یکی از مواردی که برای افزایش سرعت سایت باید رعایت نمایید، خالی کردن زباله دان وردپرس است تا حجم های اشغالی اضافی در وبسایتتان از بین برود.

به صورت عمومی زمانی که نوشته یا برگه ای را پاک می کنید، آن نوشته و یا برگه به قسمت زباله دان منتقل می شود. خود بخش زباله دان به مرور با افزایش مقادیر موجود، میتواند سرعت وبسایت را تا حد زیادی کاهش دهد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، بدون استفاده از افزونه و تنها با اضافه کردن یک خط کد قابلیت خالی کردن زباله دان وردپرس به صورت خودکار را فعال نمایید.

خالی کردن زباله دان وردپرس به صورت خودکار

ویژگی زباله دان ورپرس یک ویژگی عالی است، چرا که اگر اشتباها مطلبی را پاک کنید می توانید به راحتی آن را از بخش زباله دان بازگردانید و در صورتی که به هرکدام از نوشته ها یا برگه های خود پس از مدتی مجددا نیاز پیدا کردید، می توانید آن را مجددا از زباله دان وردپرس بازگردانید.

بخش زباله دان در نوشته های وردپرس
زباله دان وردپرس

این بخش با همه خوبی های خود ایراد بزرگی نیز دارد، پس از مدتی با افزایش حجم زباله دان شما، حجم پایگاه داده وبسایت نیز افایش یافته و سرعت وبسایت تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

کاهش سرعت سایت سبب کاهش کاربرپسند بودن وبسایت شما خواهد شد و در نهایت رتبه سئوی وبسایت را تحت تاثیر قرار می دهد. شما می توانید هرروزه به بخش زباله دان خود سر زده و از روش معلوم آن را خالی کنید.

اما برای یک مدیر وبسایت که مسائل بیشتری از جمله تولید محتوا، تبلیغات و … را برای انجام دارد، این کار وقت گیر خواهد بود. بهترین راه خالی کردن زباله دان وردپرس به صورت خودکار و بدون دغدغه است.

اگر از افزونه راکت وردپرس برای بهبود سرعت سایت خود استفاده می کنید، این افزونه به طور خودکار زباله دان شما را خالی می کند.

اما در این بخش با استفاده از روشی که گفته می شود و بدون نصب هیچ افزونه خاصی خالی کردن زباله دان وردپرس خود را به حالت خودکار دربیاورید.

برای خالی کردن زباله دان وردپرس به صوت خودکار، به هاست خودتان رفته و در مسیر نصب وردپرس فایل wp-config.php را یافته و ویرایش نمایید. دراین فایل کد زیر را درست بعد از wp_debug اضافه نمایید تا خالی کردن خودکار زباله دان را فعال کنید.

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 17 );

در این کد تعیین می کنید که هر 17 روز یکبار زباله دان وبسایتتان به طور خودکار خالی شود. به جای عدد 17 هر عدد دلخواهی را می توانید قرار دهید. دقت کنید که حتما عد خود را به لاتین تایپ نمایید.

اگر شما هم با مشکلات حجم اضافه زباله دان وردپرس برخورد کرده اید، با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *