بارگذاری تنبل هم ترجمه میشود، به معنی این است که در زمان لود یک صفحه، ابتدا فقط محتوای متنی صفحه بارگذاری شود و فقط زمانی که کاربر اسکرول میکند و نیاز به مشاهده تصاویر پیدا میکند، تصاویر لود شده و برای شخص به نمایش در بیایند. یعنی در واقع در لحظه ی اول بارگذاری، سایت شما فاقد تصویر بوده و تنها به درخواست کاربر و اسکرول کاربر به پایین، تصاویر لود شده و قابل مشاهده خواهند بود. البته اگر بخشی از سایت که در میدان دید کاربر است دارای تصویری باشد، آن تصویر لود خواهد شد.

بارگذاری تصاویر مخصوصا زمانی که سایت شما دارای تصاویر زیادی باشد و این تصاویر هم بهینه نشده باشند، زمان زیادی را تلف خواهد کرد و منجر به افزایش زمان مورد نیاز جهت لود کامل سایت خواهد شد. این در حالی است که با بارگیری تنبل، نیازی نیست که کاربر برای لود تصاویر منتظر بماند. چرا که تصاویر فقط در صورت لزوم بارگیری خواهند شد. بنابراین این شیوه میتواند زمان لود کامل سایت شما را تا حدی کاهش داده و منجر به رضایت بیشتر کاربران از نحوه ی لود وبسایت شما شود.

طبق نتایج منتشر شده در یک تحقیق که توسط StrangeLoop انجام شده بود، 1 ثانیه تاخیر در بارگذاری به مفهوم از دست دادن 7 درصد نرخ تبدیل، 11 درصد بازدید صفحه و 16 درصد کاهش رضایت مشتریان خواهد شد. این اعداد را اگر به نسبت درآمد روزانه ی خود از سایتتان بسنجید، متوجه میشوید که همین 1 ثانیه تا چه حد میتواند در افزایش یا کاهش سوددهی وبسایت شما موثر باشد.

در این مقاله از وردپرس نارنجی با هم نحوه ی فعالسازی بارگیری تاخیری تصاویر در وردپرس را بررسی می کنیم.

بارگذاری تاخیری تصاویر در وردپرس

افزونه ای که برای استفاده از ویژگی بارگذاری تنبل تصاویر معرفی می کنم با نام a3 Lazy Load در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته بیش از 100.000 نصب فعال و امتیاز 4.4 را کسب نماید. برای استفاده از این افزونه کافی است با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در سایت خود نمایید.

دانلود افزونه a3 Lazy Load

پس از فعالسازی افزونه، نیاز به انجام تنظیمات خاصی نخواهید داشت. افزونه به صورت پیشفرض شروع به بارگذاری تاخیری تصاویر در وبسایت شما خواهد کرد. اما اگر تصمیم به سفارشی سازی تنظیمات افزونه داشته باشید، میتوانید از منوی تنظیمات به زیرمنوی a3 Lazy Load مراجعه کنید.

بارگذاری تاخیری تصاویر در وردپرس
تنظیمات افزونه a3 lazy load

اگر تغییری در تنظیمات ایجاد کردید که برای شما ایده آل نبود و نتیجه ی مناسبی در بر نداشت، همیشه میتوانید تنظیمات را reset یا بازنشانی کنید.

اگر تجربه استفاده از این افزونه را دارید خوشحال می شویم با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *