کد نویسی یکی از اجزای جدایی ناپذیر هر سیستم مدیریت محتوایی مانند وردپرس است و قرار دادن کدهای مختلف در مطالب وبسایتهای آموزشی مانند وردپرس نارنجی یکی از نیازهای اساسی این نوع وبسایتها است. وقتی کدی را در مطالب خود قرار می دهیم، امکان نمایش منحصر به فرد آن و همچنین کپی گرفتن آن را نیز باید برای کاربران خود فراهم کنیم تا افراد از بازدید مطلب ما حس رضایت بیشتری داشته باشند و بتوانند راحت تر از کدهای نوشته شده استفاده کنند.

بنابراین در آموزش از وردپرس نارنجی، به آموزش نحوه قرار دادن باکس کد در نوشته های وردپرس می پردازیم.

قرار دادن باکس کد در نوشته

افزونه ای که در جهت قرار دادن باکس کد در نوشته های وردپرسی به ما کمک می کند با نام  Crayon Syntax Highlighter در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا کنون با بیش از 50.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.7 را از کاربران خود کسب کند. با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود کرده و سپس با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن نمایید.

دانلود افزونه Crayon Syntax Highlighter

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی با عنوان Crayon در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود، که با مراجعه به آن به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

بخش تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه قرار دادن کدها در نوشته وردپرس
بخش دوم تنظیمات افزونه

اگر تنظیمات را ذخیره کنید و به ویرایش یکی از مطالب خود مراجعه نمایید، خواهید دید که مشابه تصویر زیر دکمه‌ای در ویرایشگر اضافه شده که برای اضافه کردن کدها میتوانید از آن استفاده نمایید.

ویرایشگر مطالب
ویرایشگر مطالب

بعد از اینکه کد خود را در نوشته اضافه کردید، خواهید دید که کدها با ظاهری زیبا و منظم در نوشته نمایش داده خواهند شد و کاربران قادر خواهند بود با استفاده از ابزاری که در اختیار آنها قرار دارد از کدهای برنامه نویسی استفاده کنند.

قرار دادن کد در نوشته وردپرس
نمایش کدها در نوشته های وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *