وقتی سایت شما در حال به روزرسانی است و یا در ابتدای راه اندازی سایت و در حال طراحی هستید، بهتر است با ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس خود، تغییرات را از کاربران مخفی کنید.

اینکه کاربران به سایت شما مراجعه کنند و سایتتان را بهم ریخته و با کد ببینند و یا حتی نحوه طراحی شما را حدس بزنند، اصلا مناسب نیست. این موضوع باعث می شود کاربران خود را از دست بدهید و آن ها شاید دیگر به سایت شما سر نزنند.

اما با ساخت صفحات تعمیر می توانید یک صفحه ایجاد کرده و از کاربران خود بخواهید منتظر برگشتن شما باشند و یا حتی از آن ها اطلاعات تماس دریافت کرده  و در زمان اتمام تغییرات، به کاربران خود اطلاع دهید.

قبلا در مورد افزونه ساخت صفحه در دست تعمیر و حالت تعمیر در وردپرس صحبت کرده بودم، در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی نیز یکی دیگر از افزونه های محبوب در زمینه ساخت صفحات به زودی برمی گردیم را معرفی خواهم کرد.

ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد صفحات به زودی برمی گردیم معرفی می کنم، با عنوان Coming Soon Page, Under Construction & Maintenance Mode by SeedProd به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 1 میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز 5 ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ساخت صفحه به زودی برمی گردیم، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Coming Soon Page

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان SeedProd در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تنظیمات افزونه Coming Soon Page
تنظیمات افزونه

از میان زیرمنوهای SeedProd، تنها زیرموی تنظیمات در نسخه رایگان در دسترس خواهد بود، پس از توضیح دادن سایر زیرمنوها صرف نظر خواهد شد.

تنظیمات افزونه دارای 6 تب مختلف می باشد که در ادامه هر کدام را توضیح خواهم داد.

تب محتوا

در این تب می توانید محتوای موجود و نمایش داده شده پس از ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس را به دلخواه خود تغییر دهید.

در بخش اجازه نامه در صورت تهیه نسخه تجاری، کد لایسنس خود را می توانید وارد کنید. در بخش همگانی با فعال کردن گزینه فعال سازی حالت در دست تعمیر، سایت شما به حالت تعمیر رفته و موتورهای جستجو نیز درک خواهند کرد که سایت شما در دسترس نیست.

با انتخاب گزینه فعال سازی حالت به زودی، موتورهای جستجو همچنان نسبت به ایندکس سایتتان اقدام خواهند کرد و با فعال کردن گزینه غیرفعال، افزونه کارآیی خود را نمایش نمی دهد.

در بخش تنظیمات برگه می توانید عنوان، لوگو و توضیحات مربوطه را برای صفحه به زودی برمی گردیم وارد نمایید. همچنین در گزینه Powered By SeedProd می توانید در صفحه تعمیر خود، نماد شرکت سازنده افزونه را نمایش دهید.

در نهایت در بخش سربرگ نیز می توانید فاوآیکون دلخواه برای صفحه تعمیر، عنوان صفحه، توضیحات متا و کد گوگل آنالیتیکس برای ارتباط با گوگل آنالیتیکس را وارد نمایید.

تب طراحی

در نسخه رایگان دسترسی به پوسته های از پیش طراحی شده را نخواهید داشت، اما می توانید در تب طراحی برای ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس خود، رنگ پس زمینه، تصویر پس زمینه، رنگ متن و فونت ها را شخصی سازی کنید.

تنظیمات طراحی
طراحی صفحه به زودی برمی گردیم

تب پیشرفته

در زمان تعمیرات به طور پیش فرض دسترسی به پیشخوان وجود دارد و افرادی که وارد پیشخوان می شوند، می توانند صفحات را مشاهده نمایند.

تنظیمات پیشرفته
تنظیمات پیشرفته افزونه

در این تب برای غیرفعال کردن دسترسی به پیشخوان، غیرفعال سازی URL های مستثنی پیش‌فرض را فعال کنید.

تب پیش نمایش زنده

در نهایت با کلیک روی این تب، می توانید پیش نمایشی از تغییرات ایجاد شده بر روی صفحه به زودی برمی گردیم را مشاهده نمایید.

پیش نمایش افزونه Coming Soon Page
پیش نمایش صفحه به زودی بر می گردیم

با ساخت صفحه به زودی برمی گردیم در وردپرس می توانید به کاربرانخود نشان دهید که حرفه ای هستید و تا زمان طراحی کامل سایت برای حقوق آن ها ارزش قائل شده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *