کدهای وردپرس

آموزش ایجاد دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص بدون استفاده از افزونه

یکی از مهم ترین بخش های وب سایت وردپرسی، پنل مدیریتی آن می باشد. برای افزایش امنیت سایتتان می توانید دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص را فراهم کنید.

با این امکان سایر افراد با آی پی های دیگر نمی توانند به پیشخوان وب سایت شما دسترسی داشته باشند. برای مثال چنانچه صاحب یک شرکت هستید، فقط کارکنان شما و تنها با آی پی اینترنت دفتر شما قادر خواهند بود به ادمین وردپرس دسترسی داشته باشند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی بدون استفاده از افزونه دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص و دلخواه خود فراهم خواهم کرد تا سایر کاربران با شناسه های دیگر نتوانند به پیشخوان سایت دسترسی داشته باشند.

ایجاد دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص

قبل از اینکه به ایجاد دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص بپردازم، بهتر است کمی با مفهوم آی پی و نحوه پیدا کردن آدرس آی پی آشنا شوید.

به طور کلی آی پی که آن را IP address هم می نامند، مخفف عبارت Internet Protocol address یا آدرس های پروتکل اینترنت است.

این آدرس ها به صورت یک سری اعداد با قاعده به هر وسیله ای (مانند سرورها، کامپیوترهای شخصی، دستگاه های تلفن همراه و…) که به شبکه اینترنت متصل شوند، اختصاص داده می شود.

یک راه حل ساده برای پیدا کردن آدرس آی پی خودتان و استفاده از آن در ایجاد دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص، جستجوی کلمه IP در گوگل است.

پیدا کردن آی پی با کمک گوگل
آی پی شما در نتایج جستجوی گوگل

پس از جستجو مانند تصویر بالا، اولین نتیجه به دست آمده آی پی شما خواهد بود که می توانید در ایجاد دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص، از آن استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
فعال کردن گوتنبرگ برای پست تایپ های سفارشی

پس از پیدا کردن آی پی خود، به هاستتان رفته و در مسیر نصب وردپرس فایل .htaccess را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

Order deny,allow

Deny from all

Allow from 5.219.36.46

دقت کنید که در این کد به جای اعداد نشان دهنده آی پی، از IP استفاده کنید که تمایل دارید به پیشخوان دسترسی داشته باشد.

با ذخیره فایل .htaccess تنها کاربران با آی پی وارد شده می توانند به پیشخوان شما دسترسی داشته باشند و کار ایجاد دسترسی به ادمین وردپرس برای آی پی خاص به اتمام می رسد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن