بررسی لینکهای شکسته در وردپرس و اصلاح لینک های شکسته در وردپرس یکی از مواردی است که برای جلوگیری از مواجه با صفحات 404 باید حتما انجام گیرد.

برای بهبود سئو و رتبه سایت خود، نباید بگذاریم گوگل و کاربران ما با صفحات 404 و لیتکهای شکسته برخورد کنند. پس بهتر است هر چه سریع تر اقدام به اصلاح لینک های شکسته وبسایت خود کنید. بررسی و اصلاح لینک های شکسته در وردپرس ، به صورت دستی و با مرور تمام لینکهای صفحات کار غیرممکنی بنظر میرسد، بخصوص زمانی که وبسایت شما دارای صفحات و نوشته های زیادی است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای در جهت بررسی و اصلاح لینک شکسته در وردپرس معرفی می کنیم.

اصلاح لینک های شکسته در وردپرس

افزونه ای که در جهت بررسی و اصلاح لینک های شکسته در وردپرس به ما کمک می کند با عنوان Broken Link Checker در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا کنون با بیش از 600.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.2 را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای استفاده از ویژگی های این افزونه کافی است با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود نمایید و سپس با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Broken Link Checker

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منویی با عنوان بررسی کننده پیوند در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. با کلیک روی این منو به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تنظیمات عمومی افزونه
تنظیمات عمومی افزونه

تب عمومی

بررسی هر یک از پیوندها: در این فیلد بازه زمانی مورد نظر خود را برای اینکه افزونه هر بار محتوای کامل سایت را برای بررسی پیوند‌ها چک کند را وارد کنید.

آگاه‌سازی از طریق رایانامه: با استفاده از این قابلیت می توانید گزارش بررسی های انجام شده را از طریق ایمیل دریافت کنید. علاوه بر این با فعال کردن تیک گزینه Send authors e-mail notifications about broken links in their posts هم اگر لینک خرابی در نوشته یک نویسنده وجود داشته باشد، از طریق ایمیل برای وی اطلاعیه ارسال خواهد شد.

تنظیم پیوند: با استفاده از این بخش به افزونه دستور می دهید که پیوندهای موجود در قالب را مورد بررسی قرار داده تا در صورتی که لینک شکسته ای در قالب وجود داشته باشد مشخص شود. با فعال کردن گزینه موتورهای جستجو را برای این پیوندها متوقف کن نیز می توانید کاری کند تا لینکهای شکسته از موتورهای جستجو مخفی شوند.

Suggestions: با فعال کردن این گزینه می توانید از پیشنهادات افزونه برای برطرف کردن خطاهای پیوندهای خراب استفاده کنید.

Warnings: با فعال کردن این گزینه نیز در صورتی که خطای پیوندی توسط افزونه رفع نشده باشد، خطاهای حاصله را خواهید دید.

تنظیمات افزونه اصلاح لینکهای شکسته
تب دنبال پیوندها بگرد در

تب دنبال پیوندها بگرد در

در این تب می توانید انواع پستهایی که قصد دارید پیوندها یا لینکهای موجود در آن بررسی شوند و به اصلاح لینک های شکسته در وردپرس در آنها بپردازید را انتخاب کنید.

تنظیمات افزونه اصلاح لینکهای شکسته
تب بررسی پیوندها

تب بررسی کدام پیوندها

در این تب می توانید انواع پیوندهایی که قصد دارید مورد بررسی قرار گیرند را انتخاب کنید. با استفاده از فیلد لیست محروم‌ها نیز می توانید لینک‌هایی که دارای نام بخصوصی هستند را مورد بررسی قرار ندهید. برای مثال می توانید عبارت wpnarenji را قرار دهید، تا لیتکهایی که دارای این نام هستند، بررسی نشوند.

تنظیمات افزونه اصلاح لینک های شکسته
تب پروتکل ها

تب پروتکل‌ها و رابط‌های برنامه کاربردی

با استفاده از این تب می توانید تعیین کنید که در صورت وجود لینکهای خراب در انواع پروتکل‌ها و برنامه‌های کاربردی که این افزونه پشتیبانی می‌کند، به شما اطلاع داده شود. در صورتی که از هیچکدام از پروتکلها و برنامه ها استفاده نمی کنید، تیک آنها را بردارید تا بررسی لینکهای شما با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

تنظیمات افزونه اصلاح لینک های شکسته وردپرس
تب پیشرفته

تب پیشرفته

در این تب می توانید تنظیمات پیشرفته افزونه را شخصی سازی کنید.

زمان مورد نظر به پایان رسید: در این فیلد مدت زمان مورد نظر خودتان را برای بررسی هر لینک بر حسب ثانیه را وارد کنید. در این مدت زمان، اگر لینکی بررسی شده و بارگزاری نشود به عنوان لینک خراب شناسایی خواهد شد. بنابراین اگر هاست شما قدرت پردازش کافی ندارد مدت زمان بیشتری را وارد نمایید.

ناظر پیوند: با استفاده از این گزینه میتوانید بررسی لینک‌ها را در دو حالت انجام به طور مداوم در پیشخوان و در پس زمینه تعیین کنید.

Show the dashboard widget for: دراین گزینه می توانید نمایش ابزارک دسترسی به مشاهده لینکهای شکیسته را برای مدیر سایت، کاربران با نقش نویسنده یا بالاتر و یا هیچ کس محدود کنید.

Show link actions: با استفاده از این گزینه می توانید ابزار دلخواه خود برای مدیریت و اصلاح لینک های شکسته در وردپرس را تعیین کنید. با فعال کردن هر یک از این موارد می توانید عملیات مورد نظر برای هر لینک را تعیین کنید که عبارتند از:

بیشترین زمان اجرا: در این گزینه بیشترین زمان برای بررسی پیوند را بر حسب ثانیه وارد کنید.

محدودیت بارگذاری سرور: با استفاده از این گزینه میتوانید برای سرور در زمان بارگزاری محدودیت تعیین کنید تا در صورتی که از این محدوده خارج شد امکان بررسی متوقف شود.

Logging: با استفاده از این گزینه می‌توانید جزییات لینک های شکسته در وردپرس را در قالب یک فایل لاگ در مسیری که در بخش Log file location تعیین می‌کنید ذخیره کنید تا هر زمان که امکان مشاهده پیشخوان برای شما میسر نبود از طریق هاست قادر به مشاهده گزارش آن باشید.

وادار به بازبررسی: در نهایت با فعال کردن این گزینه بررسی کلیه صفحات را انجام دهید.

مشاهده لینک های شکسته در وردپرس

بعد از اینکه تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کردید برای مشاهده پیوندهای خراب در پیشخوان وردپرس به مسیر ابزارها>>پیوندهای شکسته مراجعه کنید و لینکهایی که دارای مشکل هستند و به عنوان پیوند خراب در افزونه شناسایی شده‌اند را مشاهده کرده و سپس اقدام به اصلاح لینک های شکسته در وردپرس کنید.

لینک های شکسته در وردپرس
اصلاح لینک های خراب وردپرس


 در این صفحه لینکهایی که دارای خطا هستند، قابل مشاهده بوده و میتوانید با کلیک روی دکمه های عملیاتی هر لینک وضعیت پیوند را تعیین و اصلاح کنید. با کلیک روی جزییات بیشتر نیز قادر هستید تا زمان آخرین بررسی این لینک را مشاهده و با کلیک روی ویرایش به صفحه ویرایش نوشته مورد نظر هدایت شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *