اگر شما هم از همراهان همیشگی وردپرس نارنجی باشید، حتما در پایان نوشته های ما با بخش هایی از جمله دکمه های اشتراک گذاری، نوشته های مرتبط، امضا نویسنده و … روبرو شده اید. برای نمایش چنین بخش های در نوشته های خود باید ابزارک در پایان نوشته های خود قرار دهید.

همانطور که در آموزش ابزارک ها در وردپرس توضیح دادیم، ابزارک یا Widgets قابلیتی است که امکان افزودن بخشهای مختلف را بدون نیاز به کدنویسی توسط مدیر سایت امکان پذیر میکند.

شما می توانید از قابلیت قرار دادن ابزارک در پایان نوشته های وردپرسی با کمک افزونه ای که در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی معرفی می شود، استفاده نمایید.

قرار دادن ابزارک در پایان نوشته های وردپرس

افزونه ای که جهت قرار دادن ابزارک در پایان نوشته های ما معرفی می کنیم، با نام Add Widget After Content در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا کنون با بیش از 7.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای قرار دادن ابزارک در نوشته های وردپرسی خود روی دکمه زیر کلیک کرده و سپس با استفاده از آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی افزونه دانلود شده در وبسایت خود بکنید.

دانلود افزونه Add Widget After Content

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان  Widget After Content در بخش نمایش منوی پیشخوان سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

تنظیمات افزونه add widget after content
تنظیمات افزونه

در بخش Post Types هر نوع نوشته ای را که علامت گذاری کنید، ابزارک در آن نمایش داده نخواهد شد.

در قسمت Post Formats، در صورتی که قالب وبسایت شما از فرمتهای مختلف نوشته ها پشتیبانی کند می توانید فرمت نوشته هایی که نمی خواهید ابزارکها در آن نمایش داده شوند را انتخاب نمایید.

در نهایت در آخرین بخش تنظیمات یعنی Widget Priority می توانید اولویت نمایش ابزارکهای این بخش را نصب به سایر ابزراکها تعیین کنید.

پس از اینکه تنظیمات خود را ایجاد و ذخیره سازی کردید، روی منوی نمایش >> ابزارک ها کلیک کرده و سپس ابزارکی را که می خواهید در پایان نوشته های شما نمایش داده شود، با کشیدن و رها کردن و یا با انتخاب به ستون After Content در سمت چپ منتقل نمایید.

نمایش ابزارک بعد از محتوا
ابزارک بعد از محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *