هر نام کاربری که پس از ایجاد کاربر انتخاب کنید، غیرقابل تغییر خواهد بود. اما همیشه در وردپرس راه های مختلفی وجود دارد حتی برای تغییر نام کاربری در وردپرس روش های مختلفی وجود دارد.

اگر گمان می برید نام کاربری شما توسط فرد مخربی شناسایی شده است و احساس خطر می کنید، اگر نام کاربری شما مناسب نیست و می خواهید آن را تغییر دهید، به طور پیش فرض در وردپرس هیچ راهی برای تغییر این نام وجود ندارد.

اما در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه تغییر نام کاربری در وردپرس را آموزش خواهم داد، تا چنانچه نام کاربری خود را دوست ندارید، تغییر دهید.

آموزش نحوه تغییر نام کاربری در وردپرس

برای تغییر یوزرنیم خود در وردپرس، سه راه پیش روی شما قرار دارد. یکی از این راه ها استفاده از ویژگی های وردپرس، دیگری با کمک پایگاه داده و روش سوم استفاده از افزونه های وردپرس است.

در این آموزش ابتدا افزونه مناسب را برای تغییر نام کاربری معرفی کرده و در روش دوم و سوم استفاده از ویژگی ها و تغییر پایگاه داده را بررسی خواهم کرد. پس هر کدام از روش ها که برای شما مناسب می باشد را دنبال کنید.

تغییر نام کاربری با افزونه Easy Username Updater

افزونه ای که در این آموزش برای تغییر نام کاربری در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Easy Username Updater در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 1.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.3 را از کاربران خود به دست بیاورد. برای تغییر نام کاربری، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Easy Username Updater

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Username Updater در بخش کاربران پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شوید.

افزونه Easy Username Updater
Easy Username Updater

همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه تمام کاربران ثبت نام کرده در وب سایت شما با نام کاربری آن ها مشاهده می شوند. چنانچه می خواهید نام کاربری یکی از آن ها را تغییر دهید، کافی است روی گزینه update رویروی کاربر کلیک کنید.

تغییر نام کاربری
تغییر یزور نیم

با کلیک روی این دکمه به برای تغییر نام کاربری در وردپرس به صفحه ای مانند تصویر بالا هدایت می شوید.

Old Username: در این گزینه نام کاربری قبلی را مشاهده خواهید کرد.

New Username: نام کاربری جدید را در این گزینه وارد کنید.

Send User Notification: چنانچه تمایل دارید نام کاربری جدید برای کاربر ایمیل شود، این گزینه را فعال کرده و در نهایت برای تغییر نام کاربری در وردپرس روی دکمه Update Username کلیک کنید.

نام کاربری با موفقیت تغییر کرد
نام کاربری تغییر کرده است

پس از تغییر نام کاربری پیغامی مشابه تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد که نشان دهنده تغییر پیدا کردن یوزرنیم کاربر می باشد.

تغییر نام کاربری با ویژگی های وردپرس

روش دوم برای تغییر نام کاربری در وردپرس، حذف کاربر قبلی و افزودن کاربر جدید با نام کاربری جدید می باشد. برای این منظور ابتدا یک کاربر جدید با نام کاربری دلخواه ایجاد نمایید، سپس از پیشخوان خود خارج شوید.

اکنون با نام کاربری جدید خود وارد پیشخوان سایت شده و به منوی کاربران >> همه کاربران بروید و کاربری که پیش از این به وسیله آن وارد مدیریت می شدید را حذف کنید.

دقت کنید که هنگام حذف کاربر قبلی، حتما نوشته هایی که پیش از این وارد کرده اید را به کاربر جدیدی که ایجاد کرده اید اختصاص دهید.

تغییر نام کاربری در وردپرس با تغییر پایگاه داده

در نهایت اگر هیچ کدام از روش های فوق را استفاده نکردید، می توانید برای تغییر نام کاربری در وردپرس، از جداول پایگاه داده استفاده کنید.

برای این منظور به پایگاه داده خود وارد شوید و از میان جداول جدول wp_users را از سمت چپ انتخاب کرده و کاربر مورد نظر خود را از سمت راست ویرایش کنید.

تغییر نام کاربری در دیتابیس
تغییر نام کاربری در پایگاه داده وردپرس

مقار موجود در گزینه user_login را با هر نام کاربری دلخواه خود تغییر دهید و سپس روی دکمه go کلیک کنید تا نام کاربری تغییر کند. اکنون برای ورود به پیشخوان باید از نام کاربری جدید استفاده کنید.

هر کدام از سه روش بالا که برای شما راحت تر و مناسب تر است را می توانید برای تغییر نام کاربری در وردپرس انتخاب کنید و انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *