اگر یک سایت دایرکتوری کسب و کارهای مختلف دارید و یا می خواهید صرفا افراد و شرکای خود را معرفی کنید، امکان ساخت دایرکتوری کسب و کار در وردپرس نیز برای شما وجود دارد.

با استفاده از یک سیستم خوب برای ساخت دایرکتوری های کسب و کار، می توانید اطلاعات افراد، شرکت‌ها، سازمان ها و کسب و کارها را در صفحه ای از سایت خود به نمایش بگذارید.

با این کارافراد می توانند به سایتتان مراجعه کرده و با کسب اطلاعات در مورد کسب و کارهای مختلف، به سمت این کسب و کار می روند و شما می توانید حتی با این کار کسب درآمد هم داشته باشید.

نمونه دایرکتوری کسب و کار
یک نمونه دایرکتوری

حالت نمایش دایرکتوری ها پس از ساخت دایرکتوری کسب و کار در وردپرس چیزی شبیه به تصویر بالا خواهد بود. در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی روش ایجاد چنین دایرکتوری را با کمک افزونه های وردپرس آموزش خواهم داد.

ساخت دایرکتوری کسب و کار در وردپرس

افزونه ای که برای ایجاد دایرکتوری در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Connections Business Directory در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد دایرکتوری کسب و کار در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Connections Business Directory

پس از نصب و فعال سازی افزونه، منوی جدیدی با عنوان Connections در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه پیشخوان افزونه مانند تصویر زیر هدایت می شوید.

پیشخوان افزونه Connections Business Directory
پیشخوان افزونه

در این صفحه می توانید اطلاعاتی از آخرین تغییرات، آخرین دایرکتوری های ایجاد شده، وجود مراسمات سالگرد در تاریخ امروز و .. را دریافت کنید.

به جز پیشخوان این افزونه دارای 8 زیرمنوی دیگر نیز می باشد که در ادامه در مورد هر کدام توضیح خواهم داد.

مدیریت

با کلیک روی این منو می توانید به لیست تمام دایرکتوری های ساخته شده دسترسی داشته باشید. می توانید افراد یا سازمان های ایجاد شده را حذف کنید، به حالت تایید نشده دربیاورید، جزئیات هر فرد یا سازمان را مشاهده کنید و به طور کلی بتوانید دایرکتوری ها را مدیریت کنید.

مدیریت دایرکتوری ها
بخش مدیریت

یکی از ویژگی های خوب افزونه Connections Business Directory این است که با کلیک روی گزینه کارت مجازی در صفحه  مدیریت برای هر دایرکتوری، یک فایل با پسوند VCF ایجاد و دانلود می شود که می تواند به عنوان کارت مجازی شخص یا سازمان استفاده گردد.

افزودن ورودی

با کلیک روی این منو به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شوید که می توانید دایرکتوری های خود را در آن ایجاد کنید.

افزودن دایرکتوری جدید
افزودن دایرکتوری در وردپرس

برای ساخت دایرکتوری کسب و کارها در وردپرس ابتدا از سمت چپ و باکس انتشار، نوع دایرکتوری را مشخص کنید؛ سپس اطلاعات دایرکتوری را وارد نمایید.

دسته بندی ها

برای دایرکتوری های خود می توانید دسته بندی نیز ایجاد کنید. در منوی دسته بندی ها درست مانند آنچه در مقاله مدیریت نوشته ها در وردپرس توضیح دادم، دسته بندی های دلخواه را ایجاد نمایید تا بتوانید هنگام افزودن ورودی، هر ورودی را به دسته دلخواه نسبت دهید.

دسته بندی ها
دسته بندی های Connections Business Directory

قالب ها

در این زیرمنو می توانید قالب های نمایش دایرکتوری های مختلف را بر اساس نوع دایرکتوری، شخی سازی کنید و به دلخواه خود تغییر دهید.

قالب های Connections Business Directory
انتخاب قالب ها

نقشها

در این زیرمنو می توانید برای نقش های مختلف در وردپرس، امکان دسترسی به بخش های مختلف افزونه Connections Business Directory را سفارشی سازی کنید.

نقش ها در Connections Business Directory
دسترسی دادن به نقش های مختلف

Tools

در این زیرمنو نیز ابزارهایی برای ساخت دایرکتوری کسب و کارها در وردپرس در اختیار شما قرار گرفته است. ابزارهایی نظیر ایمپورت و یا اکسپورت اطلاعات، اطلاعات سیستم و خطایابی در این منو قرار دارد.

ابزارهای در دسترس برای ساخت دایرکتوری در وردپرس
ابزارهای در دسترس

تنظیمات

مهم ترین قسمت این افزونه بخش تنظیمات آن است. این منو خود دارای 7 تب مختلف می باشد که در ادامه در مورد هر کدام توضیح خواهم داد.

تنظیمات عمومی افزونه Connections Business Directory
تنظیمات عمومی

کلی / عمومی

در این تب تاکید شده است که برای نمایش دایرکتوری های ساخته شده، باید یک برگه ایجاد کرده و شورت کد زیر را در آن قرار دهید.

 [connections]

صفحه ساخته شده را در این تب انتخاب نمایید. همچنین تنظیماتی برای عدم نمایش دایرکتوری به کسانی که عضو سایت نیستند، دسته بندی پیش فرض دایرکتوری ها، کشور پیش فرض و … در این تب وجود دارند.

نمایش

در این تب تنظیماتی برای نحوه نمایش تاریخ و فهرست نتایج دایرکتوری ها وجود دارد.

تنظیمات نمایش
تنظیمات نمایش در افزونه Connections Business Directory

Fieldset Configuration

در ایت تب می توانید فیلدهای قابل نمایش و فیلدهای پیش فرض را برای ساخت دایرکتوری کسب و کار در وردپرس برای خود شخصی سازی نمایید.

تنظیمات فیلدها
تنظیمات و پیکربندی فیلدها

تصاویر

در این تب می توانید تنظیمات مربوط به نحوه نمایش و کیفیت تصاویر را در حالت مختلف سفارشی سازی کنید.

تنظیمات تصاویر
تنظیمات مربوط به تصاویر

جستجو

در ایت تب می توانید قابلیت جستجو در دایرکتوری ها را بر اساس ویژگی های مختلف تنظیم کنید. البته ویژگی جستجو تنها در نسخه تجاری افزونه Connections Business Directory قابل نمایش خواهد بود.

پیکربندی بخش جستجو
پیکربندی جستجو

سئو

در این تب برای بهبود رتبه سئو صفحه دایرکتوری دروردپرس، می توانید قابلیت اضافه شدن توضیحات، عنوان و خلاصه ای از صفحه را به نتایج جستجو فعال کنید.

تنظیمات بهبود سئو
بهبود سئوی دایرکتوری کسب و کار

پیشرفته

در نهایت در این تب نیز می توانید لینک ثابت بخش های مختلف دایرکتوری را تغییر دهید، قابلیت لینک دار شدن المان های مختلف را فراهم کنید و سایر ویژگی های سفارشی را هنگام ساخت دایرکتوری در وردپرس خود اضافه کنید.

تنظیمات پیشرفته افزونه Connections Business Directory
تنظیمات پیشرفته

پس از اعمال تمام تنظیمات دلخواه و ایجاد دایرکتوری، مانند تصویر زیر دایرکتوری در صفحه ای که پیش از این شورت کد را قرار دادید نمایش داده می شود.

پیش نمایش افزونه Connections Business Directory
دایرکتوری کسب و کار ساخته شده با Connections Business Directory

داشتن دایرکتوری برای نمایش افراد، سازمان‌ها، شرکت ها و در کل کسب و کارها می تواند نقطه قوت سایت شما باشد که با کمک افزونه Connections Business Directory این امکان در وردپرس فراهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *