با زمان بندی انتشار مطالب وردپرس به راحتی برای محتوا گذاری در وب سایت خود برنامه ریزی کرده و دیگر نگرانی برای تولید محتوای خود نداشته باشید.

یکی از بزرگترین دغدغه های تولید کننده های محتوا و صاحبان وب سایت ها، برنامه زمانی برای تولید مقاله و ارائه آن در وب سایت می باشد.

حتی برای خود ما هم پیش آمده که هنگام ارائه آموزش های وردپرس با مشکل کمبود وقت برای تولید محتوا مواجه شدیم. اما تمامی این مشکلات و دغدغه ها با یک برنامه ریزی درست از بین خواهند رفت.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی می کنیم که به راحتی به ما برای برنامه ریزی و زمان بندی انتشار مطالب وردپرس کمک می کند.

زمان بندی انتشار مطالب وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای برنامه ریزی برای تولید محتوا معرفی می کنیم، با عنوان Editorial Calendar در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 40.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود به دست بیاورد.

با کمک Editorial Calendar می توانید برای وب سایت خود یک تقویم محتوا ایجاد کرده و دیگر هر روز دغدغه و مشکلی برای مطالب خود نداشته باشید.

برای ایجاد تقویم محتوای خود با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را در وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Editorial Calendar

پس از نصب و راه اندازی افزونه، زیر منویی با عنوان Calendar در بخش نوشته های پیشخوان وب شایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه افزونه برای ایجاد تقویم محتوا هدایت می شوید.

تنظیمات ایجاد تقویم محتوا
تنظیمات افزونه

Show Today: با کلیک روی این گزینه، در تقویم محتوا به تاریخ روز منتقل می شوید و رنگ کادر مربوط به آن، آبی‌ خواهد شد.

Show Unscheduled Drafts: با استفاده از این گزینه نیز می توانید مطالبی که به صورت پیش نویس در وب سایت شما وجود دارند را، مشاهده نمایید.

برای افزودن زمان بندی انتشار مطالب وردپرس در یک روز خاص، ماوس خود را روی آن روز قرار داده و با ظاهر شدن عبارت New Post روی آن کلیک کنید.

ایجاد محتوای جدید برای زمان بندی مطالب
ایجاد رویداد جدید

Title: در این گزینه عنوانی را برای مطلب مورد نظر خود وارد کنید.

Content: در این گزینه می توانید محتوای دلخواه خود را برای مطلب مورد نظر وارد نمایید.

Time: در این گزینه نیز می توانید زمانی را برای یادآوری انتشار مطلب وارد کنید.

Status: در نهایت در این گزینه نیز هنگام ایجاد زمان بندی انتشار مطالب وردپرس و ایجاد تقویم محتوای خود، نوع انتشار محتوا را مشخص نمایید.

انتشار منظم مطالب در وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. با ایجاد تقویم محتوا برای وب سایت خود هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو نشان دهید که به کار خود و محتوایی که برای آنها آماده می کنید، علاقه داشته و برای افرادی که منتظر نوشته جدید شما هستند ارزش قائلید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *