همانطور که همیشه تاکید می کنیم برای رمزهای عبور خود بهتر است از رمز عبور های قوی شامل حروف بزرگ و کوچک ، اعداد و کاراکتر های خاص مثل !@#$%  استفاده نمایید. اما استفاده از رمزهای عبور قوی با اینکه امنیت سایت شما را تا حد زیادی تامین می کند اما گاهی خود شما به عنوان مدیر سایت اگر رمز خود را در جایی یادداشت نکرده باشید، آنرا فراموش خواهید کرد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، با هم یاد میگیریم که چگونه رمز عبور خود را تغییر دهیم و رمزهای قویتر انتخاب کنیم و در صورت فراموشی رمز خود آنرا بازیابی کنیم.

تغییر رمز عبور مدیریت در وردپرس

در صورتی که در هنگام ورود به مدیریت تیک گزینه مرا به خاطر بسپار را زده باشید و همچنان در مرورگر خود در پیشخوانتان فعال باشید، می توانید در صورت فراموشی رمز عبور از طریق پیشخوان اقدام نمایید. در حالتی هم که رمز عبور شما از قدرت کافی برخوردار نیست و یا اینکه بنا به دلایلی بخواهید آن را عوض کنید می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

برای تغییر رمز وردپرس از طریق پیشخوان وردپرس به مسیر کاربران>> شناسنامه شما مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر روی دکمه ساختن رمز کلیک کنید تا یک رمز برای شما ساخته شود. اگر تمایلی به استفاده از رمزی که وردپرس برای شما تولید میکند ندارید میتوانید رمز دلخواه خود را در فیلد رمز وارد کرده و اگر از رمز سست استفاده می‌کنید با فعال کردن تیک گزینه تایید بکارگیری رمز سست امکان استفاده از رمز کوتاه را فعال کنید.

تغییر پسورد
تغییر پسورد

در نهایت بعد از اینکه رمز دلخواه خود را وارد کردید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کرده و یک بار از اکانت خارج شوید و بعد از آن میتوانید با رمز جدید وارد پیشخوان وردپرس شوید.

در صورتی که به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید و رمز خود را فراموش کرده اید مشابه تصویر زیر در صفحه ورود به وردپرس که با مراجعه به آدرس yoursite.com/wp-admin  به آن هدایت میشوید روی دکمه رمزتان را گم کرده‌اید؟ کلیک کنید.

فراموشی رمز عبور
رمزتان را گم کرده اید

بعد از کلیک روی این دکمه به صفحه زیر هدایت خواهید شد که از شما نام کاربری و یا ایمیلی که با آن در وردپرس اکانت دارید را می خواهد. بنابراین در فیلدی که میبینید مشابه نمونه ایمیل یا نام کاربری وردپرس خود را وارد کنید.

دریافت رمز تازه
دریافت رمز جدید

بعد از اینکه نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کردید روی دکمه دریافت رمز تازه کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه یک ایمیل حاوی لینک ریست پسورد وردپرس برای ایمیلی که در پیشخوان وردپرس برای اکانت شما قرار دارد ارسال خواهد شد. ایمیل را باز کرده و روی لینکی که ارسال شده کلیک کنید.

اگر در صندوق ورودری ایمیلی مشاهده نکردید پوشه هرزنامه یا اسپم را هم چک کنید، چرا که ممکن است بخاطر اسپم شناخته شدن ایمیل سایت شما، ایمیل به پوشه هرزنامه ارسال شود و یا اینکه کلا ایمیلی دریافت نکنید که در این صورت باید از روش تغییر نام کاربری و رمز عبور و ایمیل ادمین وردپرس از طریق دیتابیس استفاده نمایید.

بعد از کلیک روی این لینک به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن باید رمز جدید خود را در هر دو فیلد وارد کرده و در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا رمز شما تغییر داده شده و قادر به ورود در پیشخوان وردپرس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *