یکی از تهدیدهایی که در وب سایت وردپرسی وجود دارد، نصب افزونه ها توسط هکرها از طریق ورود به پیشخوان است. با غیرفعال کردن نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس می توانید جلوی این حمله امنیتی را نیز بگیرید.

همچنین ممکن است به غیر از شما به عنوان مدیر اصلی سایت، اشخاص دیگری نیز با نقش مدیریت به پیشخوان وب سایتتان دسترسی داشته باشند و بتوانند در سایت وردپرسی شما افزونه دلخواه را نصب کنند.

برای جلوگیری از این گونه موضوعات، باید امکان نصب افزونه را از طریق پیشخوان وردپرس غیرفعال کنید.

پیش از این در مورد نحوه غیرفعال کردن ویرایش فایل از طریق پیشخوان وردپرس صحبت کرده بودم. حتی اگر از پسوردهای امن استفاده کنید، باز هم ممکن است هکرها بتوانند به سایت شما نفوذ کنند؛ پس بهتر است راه تخریب را برای آن ها ببندید.

ممکن است هکرها در سایت شما اقدام به نصب افزونه با کدهای مخرب کنند. پس همین الان با کمک آنچه در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی توضیح می دهم، اقدام به غیرفعال کردن نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس کنید.

غیرفعال کردن نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل wp-config.php وردپرس نصبی خود اعمال کنید، پس ابتدا یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید.

اکنون به File Manager هاست خود رفته و به دایرکتوری نصب وردپرس که معمولا Public_html است بروید.

در این مسیر برای غیرفعال کردن نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس به دنبال فایلی با عنوان wp-config.php بگردید. آن را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از این فایل قرار دهید.

define('DISALLOW_FILE_MODS ',true);

پس از ذخیره فایل دیگر امکان نصب افزونه از طریق پیشخوان وجود نخواهد شد و با غیرفعال کردن نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس امنیت وب سایت شما نیز افزایش خواهد یافت.

اکنون اگر بخواهید افزونه جدیدی روی سایتتان نصب کنید، دو راه پیش روی شما قرار دارد:

راه اول: کد اضافه شده برای غیرفعال کردن نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس از فایل wp-config.php را حذف کنید و افزونه دلخواه را از طریق پیشخوان نصب کرده و مجددا کد بالا را به فایل اضافه نمایید.

راه دوم: افزونه را از مخزن وردپرس و یا فروشگاهی که خریداری کرده اید دانلود نمایید و به صورت دستی و از طریق هاست با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس، آن را روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *