به روز بودن در وردپرس یکی از مهم ترین مساله ها است و شما باید همواره از به روزترین نسخه وردپرس، قالب و افزونه ها استفاده کنید. اما گاهی زمانی برای به روزرسانی افزونه ها ندارید و نیاز به فعال سازی آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس پیدا می کنید.

همیشه با هر به روزرسانی هسته وردپرس، افزونه ها و پوسته ها نیز یک به روزرسانی ارائه می دهند تا خود را با نسخه جدید هماهنگ کنند و همواره نوتیفیکیشن نسخه جدید افزونه ها در پیشخوان شما ظاهر می شود.

خود به روزرسانی افزونه ها عملیات وقت گیری خواهد بود و نیاز به صرف وقت دارد، اما می توانید این عملیات را هم خودکار کنید تا دیگر نوتیفیکیشنی برای آپدیت پلاگین ها مشاهده نکنید.

البته فعال سازی آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس ممکن است خطرناک نیز باشد و چندان توصیه نمی شود؛ چرا که ممکن است نسخه جدید از یک افزونه با سایر پلاگین های نصبی تداخل داشته و سایت شما را دچار اختلال کند.

با این حال برای آن دسته از افرادی که از پلاگین های کمتری استفاده می کنند و تمایل دارند با فعال سازی آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس کار خود را آسان کنند، در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد این موضوع صحبت خواهم کرد.

فعال سازی آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس

برای اینکه عملیات به روزرسانی پلاگین های وردپرسی را اتوماتیک کنید، چند راه پیش روی شما قرار دارد و می توانید بنا به سلیقه و نیاز خود از هر کدام استفاده نمایید.

آپدیت خودکار افزونه ها با توابع وردپرس

اگر تمایل دارید بدون استفاده از افزونه و تنها با کدنویسی افزونه های نصب شده را به طور خودکار آپدیت کنید، می توانید از توابع وردپرس کمک بگیرید.

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل فانکشن پوسته نصبی خود ایجاد کنید، پس قبل از ادامه کار حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید و پوشه هم نام با پوسته نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه برای آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس فایلی با عنوان functions.php را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

در صورتی که تمایل دارید علاوه بر افزونه ها، پوسته نصبی نیز به طور خودکار آپدیت شود، قطعه کد زیر را نیز به این فایل اضافه نمایید.

pre>add_filter( 'auto_update_theme', '__return_true' );

اکنون با ارائه هر به روزرسانی، به طور خودکار پوسته و قالب های شما آپدیت خواهند شد.

به روزرسانی خودکار با افزونه Companion Auto Update

یکی دیگر از روش های آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس استفاده از افزونه Companion Auto Update می باشد.

این افزونه تا کنون با بیش از 60.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای فعال سازی به روزرسانی خودکار افزونه ها در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Companion Auto Update

پس از نصب و فعال سازی این افزونه زیر منویی با عنوان Auto Updater در بخش ابزارهای پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه Companion Auto Update برای به روزرسانی خودکار افزونه ها در وردپرس
افزونه Companion Auto Update

همانطور که مشاهده می کنید این افزونه در تنظیمات خود دارای 6 تب مختلف می باشد که در ادامه برای آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس هر کدام را توضیح خواهم داد.

تب پیشخوان

در این تب می توانید به روزرسانی اتوماتیک را برای افزونه ها، پوسته ها، هسته وردپرس و ترجمه ها فعال کنید. همچنین می توانید قابلیت ارسال ایمیل پس از اجرا و تکمیل هر به روزرسانی را برای یک ایمیل خاص فعال نمایید.

تب Advanced settings

در این تب می توانید تعیین کنید که عملیات به روزرسانی خودکار برای افزونه ها و پوسته ها و همچنین هسته وردپرس، هر چند روز یکبار انجام گیرد.

تنظیمات پیشرفته Companion Auto Update
تب تنظیمات پیشرفته

همچنین بازه زمانی ارسال ایمیل اطلاع رسانی برای عملیات به روزرسانی را می توانید تعیین کنید.

تب Update filter

در این تب می توانید به روزرسانی خودکار را برای برخی از افزونه ها غیرفعال کنید.

فیلتر به روزرسانی ها
فیلتر افزونه ها برای آپدیت خودکار

تب Update log

در این تب می توانید گزارش آپدیت ها و ورژن هر افزونه را مشاهده کنید.

بررسی گزارشات به روزرسانی
گزارشات افزونه Companion Auto Update

تب Status

در این تب نیز وضعیت سیستم شما بررسی شده و فعال یا غیرفعال بودن به روزرسانی خودکار در سیستم شما برای هر بخش نمایش داده می شود.

وضعیت سیستم
وضعیت آپدیت ها

تب Support

در نهایت در این تب نیز می توانید از راهنمایی ها و مستندات افزونه بهره مند شوید.

پشتیبانی Companion Auto Update
بخش پشتیبانی Companion Auto Update

حل مشکل ناسازگاری افزونه ها هنگام آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس

همانطور که در مقدمه نیز توضیح دادم، ممکن است پس از اپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس با مشکل بهم ریختگی یا ناسازگاری افزونه ها با یکدیگر مواجه شوید، اما اکنون که کار از کار گذشته چه می توان کرد؟

اگر به صورت دستی اقدام به به روزرسانی افزونه کنید که باید حتما از قبل یک فایل پشتیبان تهیه کرده و در صورت نیاز آن را بازیابی کنید، اما اگر فایل پشتیبانی ندارید!

در صورتی که قبل از آپدیت هیچ فایل پشتیبانی ندارید، می توانیدبا کمک افزونه WP Rollback می توانید تنظیمات را به نسخه قبلی بازگردانید.

این افزونه تا کنون با بیش از 100.000 نصب فعال در مخزن وردپرس توانسته است امتیاز 5 ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

در صورت بروز مشکل پس از به روزرسانی خودکار افزونه ها در وردپرس، می توانید با کمک این افزونه به یک نسخه قبل تر بازگردید.

برای این منظور ابتدا با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WP Rollback

پس از نصب و فعال سازی افزونه، هیچ منوی جدیدی به پیشخوان وب سایت شما اضافه نمی شود و لازم نیست هیچ تنظیمات خاصی انجام دهید.

برگشتن به نسخه قبلی با افزونه WP Rollback
نسخه قبلی افزونه ها با WP Rollback

اگر پس از به روزرسانی خودکار افزونه ها در وردپرس با مشکلی مواجه شدید، در منوی افزونه ها >> افزونه های نصب شده مانند تصویر بالا می توانید با کلیک روی Rollback به نسخه قبلی بازگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *