ممکن است پس از مدتی که از وردپرس برای ایجاد وبلاگ خود استفاده کرده اید، تصمیم به فروش خدمات متنی بر آموزش های خود در ووردپرس بگیرید. اما پس از نصب ووکامرس با پیغام خطای پوسته شما دارای الگوهای قدیمی ووکامرس میباشد یا قالب شما از چند فایل ووکامرس قدیمی استفاده میکند روبرو می شوید. راه حل این مشکل هماهنگ کردن قالب با ووکامرس است.

چه بسا که شما از همان ابتدا نیز وبسایتی فروشگاهی را با ووکامرس راه اندازی کنید ولی با آپدیت ووکامرس باز هم با چنین خطاهایی مواجه شوید، برای رفع این خطا باز هم باید قالب خود را با ووکامرس هماهنگ نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به کمک یکدیگر باد میگیریم که چگونه بتوانیم قالب خود را با ووکامرس هماهنگ کنیم.

هماهنگ کردن قالب با ووکامرس

قبل از هر چیز بهتر است کمی با نحوه هماهنگ سازی قالب با ووکامرس آشنا شویم. اگر افزونه ووکامرس رو دانلود کرده و داخل پوشه‌های افزونه را دیده باشید، پوشه‌ای با عنوان templates در داخل آن قرار دارد که شامل فایل‌هایی برای هماهنگ کردن قالب با ووکامرس هستند.

اگر قالب سایت خود را نیز که با ووکامرس هماهنگ است را بررسی کنید، پوشه‌ای با نام woocommerce را در داخل پوشه قالب خواهید دید. در این پوشه نیز فایل‌هایی در قسمت templates قرار دارند که وقتی افزونه ووکامرس را آپدیت می‌کنید، این فایل‌ها نیز آپدیت می شوند. اگر قالب شما هنوز نسخه قدیمی است، بعد از آپدیت ووکامرس با خطای پوسته شما دارای الگوهای قدیمی ووکامرس میباشد مواجه خواهید شد.

برای رفع این خطا باید فایل هایی که داخل پوشه templates افزونه ووکامرس قرار دارند را جایگزین فایل‌های موجود در داخل پوشه woocommerce پوسته خود کنیم.

چند نکته مهم قبل از انجام بروزرسانی:

در پیشخوان خود به منوی ووکامرس>> وضعیت بروید. در انتهای صفحه و در بخش قالب‌ها، فایل‌هایی که از الگوی قدیمی استفاده می‌کنند با رنگ قرمز مشخص شده‌اند.

خطای پوسته شما دارای الگوهای قدیمی است
خطای پوسته شما دارای الگوهای قدیمی است

همانطور که در متن خطا میبینید برای رفع خطا باید فایل‌های wrapper-end.php و wrapper-start.php که در ووکامرس وجود دارند را با فایل‌های ووکامرس داخل قالب خود جایگزین کنیم تا خطای ما برطرف شده و کار هماهنگ کردن قالب با ووکامرس را انجام دهیم.

بنابراین وارد هاست خود شده و به مسیر public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates مراجعه کنید. داخل پوشه templates به دنبال فایل‌هایی که در بخش وضعیت سیستم به عنوان الگوی قدیمی ووکامرس نمایش داده شده اند بگردید.

در موردی که برای شما مثال زدم فایل‌های من wrapper-end.php و wrapper-start.php هستند که همانطور که در متن خطا اشاره شده است در پوشه global ووکامرس قرار دارند. پس وارد مسیر public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/global شده و دو فایل رو دانلود می‌کنیم.

سپس به مسیر public_html/wp-content/themes/mytheme/woocommerce بروید. در این مسیر نیز پوشه‌ای با نام Global  قرار دارد که حاوی دو فایل wrapper-end.php و wrapper-start.php است.

اکنون دو فایلی که پیش از این دانلود کردیم را جایگزین فایلهای موجود می کنیم.

رفع خطای ووکامرس
رفع خطای ووکامرس

همانطور که مشاهده می کنید با جایگزین کردن فایلهای جدید با فایل های قدیمی خطا برطرف شده و پیغام خطا به صورت نادیده گرفته شده در می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *