معمولا کاربران پس از خرید فایل های مورد نظر خود، بدون عضویت سایت شما را ترک می کنند. با عضویت خودکار پس از خرید در EDD ، علاوه بر اینکه می توانید مشتریان را پیگیری کنید، می توانید به راحتی اپدیت محصولات را در اختیار آن ها قرار دهید.

همانطور که می دانید از افزونه Easy Digital Downloads برای فروش فایل های دیجیتالی استفاده می شود. اما این افزونه قابلیت عضویت خودکار کاربران را ندارد.

خرید فایل از ایزی دیجیتال دانلود
خرید از ایزی دیجیتال دانلود

معمولا برای خرید فایل های دیجیتالی، یک ایمیل از کاربر دریافت می شود. اگر کاربر تمایلی به ایجاد حساب کاربری نداشته باشد، تنها با همین ایمیل و نام خود می تواند فرآیند خرید را تکمیل کند.

اما ارسال آپدیت های محصولات به ایمیل خریداران کار دشواری خواهد بود. پس بهترین راه می تواند عضویت خودکار پس از خرید در EDD باشد.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی، نحوه ایجاد قابلیت عضویت خودکار آن هم پس از خرید محصولات دیجیتالی را آموزش خواهم داد.

عضویت خودکار پس از خرید در EDD

افزونه ای که در این آموزش برای عضو شدن کاربران به طور خودکار پس از خرید فایل های دیجیتالی معرفی می کنم، با عنوان EDD Auto Register در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 2.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.6 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد قابلیت عضویت خودکار در EDD، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه EDD Auto Register

پس از نصب و فعال سازی افزونه تب جدیدی در قسمت پیکربندی افزونه EDD قابل مشاهده خواهد بود. پس به منوی دانلود ها >> پیکربندی رفته و سپس روی تب افزودنی ها کلیک کنید.

تنظیمات افزونه
تنظیمات EDD Auto Register

همانطور که مشاهده می کنید در این تب می توانید قابلیت دریافت ایمیل از کاربران را غیرفعال کرده و همچنین اعلامیه مدیر را غیرفعال نمایید.

برای کارکرد اصلی افزونه EDD Auto Register، لازم نیست در این قسمت تغییری صورت دهید. اکنون اگر به صفحه پرداخت محصول دیجیتالی مراجعه کنید، با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد.

صفحه پرداخت
پرداخت با EDD Auto Register

کاربران می توانند وارد شده یا با ایمیل خود خرید را انجام دهند، اما پس از خرید نام کاربری و رمز عبور برای آن ها ارسال خواهد شد تا بتوانند از محصول خود استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *