افزونه های ووکامرس

جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس با افزونه AJAX Search for WooCommerce 

حتما در فروشگاه های بزرگ با جستجوی ایجکس محصولات برخورد کرده اید. خبر خوب اینکه شما هم می توانید جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس را ایجاد کنید.

جستجوی ایجکسی به این معناست که زمانی که کاربر در حال تایپ عنوان جستجوی خود است، مواردی که مشابه و در نتیجه جستجوی او هستند، در باکسی در زیر باکس جستجو نمایش داده شود. برای درک بهتر این موضوع می توانید به گیف زیر دقت کنید.

نحوه جستجوی ایجکس
جستجوی ایجکس

البته همانطور که می دانید خود ووکامرس بخشی برای جستجوی محصولات دارد، اما این بخش چندان حرفه ای و پیشرفته نیست. در این آموزش از وردپرس نارنجی، به کمک نصب افزونه می توانید قابلیت جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس را ایجاد نمایید.

جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس

افزونه ای که برای ایجاد جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس در این آموزش معرفی می کنیم، با عنوان AJAX Search for WooCommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 20.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود بدست بیاورد. برای ایجاد قابلیت جستجوی ایجکس محصولات، با کلیک روی دکمه زیر افزونه جستجوی پیشرفته را دانلود و سپس به کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه AJAX Search for WooCommerce

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیرمنویی با عنوان AJAX Search form در بخش ووکامرس ایجاد می شود که با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

تنظیمات جستجوی ایجکس محصولات
تنظیمات افزونه

همانطور که میبیند در اولین بخش نحوه استفاده از افزونه توضیح داده شده است. برای استفاده از افزونه، شورت کد موجود را در هر نوشته یا برگه ای که میخواهید باکس جستجو نمایش داده شود، و در بخش متن آن وارد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
افزونه دکان بهترین افزونه چند فروشندگی در دنیای وردپرس

می توانید از این افزونه در بخش ابزارک ها نیز استفاده کنید و باکس جستجوی خود را که با عنوان Woo AJAX Search در میان ابزارک ها قرار دارد، در بخش مورد نظر خود قرار دهید. در ادامه به بررسی تنظیمات افزونه میپردازیم.

تب پایه:

محدودیت پیشنهاد ها: عددی که در این بخش وارد می کنید، تعداد نتایج ایجکسی است که برای کاربران به نمایش درخواهد آمد.

حداقل تعداد کاراکتر حروف: در این بخش تعداد کاراکتری که قصد دارد جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس پی از وارد کردن آن تعداد شروع شود را وارد نمایید.

Max form width: در این بخش حداکثر عرض باکس جستجوی خود را وارد نمایید.

نمایش دکمه جستجو: می توانید دکمه جستجو را نمایش دهید و یا با برداشتن تیک این گزینه نمایش ان را غیرفعال کنید.

متن دکمه جستجو: در این بخش متنی که بر روی دکمه جستجو نمایش داده می شود را وارد نمایید.

متن نگه دارنده جستجو: در این بخش نیز متن پیش فرض درون باکس جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس را وارد کنید.

تنظیمات فرم جستجوی ایجکس
تنظیمات فرم جستجو

تب Form:

در این بخش می توانید اطلاعات مربوط به جستجوی ایجکس را شخصی سازی کنید. برای مثال می توانید تصویرو قیمت محصولات را نیز در نتایج ایجکسی نمایش دهید. همچنین می توانید آیکون دلخواه خود را برای نمایش در حالت جستجو را آپلود کنید و ترتیب نمایش نتایج ایجکسی را شخصی سازی نمایید.

تنظیمات رنگ باکس جستجوی ایجکس
تنظیمات رنگ ها

تب Colors:

این بخش مربوط به باکس جستجوی شما می باشد. می توانیدرنگ پس زمینه باکس جستجو، رنگ دکمه و حتی رنگ باکس پیشنهادات را شخصی سازی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت گیفت کارت در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Gift Cards
تنظیمات دامنه جستجوی ایجکس
تنظیمات دامنه جستجو

تب Scope:

در این بخش می توانید دامنه جستو در محصولات خود را محدودتر و یا گسترده تر نمایید.

در نهایت برای ذخیره تغییرات خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

چنانچه طبق گفته های قبلی، شورت کد افزونه را در هر بخشی از برگه یا نوشته های قرار داده باشید و با ابزارک آن را در سایدبار یا فوتر خود قرار داده باشید، پس از وارد کردن 3 حرف اول محصولی که بدنبال آن می گردید، باکس جستجوی شما به صورت ایجکس مانند تصویر زیر خواهد شد.

جستجوی ایجکس محصولات
پی شنمایش کارکرد افزونه

اکنون تنها با نصب و فعالسازی یک افزونه توانستیم قابلیت جستجوی ایجکس محصولات ووکامرس را در فروشگاه خود ایجاد کنیم. بد نیست بدانید جستجوی ایجکس محصولات یکی از راه های ترغیب به خرید نیز می باشد،  پس بهتر است از آن در فروشگاه های خود استفاده کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس 5.3 با تغییرات بسیار زیادی هم اکنون در دسترس است.ویژگی های جدید وردپرس 5.3
+
بستن