همانطور که قبلا در وردپرس نارنجی اشاره کردیم، جدیدترین نسخه سیستم محبوب و قدرتمند وردپرس یعنی نسخه 5 وردپرس با یک ویرایشگر جدید و استثنایی به نام گوتنبرگ و یک تغییر اساسی چند روز است که منتشر شده است.

اگر هنوز وردپرس خود را به نسخه 5 آپدیت نکرده اید، پیشنهاد می کنم کمی دست نگه دارید و این کار را به چند هفته بعد موکول نمایید.

اولین و مهترین دلیل برای این گفته ویرایشگر گوتنبرگ است. اگر از ویرایشگر ویژیوال کامپوزر برای چیدن وبسایت خود استفاه کرده اید و هنوز آن را به روز رسانی ننموده اید، از به روزرسانی وردپرس خود خودداری نمایید. ممکن است صفحات شما بهم بریزد و یا به دلیل عدم شناخت کافی از گوتنبرگ توانایی به روزرسانی صفحات خود را از دست بدید.

دومین دلیل برای عدم به روزرسانی به نسخه 5، وجود باگهای امنیتی در این نسخه است.

دلیل دیگر این است که اکنون اواخر سال میلادی است و کم کم به تعطیلا نزدیک می شویم. کارمندان وردپرس نیز به مرخصی و تعطیلات آخر سال میروند، بنابراین در این هفته های پایانی سال به دلیل کمبود نیروها ممکن است عیب یابی ها کمی دیرتر اتفاق بیافتد.

تعداد افزونه و پلاگین هایی که هنوز با نسخه جدید وردپرس سازگار نشده اند هم تا چند هفته دیگر کاملا سازگار می شوند. مثلا همانطور گه گفتم و دلیل اصلی این عدم به روزرسانی نیز هست، وبسایت هایی که از پلاگین ویژوال کامپوزر استفاده می کنند بعد از به روز رسانی وردپرس به نسخه 5 بهم ریخته می شوند.

بسیاری از پلاگین و قالب ها از چند مدت قبل با به روزرسانی خود را برای سازگاری با نسخه جدید وردپرس آماده کرده اند؛ مانند پلاگین سئو وردپرس.

به هر حال پیشنهاد می کنیم به روز رسانی وردپرس به آخرین نسخه رو با دقت انجام بدید و بد نیست اگر این کار رو چند هفته ای به عقب بندازید.

معمولا هروقت نسخه جدیدی از یک نرم افزار و سیستم ارائه می شود یکسری ایرادات جزئی در نسخه های اولیه وجود دارد که پس از انتشار، کاربران به شرکت گزارش می دهند و توسعه دهندگان تمام مشکلات موجود رو رفع می نمایند.

اگر هم آپدیت خودکار وردپرس برای شما فعال بوده است و بدون پرسش از شما وردپرس به نسخه آخر آپدیت شده، هیچ جای نگرانی نیست با استفاده از آموزش حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس 5 می توانید همانند قبل از استفاده از وردپرس خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *