با ساخت شمارنده در وردپرس می توانید از نزدیک شدن رویداد خاصی مرتبط با کسب و کارتان به کاربران اطلاع دهید.

برای مثال فرض کنید که قصد برگزاری رویدادی درحوزه کاری خود دارید و یا اینکه می خواهید در روز خاصی اقدام به حراج محصولات خود کنید، با کمک شمارش گر در وردپرس هر لحظه نزدیک شدن زمان برگزرای رویدادتان را به کاربران به صورت شمارنده نمایش خواهید داد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به معرفی افزونه ای خواهیم پرداخت که به کمک آن می توانید اقدام به ایجاد شمارنده در وردپرس کنید و به نحوه اطلاع رسانی برای رخدادهای جدیدتان انجام دهید.

ساخت شمارنده در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد شمارنده در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Countdown Timer Ultimate در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 را از کاربران خود بدست بیاورد. برای ایجاد شمارشگرهای زیبا در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Countdown Timer Ultimate

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Countdown Timer در پیشخوان وبسایت وردپرسی شما ایجاد می شود. برای افزودن شمارشگر جدید، روی دکمه Add Timer در صفحه افزونه و یا در زیرمنو به همین عنوان کلیک نمایید.

افزودن شمارنده به سایت وردپرسی
افزودن شمارنده در وردپرس

برای ساخت شمارنده در وردپرس ابتدا یک عنوان برای آن وارد نمایید تا با استفاده از این نام بتوانید شمارنده های مختلفی که در سایت ایجاد می کنید را از هم تفکیک کنید.

Expiry Date: با استفاده از این گزینه می توانید تاریخ انقضای رویداد خود را بر اساس روز، ماه، سال و زمان انتخاب کنید. وقتی زمان رویداد شما رسید شمارنده صفر می شود.

Choose Animation: از این قسمت میتوانید استایل و ظاهر نمایش شمارشگر خود در وردپرس را انتخاب کنید.

Circle Width و Background Width: در این گزینه ها میتوانید به ترتیب اندازه تایمردر حالت دایره ای و اندازه پس زمینه شمارشگر خود را تعیین کنید.

Countdown Width: طول شمارنده در وردپرس را در این گزینه وارد نمایید.

Background Color: رنگ پس زمینه دایره ها را، می توانید از این بخش سفارشی سازی کنید.

Foreground Color: در نهایت از این قسمت هم میتوانید رنگ بخش لودینگ شمارنده خود را که در چهار نوع ثانیه، دقیقه، ساعت و روز می‌باشد، تعیین کنید.

در این قسمت با فعال یا غیرفعال کردن هریک از گزینه ها، می توانید نمایش یا عدم نمایش آنها را در شمارنده در وردپرس سفارشی سازی کنید. همچنین در قسمت نام گزینه ها می توانید از عناوین فارسی و دلخوا استفاده نمایید.

اکنون که شمارنده خود را ایجاد کردید، برای نمایش آن روی دکمه انتشار کلیک کنید.

پس از انتشار شمارنده، مجددا به منوی Countdown Timer بروید تا لیست شمارنده‌های ساخته شده را مشابه تصویر زیر ببینید.

شمارنده ساخته شده با افزونه
شمارنده های ساخته شده در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، لیست شمارنده های ساخته شده در وردپرس به شما نمایش داده خواهند شد. در مقابل هر کدام از شمارنده ها و در ستون Shortcode یک شورت کد قرار دارد که برای نمایش شمارنده در وردپرس باید از آنها در نوشته و یا برگه خود استفاده نمایید.

شورت کد را کپی کرده و در نوشته، برگه، محصول و … که می خواهید پس از ساخت شمارنده در وردپرس  در آن نمایش داده شود، وارد کنید.

ساخت شمارنده در وردپرس
پیش نمایش شمارنده ساخته شده

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شمارنده وردپرس تا زمان رسیدن به تاریخ انقضا نمایش داده خواهد شد و تا زمان رسیدن به رویداد کم می شود و به صفر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *