اگر بخواهید یک کپی از وب سایت خود داشته باشید، به راحتی با ساخت بسته نصب آسان از وردپستان می توانید یک وب سایت مشابه سایت خود را در دامنه دیگری راه اندازی کنید.

گاهی ممکن است بخواهید سایتی مشابه و دقیقا کپی سایت خودتان را در جای دیگری راه اندازی کنید، و یا اینکه تمایل داشته باشید از طراحی های خاص خود در یک سایت دقیقا در سایت دیگری نیز استفاده کنید.

کار انتقال محتویات وب سایت دردسرهای خودش را دارد، اما اگر از سایتتان یک بسته نصب آسان داشته باشید، به راحتی و با چند کلیک مانند آنچه در آموزش نصب بسته های آسان قالب ها توضیح دادم، می توانید از سایتتان کپی بگیرید و در جای دیگری قرار دهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای محبوب و کاربردی را معرفی می کنم که به کمک آن می توانید اقدام به ساخت بسته نصب آسان از وب سایت وردپرسی خود کنید.

ساخت بسته نصب آسان در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد بسته نصب آسان وب سایت وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Duplicator – WordPress Migration Plugin در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد تا کنون با بیش از یک میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود به دست آورد.

برای ساخت بسته نصب آسان از وب سایت وردپرسی خودتان، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روس وب سایت خودتان نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Duplicator

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Duplicator در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی زیر منوی setting به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه Duplicator
تنظیمات عمومی افزونه

تنظیمات این افزونه شامل شش تب مختلف می شود که تنها دو تب از آن ها در نسخه رایگان قابل استفاده است. بنابراین از توضیح راجع به سایر بخش های آن صرف نظر می کنم.

تب General

در این تب می توانید تنظیمات عمومی افزونه را مشاهده و شخصی سازی کنید.

Version: در این گزینه می توانید نسخه افزونه نصبی را مشاهده کنید.

Uninstall: در این گزینه می توانید  انتخاب کنید که پس از حذف افزونه Duplicator چه اتفاقی برای بسته های ساخته شده و تنظیمات آن رخ دهد.

Storage: در این گزینه می توانید محل ذخیره بسته نصب آسان وب سایت خود را مشاهده کرده و همچنین ایجاد فایل .htaccess را در مسیر ساخت بسته نصب آسان غیرفعال کنید.

Debug: در این بخش می توانید حالت اشکال زدایی را هنگام ایجاد بسته نصب آسان از وب سایتتان فعال یا غیرفعال کنید.

Advanced: در این بخش نیز می توانید تنظیمات را به حالت اولیه برگردانده و همچنین با فعال کردن Archive scan قبل از ایجاد فایل آرشیو برای ساخت بسته نصب آسان عملیات اسکن انجام خواهد شد.

تب Packages

در این تب می توانید تنظیمات مربوط به ایجاد پکیج نصب آسان خود را شخصی سازی کنید.

تنظیمات افزونه Duplicator
تنظیمات پکیجها

بخش Database مربوط به تعداد عملیات برای برون بری اطلاعات پایگاه داده می باشد و بخش Archive مربوط به نحوه ایجاد فایل آرشیو است.

در نهایت در بخش Visual نیز می توانید فرمت دلخواه را برای ساخت بسته نصب آسان خود انتخاب کنید.

پس از انجام تنظیمات دلخواه، برای ساخت بسته نصب آسان به زیر منوی Packages بروید و روی دکمه Create New کلیک کنید.

ایجاد بسته نصب آسان
ایجاد بسته نصب آسان جدید

در مرحله اول باید یک نام دلخواه برای پکیج خود وارد کرده و تنظیمات را برای ساخت این بسته شخصی سازی کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

ایجاد بسته نصب آسان
ساخت بسته نصبی

در این مرحله پس از اسکن فایل های وب سایت شما، با صفحه مانند تصویر بالا مواجه می شوید که با فعال کردن گزینه  Yes. Continue with the build process!، دکمه ساخت بسته نصب آسان وردپرس یعنی Build ▶ برای شما فعال شده و با کلیک روی آن می توانید بسته نصب آسان خود را ایجاد نمایید.

ساخت بسته نصب آسان در وردپرس
پایان عملیات ساخت بسته نصب آسان

پس از ساخت بسته نصب آسان وب سایت وردپرسی شما، صفحه ای مانند تصویر بالا نمایان می شود که می توانید فایل ساخته شده را دانلود کنید و در هر وب سایت دیگری نصب کنید.

3 پاسخ

  1. البته باید در نظر داشت جهت جلوگیری از مورد نفوذ قرار گرفتن وب سایتتون بعد از ساخت بسته نصبی باید wp-config.php رو حذف کنید یا مقادیرشو با فایل وردپرس کانفیگ دش سمپل پی اچ پی جا به جا کنید، ارائه دادن بکاپ دیتابیس هم همچنان کار عقلانی نبوده ولی به لطف وردپرس و استفاده از هش کد ها بدست اوردن پسورد از جدول وردپرس یوزرز که توی دیتابیس sql ارائه شده در ارشیو بسته نصبیه تقریبا ناممکنه و داپلیکیتور خودکار اونو شناسایی میکنه از ارشیو و اقدام به ریستورش میکنه! 😀 همچنین پس از راه اندازی بسته نصبی تون فایل اینستالر، اینستالر لاگ و یک فایل .sql و یا بعد از ورود به پنل مدیریت دلیت اینستالیشن فایل رو بزنید تا بصورت خودکار داپلیکیتور اینکارو واستون انجام بده 😀 برای جلوگیری از گرفته شدن فضای وب سایتتون هم میتونید اون فایل ارشیوی رو که با موفقیت توسط اینستالر دات پی اچ پی نصب و اتوماتیک اکسترکت شده رو دلیت کنید .. اگر امنیت وب سایتتون واستون مهم بود نکات بالا حتما بدردتون میخوره 🙂

  2. سایتتون عالیه ، من واقعا به دردم میخوره مطالبتون. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *