یکی از بخش های اصلی سایت دیدگاه ها یا نظرات می باشد، که باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران میشود و کاربران میتوانند سوالات و نظرات خود را از شما بپرسند. در وردپرس میتوانید در بخش دیدگاهها در پنل پیشخوان، نظرات را مدیریت کنید و به پاسخ سریع کاربران خود بپردازید. گاهی اوقات ممکن است به دلیل ورود بیش از حد جفنگها(spams) کاربری تمایل داشته باشد بخش نظرات برخی از پستها یا نوشته های خود را غیرفعال کند و از ارسال دیدگاه های جفنگ خودداری کند.

شاید اکنون با خود بگویید چه کار بی فایده ای وقتی می شود از طریق مدیریت دیدگاه ها، نظرات جفنگ را پاک کرد چه لزومی به این عمل است؛ باید در پاسخ بگویم وقتی می توانیم از ورود نظرات اسپم جلوگیری کنیم چرا پایگاه داده خود را از جفنگ هایی که هرگز منتشر نخواهند شد پر کنیم؟

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی راه‌های گوناگونی برای نحوه بستن دیدگاه در وردپرس و غیرفعال کردن نظرات یک نوشته خاص در وردپرس می پردازیم که با استفاده از این روش‌ها میتوانید دیدگاه‌هایی که برای هر نوشته ارسال خواهند شد را فعال و یا غیرفعال کنید. در صورت غیرفعال کردن ارسال دیدگاه در یک نوشته فرم دیدگاه بسته شده و کاربران قادر به ارسال نظر در سایت نخواهند بود.

آموزش غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها

برای بستن دیدگاه‌ها در وردپرس و غیرفعال کردن نظرات آن چند راهکار وجود دارد، یکی از این راهکارها درست در هسته خود وردپرس تعبیه شده است که با استفاده از آن میتوانید امکان ارسال نظرات برای هر نوشته را فعال و یا غیرفعال کنید و راهکار دیگر با استفاده از یک افزونه ساده و کاربردی صورت میگیرد که در اصل همان کار در روش پیشفرض وردپرس را با سرعت بیشتر و مراحل کمتر انجام می دهد.

برای غیرفعال کردن دیدگاه در یک نوشته، در پیشخوان خود به منوی نوشته ها رفته و سپس روی دکمه ویرایش سریع یکی از نوشته‌ها کلیک کنید تا بخش‌هایی که برای ویرایش نوشته در حالت سریع وجود دارد مشابه تصویر زیر برای شما باز شود.

غیرفعال کردن نظرات در وردپرس
بستن دیدگاه ها در هسته وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تیک گزینه پذیرفتن دیدگاه را بردارید و روی دکمه به‌روزرسانی کلیک کنید. با غیرفعال کردن پذیرفتن بازتاب هم اگر در سایتی به نوشته شما لینک داده شود برای شما بازتابی از آن سایت ارسال نخواهد شد، اگر با بازتاب در وردپرس آشنایی ندارید می‌تونید مقاله حذف نظرات در وردپرس و مدیریت نظرات در وردپرس را مطالعه نمایید تا با پینگ‌بک در وردپرس آشنا شوید. حالا که دیدگاه نوشته خود را غیرفعال کردید اگر به صفحه نوشته مراجعه کنید مشابه تصویر زیر خواهید دید که به جای فرم ارسال نظر پیغام امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد نمایش داده میشود و دیگر امکان ارسال دیدگاه وجود نخواهد داشت.

نظرات غیرفعال در نوشته وردپرس
نظرات غیرفعال هستند

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس با افزونه

افزونه‌ای که به ما در بستن نظرات در وردپرس کمک می کند با نام One Click Close Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از 10.000 نصب فعال و امتیاز 4.9 را کسب کند. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه One Click Close Comments

بعد از نصب و فعال کردن این افزونه هیچ منو و یا گزینه‌ای برای تنظیمات افزونه در پیشخوان سایت شما اضافه نخواهد شد، این افزونه تنظیمات خاصی ندارد و فقط با مراجعه به صفحه نوشته‌های وردپرس هر نوشته‌ای که قصد دارید دیدگاه‌ها را در آن غیرفعال کنید روی دکمه سبز رنگی که دارد یک بار کلیک کنید تا ارسال دیدگاه در آن نوشته غیرفعال شود. بعد از کلیک روی دکمه گرد سبز رنگ، رنگ آن به قرمز تغییر میکند که نشان از غیرفعال شدن نظرات دارد.

افزونه یک کلیک تا بستن نظرات
بستن دیدگاه ها با افزونه

برای فعال سازی مجدد هم میتوانید روی آیکون قرمز رنگ کلیک کرده تا مجددا به رنگ سبز تغییر حالت دهد و امکان ارسال دیدگاه در نوشته مورد نظر برای کاربران فعال شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *