احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از نصب یک افزونه یا ایجاد تغییراتی در کدهای سایت خود با ارورهای مختلفی روبه رو می شوید و سردرگم و نگران تنها چیزی که می خواهید برگشتن سایت به حالت قبل از ایجاد این تغییرات است. حتی اگر وبسایت شما دچار مشکلی نشده باشد ممکن است بعد از چند روز بخواهید اطلاعات سایت را به حالت قبلی برگردانید و اطلاعات جدید وارد شده را حذف نمایید.

یک نکته ساده برای بازگرداندن اطلاعات داشتن بک آپ با فواصل زمانی معین است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد داریم به شما همراهان عزیز نحوه تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرسی را آموزش دهیم.

تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

برای تهیه بک آپ از وبسایت وردپرسی خود 3 راهکار برای شما وجود دارد که در ادامه هر سه را باهم بررسی می کنیم.

روش اول: تهیه نسخه پشتیبان از طریق هاست

یکی از ساده ترین راه ها برای تهیه بک آپ از سایت، ایجاد آن در هاست است. در ادامه نحوه پشتیبان گیری در هاست دایرکت ادمین را با هم بررسی می کنیم.

تهیه نسخه پشتیبان در دایرمت ادمین
گرفتن فایل پشتیبان در دایرکت ادمین

برای ایجاد فایل پشتیبان از سایت خود بعد از اینکه وارد هاستتان شدید مانند تصویر بالا روی لینک Create/Restore Backups کلیک کرده و سپس در صفحه بعد می توانید از بخش های مورد نظر خود با زدن تیک آن قسمت ها فایل پشتیبان تهیه کنید .
برای تهیه بکاپ کلی تمام قسمت ها را انتخاب کرده و روی گزینه Create Backup کلیک کنید. سپس پیغام موفقیت آمیز بودن تهیه بک آپ برای شما به نمایش درخواهد آمد.

روش دوم: تهیه نسخه پشتیبان با استفاده از افزونه های وردپرس

خوشبختانه سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای افزونه‌های مختلفی برای پشتیبان ‌گرفتن از اطلاعات وردپرس است، که ما در این آموزش ۴ نمونه از بهترین افزونه‌های پشتیبان‌گیری از وردپرس را به شما معرفی می کنیم.

روش سوم: برون بری اطلاعات وردپرس با فرمت xml

برون‌بری اطلاعات نوعی پشتیبان‌ گیری از وردپرس است که در آن تمامی نوشته‌ها، برگه‌ها، فهرست‌ها و… با فرمت xml برای شما ساخته خواهد شد.
برای برون‌بری کردن اطلاعات، وارد وردپرس خود شوید و در پیشخوان خود روی ابزارها >> برون‌بری کلیک کنید.

برون بری در وردپرس
برون بری اطلاعات وردپرس

در این بخش، قسمت‌هایی که می‌خواهید در نسخه پشتیبان تهیه کنید را مشخص و روی (دریافت پرونده برون‌بری شده) کلیک کنید تا فایل xml  دانلود شود.

همانطور که همیشه تاکید می کنیم قبل از ایجاد تغییرات در سایت خود حتما یک فایل پشتیبان داشته باشید تا در صورت ایجاد تداخل با برگرداندن فایل پشتیبان به راحتی اختلال را رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *